Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Katolikus Egyház álláspon...

Mi a Katolikus Egyház álláspontja a méhenkívüli terhesség megszakításáról?

Figyelt kérdés
Bunkók ne írjanak! Köszi
2010. márc. 12. 17:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%

hát b+ mégis mi lenne az álláspontja szerinted?


a: ne csinálj semmit, had haljanak meg mind2en

b: műtét és akkor az anya megmenekül



szerinted?

2010. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
na most lehet, hogy én vagyok a hülye, de mit lehet még csinálni méhen kívüli terhességgel? az anya bele is halhat...
2010. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos álláspontot nem ismerem,de ezt aligha ellenzik.A méhenkívül terhesség spontán abortuszhoz vezet,és abba nagyon sok nő belehal.Ezért végzik inkább el a művi abortuszt ebben az esetben.

Mivel a baba semmiképpen nem maradna életben,ez nem tekinthető az abortuszt ellenzők szemében sem gyilkosságnak.

2010. márc. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Volt már a világtörténelemben, aki kihordta.
2010. márc. 12. 17:08
 5/26 anonim ***** válasza:

És azt hogy csinálta, hogy kihordta? Merthogy méhen kívüli terhesség esetében az embrió a petevezetékben van. Ezt olvastam most a neten:


A méhen kívüli terhesség kezelése minden esetben a mûtéti úton történõ eltávolítás.

2010. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy az embrió a hasüregben bárhol lehet, nem csak a petevezetőben. Akit én hallottam, annak a máján volt.
2010. márc. 12. 17:22
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
1895-ben a Szent Officium úgy rendelkezett, hogy az anya érdekében elkövetett abortuszt csak méhen kívüli terhesség és méhrák esetében tartja elfogadhatónak.
2010. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
40%
Igen, de annak külön nevet adtak: az a hasűri terhesség.
2010. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

17:42 Ezt olvastad valahol?

17:43 Ne kötözködj légy szíves. Ami nem a méhben van, azt méhen kívülinek hívják.

2010. márc. 12. 18:01
 10/26 anonim ***** válasza:
Igen ezt olvastam a neten. Azt is a neten olvastam, hogy másként kezelik a hasűri terhességet, mint a "méhen kívüli terhességet", attól függetlenül, hogy persze mindkettő az. Az orvos különböztette meg nem én. Azt írta, hogy nem ugyanaz a kettő.
2010. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!