Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van Isten, hogy...

Szerintetek van Isten, hogy ennyi pici babat hagy meghalni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 00:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
85%
felnőtteket is hagy, nem kevésbé tragikus. de ha senki nem halna meg, iszonyat nagy bajban lennénk 1-2 éven belül...
2010. márc. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim válasza:
72%
mindennek megvan a magar miértje,semmi se történik ok nélkül!viszont mindemellett sok pici baba születik épen és egészségesen!tényleg kegyetlenség és szomorú ha egy csöppség hal meg,hisz alig jött a világra,nem élt semmit de sokszor nem Isten tehet róla!vannak "kedves"emberek akik hozzá tesznek ehez a rátához
2010. márc. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
76%
Magyarországon viszonylag alacsony a gyerekhalandóság. Ellenben nagyon magas az abortuszok száma. Miért nem inkább azt kérdezed, hogy miért ilyen kegyetlen az emberiség, hogy ennyi pici babát öl meg szándékosan??
2010. márc. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
70%

Az örök kérdés... hát nem tudom, lehet, hogy nincs.

Sokat hagy meghalni, és sok jó embernek nem ad gyermeket...:((

2010. márc. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
35%
Én nem hiszek istenben, inkább a tudmányban (hogy valami baja volt amit nem látnak). A sok hívő biztos meg tudja magyarázni hogy megvan a miértje, amit egy 5
2010. márc. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
30%
szóval hogy 50 éves embernél meg tudnám érteni de egy fiatal kisbabánál nem hiszem aki alig élt órákat vagy napokat.
2010. márc. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
90%

OFF


első vagyok én 2 dologban hiszek: Istenben és a tudományban. ez nem ellentmondás, hiszen hogy máshogy nyilvánulhatna meg a teremtő, ha nem teremtményének zsenialitásán keresztül?


ON


a sógoromat meg 22 évesen "hagyta meghalni" afganisztánban...nincs jelentősége, hány évesen hal meg valaki, a családja mindenképpen elveszíti, aki szeretett.

2010. márc. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
36%
Tudom hogy nem zárja ki egymást, én mégis csak az egyikben hiszek. Az évet azért mondtam, mert az idősebb az már megélt valamit, ismerik, tehetett olyant ami miatt oka van meghalni, de egy kisgyerek még alig tett és ismer valakit.
2010. márc. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
58%
Soha nem hittem semmilyen istenségben, és szerintem soha nem is létezett ilyen, ez,hogy mennyi újszülött/csecsemő hal meg, nem valamiféle természetfölötti reszortja. Az abortuszt pedig akkor ellenezd mikor a 14 éves lányodat megerőszakolja egy 75ös IQ-val rendelkező ösztönlény és a lányod teherbe esik... Tudom nem ez a leggyakoribb példa, de úgy sem kell sarkítani,hogy minden abortusz rossz és gonosz és sátán és keserű és fuj-fuj.
2010. márc. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
63%

Mindenek oka van..Ha egy csecsemő amelyik még világra sem jött meghal,annak is van valami oka..Mint ahogy egy 50 éves ember is ha meghal...Ez így természetes.Ha nem így lenne akkor tényleg aggódni kéne ahogy az első írja..

Az abortuszról nekem is az a véleményem mint amit az utolsó író írt.Nem mindig rossz döntés...

2010. márc. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!