Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Üdvözülnek-e az állatok?

Üdvözülnek-e az állatok?

Figyelt kérdés
Nem a személyes véleményetekre vagyok most kíváncsi, hanem arra, amit a különböző keresztény felekezetek hivatalosan tanítanak erről. (Egy-két felekezet tanítását ismerem, de nem mind.)

2015. aug. 7. 16:43
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
A pápa bácsinak meg lehetne annyi sütnivalója, hogy ha az állatoknak szabad bejárást biztosít a mennyek országába, akkor a növények sztrájkba lépnek. A baktériumokról, vírusokról rikettsiákról nem is beszélve.
2015. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy az emberek is állatok. :D
2015. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

# Ozmium


A kereszténység nagyobb hányada nem a sola scriptura elvét vallja, azaz elismeri a Szent Hagyományt is a Szentírás mellett.


Tehát lehet erre nézve érvényes tanítása akkor is, ha az tételesen nem szerepel a Bibliában.


Tőled nem kérdezem, melyik felekezethez tartozol, tudom, hogy egyikhez sem. :)



# Miquel


Tőled viszont szeretném megkérdezni, hogy melyik felekezet álláspontját képviselted az imént?

2015. aug. 7. 17:58
 14/35 Ozmium42 ***** válasza:

"Nem a személyes véleményetekre vagyok most kíváncsi, hanem arra, amit a különböző keresztény felekezetek hivatalosan tanítanak erről."


Nos, a személyes véleményem az, hogy az állatok épp úgy nem üdvözülnek, mint ahogyan az emberek sem. Ellenben amit írtam, az White Dove-nak szólt, aki Jehova tanúi keresztény felekezet álláspontját osztotta meg velünk, amely pedig egyértelműen sola scriptura felekezet, pedig az álláspont egyszerű emberi okoskodás, ami még a saját fordítású Bibliájukból sem védhető.

2015. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

# Ozmium


Értem, köszi. Csak nem volt világos, hogy kinek reagálsz.

2015. aug. 7. 18:36
 16/35 anonim ***** válasza:

Kérdező, kedves főemlős társam, igen.

De azt is figyelembe vehetjük, hogy néhány "állat emberibb" és néhány "ember állatibb" (természetesen elnézést az "állatoktól") a többieknél.

2015. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
27%
Amennyiben van üdvözülés, az azt jelenti, a lélek nem vész el, csak "átalakul".Akkor azonban miért ne üdvözülhetnének az állatok is?
2015. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

# 16

# 17


Köszönöm az újabb válaszokat is!


Igen, eddig rendben volna, amit írtok. Csak hogy igazából itt a részletek a marha érdekesek.


Mi is az a lélek, meg hogy mi is az üdvösség. Tehát hogy jön a képbe ruah/pneuma és a nefes/psziché közti különbség, illetve mi történik a halálkor és mi fog történni majd az általános feltámadáskor.


Ezek egyértelműen biblikus fogalmak, és ezzel most

# Ozmium korábbi felvetésére utalok vissza: az állatok üdvösségének a kérdése egyértelműen megválaszolható a Bibliából is.


Még egyszer jelzem, hogy tudom erre a tuti választ - na jó, egy választ a sok lehetséges közül - de konkrétan az érdekelne, hogy a különböző felekezeteknek mennyire egységes vagy különböző ebben a kérdésben az álláspontja.


Annyi már kiderült, hogy a JT teológiája ebben is különutas :) de érdekelnének a többiek is.

2015. aug. 7. 20:13
 19/35 szp72 ***** válasza:
100%

A gyerekek sokszor felteszik ezt a kérdést, mikor kedvenc állataik örök elvesztésének gondolata nyugtalanítja őket.

Azt szoktam válaszolni: azok az állatok amelyek neked szükségesek a teljes boldogságodhoz azok igen, egyébként nem.


Nincs hivatalos álláspont, az általános vélekedés az, hogy nem.

2015. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

# Ozmium


Tőled nem kérdezem, melyik felekezethez tartozol, tudom, hogy egyikhez sem. :)


# Miquel


Tőled viszont szeretném megkérdezni, hogy melyik felekezet álláspontját képviselted az imént?


Én, kérlek szépen, úgy sejtem, ugyanabba a felekezetbe tartozom, mint Ozmium testvérem. :-))

2015. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!