Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kéne utálni a zsidókat?...

Miért kéne utálni a zsidókat? Olyan rossz emberek?

Figyelt kérdés
Van egy zsidó származású osztálytársam(lány)őt soha nem tudnám bántani nagyon kedves meg minden és a szülei is egyszerűen nem értem hogy miért utálják őket ennyire.Valaki mondja el!:S 15f
2010. márc. 6. 23:21
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
83%

Miért kéne utálni a zsidókat? Ugyanolyan enberek, mint bárki más.


/egy keresztény/

2010. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

...nyugodtan utáljátok, ez a természetes!!!!!!

Aki ezt letagadja az nyugodtan mehet Afrikába...Kambodzsába a dzsungelbe.

Az egész azért van, hogy akik KÁIN útján járnak elemésszék magukat.

Káin féltékeny lett Ábelre akinek az áldozati füstje fölfelé szállt, míg az övé lefelé. Ezután a Jóisten külön figyelmeztette mire vigyázzon, de ő mégis megölte Ábelt. Mi akik a Biblia gondolatait használjuk kulturális közegünkben egyszerűen nem értjük -ahogy Káin se- hogyhogy a zsidók a főszereplői e könyvnek és ugyanolyan féltékenyen kiáltunk fel mint Káin, bármivel kapcsolatban amivel ugy érezzük és tudjuk!, hogy a zsidók, Izrael, vagy egyetlen ismert zsidó is hibázott. Ami emberi jog, de mi erre féltékenyen felkiáltunk mint egy testvér a szülőknek, hogy nekünk több jusson a szeretetből.

2010. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Talmudot! És megtudod.


Egyébként én nem utálom őket.

2010. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Azért, mert vannak olyan degenerált lelkű személyek, akiknek az egyéni boldogságát zavarja, ha más gazdag vagy tehetős, illetve olyan alacsony intelligenciával rendelkeznek, hogy a mai zsidókat utálják azért, amit 50 éve tettek a felmenőik.
2010. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva:

Szerintem nem kell utálni a Zsidókat (sem)!

Semmivel sem rosszabbak, mint bármelyik másik ember a környezetedben.


Miért utálják mégis a zsidókat? Véleményem szerint:

 Irigység miatt.

 Mert évezredeken keresztül nem voltak hajlandóak asszimilálódni.

 Számtalan előítélet és féligazságokat tartalmazó beidegződés miatt.

 Történelmi hamisításokból származó hazugságok miatt.

 A katolikus egyház téves dogmái és az ebből származó rossz vallásgyakorlata miatt.

 Mert érzik az emberek, hogy a zsidók valamitől mások.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de minden bizonnyal lehetne még fojtatni ezt a felsorolást. Arra nincs sem hely, sem pedig idő, hogy ezeket kifejtsem, de valószínűleg minden egyes pontról könyvet lehetne írni.


Akiknek a véleménye azt tükrözi, hogy a zsidókat gyűlölni kell - valószínű, hogy az itt felsorolt leírás valamelyikében ”szenvednek”, és ez akkor is így van, ha ők személyesen nem így érzik és nem erről vannak meggyőződve.

Ezeknek az embereknek a többsége ha szembesülne is olyan érvekkel, tényekkel, vagy személyekkel amik/akik 100%-os mértékben bebizonyítanák, hogy ki kivel van, akkor sem hinnék el.

Én azt gondolom, hogy ez egy olyan ”kinevet a végén játék”, ahol mindenki mondja a magáét, aztán egyszer csak kiírják, hogy Game Over.

2010. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek a 19:01-es vélemény írójával.


Én egy egyszerű és azt hiszem aránylag normális családból származom, ahol soha sem hallottam a szüleimtől zsidózást, cigányozást vagy bármilyen kirohanást a szomszédra, vagy ismerősökre vonatkozóan.

Amikor fiatal srác koromban (a 80-as években) zenésznek tanultam, rengeteget hallottam az osztálytársaimtól, hogy ezek a roh…t zsidók, minden jó helyet elfoglaltak a szimfonikus zenekarokban és miattuk nem lehet bekerülni sehová.

Aztán később, akár merre jártam, úton-útfélen ugyan ezt hallottam másoktól is, hogy mi, miért nem megvalósítható a zsidók miatt.


Aztán egyre jobban érdekelt, hogy valójában miért utálják ennyire a zsidókat.

Ezért elolvastam egy csomó könyvet, történeti leírásokat, életrajzi regényeket a bibliát (elejétől a végéig) valamint a talmudnak és koránnak bizonyos részeit.

Továbbá igyekeztem úgy forgolódni az életben, hogy zsidó és arab barátaim is legyenek.

Elutaztam néhányszor Izraelbe, mert úgy gondoltam, hogy vannak olyan dolgok, amit csak akkor érthetek meg, ha az ott élőkkel (zsidókkal és arabokkal) találkozom és beszélek.

Végül, nagyon leegyszerűsítve a történetet, arra a megállapításra jutottam, hogyha versenyeztetünk két embert (egy zsidót és egy bármilyen más nemzetiségűt) és behelyezzük őket ugyanabba a környezetbe és ugyanolyan kondíciók közé, akkor a végeredmény az lesz, hogy a zsidó versenyző, toronymagasan nyeri a mérkőzést. Elnézést kérek, de nem tehetek róla, tényleg ez van.

Tapasztalatom alapján, valamitől a zsidók valóban sikeresebbek, ügyesebbek, és jobban vág az eszük, mint a nagy átlagnak és ráadásul alapvetően erről nem is tehetnek, mivel ”gyárilag” így vannak összerakva.

Véleményem szerint, ezt nagyon nehéz beismerni és elismerni a versenytársaknak és sokkal egyszerűbb azt mondani, hogy a zsidó csalt, lopott és ráadásul még hazudik is - sőt az egész világ, ennek a zsidó összeesküvésnek az áldozata.

Ez sem piskóta, de ami igazán megdöbbentett a kutakodásom során, hogy aki átkozza a zsidókat, az maga is átkozott lesz és aki áldja őket az áldott és sikeres lesz. Természetesen ebben nem kell hinni, ez az én személyes tapasztalatom, amit az elmúlt 20 évben megfigyeltem, de két dologban biztos vagyok ezzel kapcsolatosan:

I. Ezt sem a zsidók találták ki, saját maguk védelmére!

II. Nem lennék azoknak a helyében, akik akár habzó szájjal, akár némán, de gyűlölik a zsidókat

2010. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

"Abszolút egyetértek a 19:01-es vélemény írójával."


Nyald csak a zsidok hatsojat!

Nem kell utalni senkit sem, s nem kell gyülöletet gerjeszteni! De,

a zsdok meg mindig a szemet szemert, fogat fogert elvet valljak, hisz nem fogadtak el Jezust, nem keresztenyek.

Mit jelent ez? Ha meglopnak, visszalopom, ha megölik a csaladom, en is megölöm mas csaladjat, maga a tiszta gyülölet, stb...

Babonasak, satanimadok, Magyarorszag nem a hazajuk, nekik nincs hazajuk, mindenhol kitaszitottak. Sajnalom öket, hogy ennyire elvakultak, es eltavolodtak Istentöl! S meg Isten parancsait is a hagyomanyaik ala rendelik, ezaltal nem tesznek eleget Isten parancsanak...

Csak egy kerdes? Ha a menora az ösi jelkepük, stb... akkor Izrael zaszlojaban miert a hexagram van? Ami kb.666-ot jelent, azaz a satan szama, es a szabadkömüves jelet is...

Szoval, tisztelni kell mindenkit, de nem kell benyalni senkinek! Miert? Mert eltevedtek...csak nem akarjak, nem tudjak, valami nem engedi szamukra, hogy megertsek...

2018. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!