Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz az, hogy az Iszlám...

Igaz az, hogy az Iszlám vallás szerint nem egyenlő minden ember?

Figyelt kérdés

Hol, illetve hogyan van ez konkrétan leírva?

Ha igaz, akkor milyen következményei lehetnek ennek a nem iszlám hitűekre nézve?



2015. szept. 3. 12:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem csak az iszlám szerint, a Biblia szerint sem egyenlő minden ember. A megkülönböztetésnek sok formája megtalálható mindkét vallásban. Igazából pár Google keresés, és meg is találhatod a választ a kérdésedre (angol tudás szükséges):


Hímsovinizmus a Bibliában:

[link]


Hímsovinizmus a Koránban:

[link]


Pro-rabszolgaság a Bibliában:

[link]


Pro-rabszolgaság a Koránban:

[link]


"Istentagadás" a Bibliában:

[link]


"Istentagadás" a Koránban:

[link]


Szerintem kezdetnek ez elég olvasnivaló.

2015. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

Muhammed Próféta szavai:


"Az egész emberiség Ádámtól és Évától származik.Nem felsőbbrendű egy arab ember a nem arabnál, és a nem arab sem felsőbbrendű az arabnál.Nem jobb a fehér ember a feketénél, és a fekete sem a fehérnél, kivéve, ha vallásossága és jó cselekedetei jobbá teszik."


Az iszlám csak jócselekedet és vallásosság alapján tesz különbséget az emberek között. Láthatod hogy faji vagy etnikai alapon nem.


Itt pedig a nők jogait emeli ki:


"Ó,emberek, igaz, hogy vannak bizonyos jogaitok az asszonyaitokkal kapcsolatban, de nekik is vannak jogaik felettetek.Ha megadják nektek a jogaitokat, akkor az ő joguk, hogy etessétek és ruházzátok őket, és kedvesen bánjatok velük, mert ők a társaitok és elkötelezett segítőitek."

2015. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
96%

"Az iszlám csak jócselekedet és vallásosság alapján tesz különbséget az emberek között. Láthatod hogy faji vagy etnikai alapon nem."


Persze. Ha ignorálod a Korán azon részeit, ahol igen. :)

2015. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
29%

Úgy látom itt is az elfogultság, a butaság nyomogatja a kezecskéket.

Két korrekt válasz, mindkettő lepontozva.

Szeretném jelenteni, hogy az iszlám nem egyenlő a terrorizmussal. Lehetne még idézni a koránból, vagy az évszázadok történéseiből, de alighanem hiába lenne az is. Bizony-bizony az iszlám egyes emberek cselekedetei szerint minősíti az embereket, bele értve a hitbélit is.

A iszlám, a zsidó és keresztény vallás egy ugyanazon töröl fakad, s egyiket sem emeli a muszlim hit fölé.

2015. szept. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%
…egyiket sem emeli a muszlim hit fölé, vagy alá.
2015. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem egyenlő minden ember - a valóságban. Nincs két egyenlő ember. Ezt mindenki tudja, hogy orbitális hazugság - azok a humanitárius-egalitárius emberek tudják a legjobban ezt, csak ők egyenlőbbnek érzik magukat és ezért hazudnak.

Helyesen:

Minden ember a JOG előtt egyenlő.

2015. szept. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%

Igen, ahogy írták előttem, a judaizmus, a kereszténység és az iszlám közös gyökerekkel és ÉRTÉKEKKEL rendelkeznek, összefoglaló néven ábrahámita vallásoknak nevezzük őket. Teológiájuk nagyon hasonló. Minden vallásos ember a sajátját tartja igaznak, nyilván azért követi azt az irányzatot, de ez még nem azt jelenti, hogy a többi embert alsóbbrendűnek tartja magánál.

A vallásainkan több a hasonlóság, mint a különbség. Szerintem teljesen mindegy, hogy valaki Istennek vagy Allahnak hívja azt a felsőbb hatalmat, amit imád. Végső soron ugyan ahhoz imádkozunk, csak a hozzá vezető utunk, a szertartásaink és az elnevezéseink mások.

2015. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Mit mond az iszlám vallás a nőkről, és azokról, akik nem muszlimok? Ők is egyenlőek a muszlim férfiakkal?
2015. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

# 7


"A vallásainkan több a hasonlóság, mint a különbség."


Értem én, hogy igyekszel haverkodós hangnemet megütni, de azért ne essünk túlzásokba. A három ábrahámita vallás teológiájában lényegesen több a különbség, mint a hasonlóság. Különösen a kereszténység Isten-képe (Szentháromság) tér el alapvetően a másik kettőétől.

2015. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9


Szeretném felhívni a figyelmed, hogy az újszövetség istene NEM egy különböző entitás, ugyanaz a transzcendens lény, akiről az ószövetség is ír, és akinek a törvényeit és tetteid az újszövetség sem tagadja meg. Sőt, maga Jézus ismeri be, hogy nem a "régi" törvények eltörlése a szándéka, hanem azok megerősítése:


"Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem."


Azt kell, hogy mondja, hogy te estél túlzásba.

2015. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!