Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi erről a véleményetek?

Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ezékiel 8. fejezete nagyon megfogott.

16-os verse is igen érdekes.



2015. aug. 31. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Valóban az.
2015. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tamás321 ***** válasza:
Izrael háza elfordult Istentől és hódolt a bosszúság bálványának és az iszonyatos, utálatos bálványoknak. Eltanulta a pogányok útját, és még azokon is túltett. Tehát ebből az esetből láthatjuk saját magunkat, mert mi is pogány népek országaiból valók vagyunk és a pogányok szokásaiban nevelkedtünk fel, teljesen elsajátítván azokat. A mi utálatos bálványunk a gyűlölet, a trágárságok és káromlások, melyek mögött az a lélek van, amit emberölőnek neveznek. És a földet a mi bálványunk miatt ugyanúgy betöltjük erőszakossággal, mint Izrael háza.
2015. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem így értette a kérdező. :)
2015. szept. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

@ Tamás321


Nyugodtan beszélhetsz egyes számban, a saját nevedben.

Én a felsorolt dolgokban nem közösködöm veled.

2015. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet én értelmezem félre,de nekem olyan mintha a világ végéről írna.Illetve a muzulmánokról.
2015. szept. 1. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Egész konkrétan leírja, hogy mit művel a népe:


8,12 És mondá nékem: Láttad-é, embernek fia, Izráel házának vénei mit cselekesznek a sötétben, kiki az ő képes házában? mert azt mondják: Nem [Jób. 23,13. Zsolt. 94,7.] lát minket az Úr, elhagyta az Úr ezt a földet.


8,13 És mondá nékem: Még egyéb nagy útálatosságokat is fogsz látni, miket ezek cselekesznek.


8,14 És vive engem az Úr háza kapujának bejáratához, a mely északra van, és ímé ott asszonyok ülnek vala, siratván a Tammúzt.


8,15 És mondá nékem: Láttad-é, embernek fia? még egyéb, ezeknél nagyobb útálatosságokat is fogsz látni.


8,16 És bevive engem az Úr házának belső pitvarába, és ímé az Úr templomának bejáratánál, a tornácz és az oltár között vala mintegy huszonöt férfiú, kik hátokkal az Úr templomára és orczájokkal keletre fordultak, s ezek kelet felé leborulva imádták [2 Kir. 21,5.23,11.] a napot.


8,17 És mondá nékem: Láttad-é, embernek fia? avagy kevés-é Júda házának ily útálatosságokat cselekedni, a milyeneket itt cselekedtek? hogy még a földet is betöltik erőszakossággal, és engem megint haragra ingerelnek, ímé, hogy tartják [rész 9,10.] a venyigét orrukhoz!


8,18 Én is búsulásom szerint cselekszem, nem fog kedvezni [rész 5,11.] szemem, sem meg nem szánom őket; s ha kiáltanak füleimbe nagy felszóval, nem hallgatom meg [Jer. 11,11. Siral. 3,8.] őket.

2015. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5


1. A muzulmán arabul azt jelenti, hogy "két muszlim férfi". Amire te gondoltál az a muszlim (iszlám hitű ember).


2. Az muszlimokról biztos nem szól, mivel az iszlám szerint a Korán a Biblia folytatása, a 3. könyv. Elég érdekes lenne, ha a iszlám létrejötte előtt már írt volna a Biblia az iszlámról

2015. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szó sincs itt világvégérõl.


Nem árt tudni ( ha nem tudtad ), hogy Ezékielt nem sokkal a Babiloni hódítás elõtt avatták fel, fiatalon Babilóniába került.


Itt vaóban arról van szó, hogy Izrael pogányságba süllyedt, voltaképp már a Babiloni hódítás elõtt.

Annak büntetése volt, hogy Babilónia elfoglalta Jeruzsálemet, lerombolta a Szentélyt és sok zsidót ( fõleg a képzetteket ) Babilóniába hurcolt.


Talán a próféták elõtt érdemes elolvasni a Krónikák könyvét, hogy képben légy, mi, hol mikor?


Olvasd csak tovább Ezékielt! Majd találsz olyan prófétálást, ami az itt írt büntetésrõl szól, késõbb pedig a megtérésrõl és megbocsátásról ( ahogy mindez már a Tórában is meg van írva ). Még tovább olyat, amit legtöbben a Harmadik Templomra vonatkoztatnak.

2015. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezékiel proféciát mondott és ezért bizony ez szólhat az iszlámról is. Én is úgy látom, ahogy a kérdező.
2015. szept. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!