Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistának vallom magam, de...

Ateistának vallom magam, de valahogy nem hagy nyugodni a gondolat, hogy létezik valami felsőbb erő. Meg akarom ismerni mások felfogását a dologról. Leírnátok?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta minden érdekel, főleg a természettudományok, a zoológia, etológia, csillagászat, még a kriptozoológia is foglalkoztatott annak idején. Manapság filmeket készítek, mondhatjuk művészi beállítottságú vagyok, de megcsináltam az ironmant, rendszeresen úszok, futok, erősítek. Csak ennyit rólam, hogy tudjátok, mivel így nőttem fel nem tudtok meggyőzni az evolúció hamisságáról, vagy hogy a föld párezer éves. A temérdek háttértudás ellenére valahogy (mint minden ember szerintem) én is vágyok hinni valami felsőbb erő létezésében. Az a gondolat bánt, hogy szerintem ez egy az ember alapvető tulajdonságaiból adódó szokás, az idők kezdetétől fogva, ha csak az ősembert nézzük, azokat a dolgokat, amiket nem tudott megmagyarázni valamilyen felsőbb erőhöz kötött. Itt jön a képbe az első bökkenőm. Az ősember istenei, vagy a kereszténység előtt rég létező kultúrák mindenhatói akkor nem léteztek? Ma miért nem hisz senki Hóruszban, vagy Zeuszban? Vegyük a legelterjedtebb vallást a kereszténységet. Ha nem is vagy keresztény, de mondjuk nem vagy jártas a tudományokban, nem tudod hogyan keletkezett a Föld, az Univerzum stb., s megkérdezi valaki: Haver, miér nem hiszel Istenben? - Erre te mondhatod, hát azért amiért te nem hiszel Jujuban a Kongói hegyistenségben. Teljesen jogos. Attól, hogy a történelmünk során a legtöbb területen a kereszténység lett az államvallás, miért ne lehetne igazuk pl.: a sokkal ősibb afrikai törzseknek? Vagy akkor ők pokolra kerülnek, mert azt sem tudják mi az a kereszténység? Lehet, hogy életük során jóval több emberi értéket képviselnek, mint a legtöbb mai keresztény, de mivel nem a Szent könyv által cselekedtek, pokolra jutnak? Hol fair ez? És alapvetően az emberek előtt hol volt a vallás? Megteremtette egy öreg szakállas valaki az univerzumot, hogy aztán majd felkarolja a főemlősök egy öntudatra ébredt fajtáját a tejút egyik szegletének 20. csillagrendszerének 3. kőzetbolygóján? Ez hol logikus? Egy Tyrannosaurus rex miközben egy Torosaurust üldözött vajon miben hitt? Hol volt a vallás? Ez egy emberalkotta dolog. És vajon miért veszít népszerűségéből? Ha úgy tekintünk az emberi kultúrára, mint egy, hatalmas saját gondolatokra ébredő gyereksegerge, ami a 20. század felé már kezdett felnőni, akkor a mikulásban való hithez hasonlíthatjuk a vallást. Az elején ugyebár mindenkinek elmondják, hogy a mikulás létezik és kész. Ő hozza az ajándékot. Lásd: Isten figyel, nem szexelhetsz házasság előtt, járj imádkozni, csak a saját vallásod az igaz, ha nem teszed a pokolban fogsz égni az örökkévalóségig. De hidd el Isten szeret téged. Aztán, ahogy cseperedik az emberiség nőnek fel a gyerekek és pár kissrác meglesi az anyukáját, ahogy a fa alá csempészi az ajándékokat. Ők voltak Newton, Galilei, Einstein, Darwin, stb. akik rájöttek, hogy nem mindenben egy isteni erőt kell keresni, mert, ahogy az ajánékokra a fa alatt, a villámlásra, a sok állatfajra és a Föld keletkezésére is van racionális magyarázat. Ezt először a többi gyerek kiközösítéssel fogadja: -De a mikulás akkor is létezik, mert anya mondta, meg a nagymama is mondta, elégetünk máglyán. Aztán a többi gyerek is felnő társaihoz és hopp, tényleg igazuk volt. Az emberiség megérett arra, hogy rájöjjön mindennek az okára, csak idő kell hozzá. Attól meg a falra mászom, hogy mindenki azt mondja a tudomáyn nem tud választ adni a Nagy Bumm előttiekre, meg hogy a vallás az emberi erkölcsöket fektette le. 100 éve még arra se tudtunk választ adni, hogy lesz pl.: a repülés a mindennapok része, és minden turista majd csak felszállogat a robotpilóta vezérelte többszáz tonnás óriásokra, ma már mégis tudjuk. Ez a fejlődés. Lehet 100 év múlva már az univerzum keletkezése is meg lesz. Ez az erkölcs dolog meg teljesen nonsense. Nem csak erkölcsöket fektetett le a vallás, de a vallás okozott megannyi háborút is, a melegek kiutálását, miközben ez nem egy döntés ez egy veleszületett dolog. Ma is a terrorizmus és a háborúk jelentős része vallási indittatású, nem beszélve a diszkriminációról. Az meg hogy valaki nem lehet jó ember, mert nem vallásos baromság. De attól még pokolra jut, mint már említettem a törzseknél? Most akkor hogy van ez? Hinni akarok, győzzetek meg! Még oldalakat tudnék irni, de egy értelmes társalgás elindításához ennyi elég szerintem. Légyszives csak érdemi hozzászólások jöjjenek. (bocsi az ékezetekért stb. gyorsan írtam).

2015. nov. 4. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
Ugyanez jött ki ha nem váltottam át centibe...
2015. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:

A probléma ezzel, hogy a metrikus váltószám csupán becsült érték, és közel sem valószínű, hogy pontos. Ugyanis a tenyér azért volt tenyér, mert nem szolgált pontos méretvételre. Ez olyan, mint a gasztronómiába a bögre mértékegység.


A második egyáltalán nem csűrés csavarás, ugyanis az írás szerint kitüremkedő felső pereme volt, aminek a mértékét és pontos formáját nem ismerjük. Az átlóba viszont beleszámít, ahogy egy autónak is a visszapillantóval együtt lévő szélessége is beleszámít, ha keresztül akarsz jutni valamin, de ha körbeveszed egy madzaggal, akkor nem veszed bele a visszapillantót.


Ez így kisiskolás magyarázattal talán érthető. Persze ha a kákát forgatod, és mindenáron csomót akarsz benne találni, az nem a kákát minősíti.

2015. nov. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:

"Ugyanez jött ki ha nem váltottam át centibe..."


Gratulálok! Tehát ha a 30 könyököt elosztod az egy könyök, mínusz két tenyérrel, akkor nem jön ki a 3,1415...?

Ebből is látszik, hogy nem számoltál te semmit átváltás nélkül, és csak a szád jár.

2015. nov. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:

1 sing = 2 arasz

2 arasz = 3 tenyér

30 sing = 6*30 tenyér = 180 tenyér

10 sing = 60 tenyér

10 sing - 2 tenyér = 58 tenyér

180/58= 3,1034482

Mértékegységekre forrás: [link]

2015. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
A méter fogalma a 18. század előtt nem volt ismeretes. Tehát azt mondani, hogy az ókori héber méretvétel, ami jelen esetben könyök illetve tenyér, az milliméter pontosan megegyezik a ma használatos váltószámmal, elég meredek, és ehhez szívből gratulálok! Tehát minden ókori ember zsebében ott lapult egy etalon tenyér illetve könyök méret, ahogy nálunk a mérőszalag. Szívből jövő elismerésem, abban a hitben élni, hogy a wikipediában szereplő 74 milliméteres nagyság megfelelt a tenyér fogalmának, és a 445 milliméter a könyök fogalmának, ami annyira pontatlan meghatározás, hogy az újszövetségi időben ezt már 550 mm-nek tartják.
2015. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
Erre reagálj kérlek, amikor egymás között váltottam a mértékegységeket. És vezesd le, hogy jött a ki a 3,1415...
2015. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
Amúgy van más probléma is ezzel a kötekedéssel. Az egyik az, hogy nem az Isten mondta a méreteket, hanem Salamon kezdte el építeni a templomot. Majd jöttök, és közlitek, hogy Isten nem ismeri a pi-t. Ez a kisebbik gond. A nagyobbik, hogy ez egy leírás. Tehát adott volt az oszlop, aminek a méretei tíz könyök széles, és egy zsinórt körbevíve 30 könyöknyi zsinór kellett hozzá. Nézzük a te átválásoddal. Ha a szélessége 10 könyök, tehát 445 centi, akkor 445*pi=13,98 m. A 30 könyök 13,35 m. Én, ha csinálok egy oszlopot abban az időben, aminek meghatározom a szélességét, és körbeviszek egy zsinórt, de bő fél méterrel kisebb, mint 30 könyöknyi, akkor simán azt mondom, hogy 30 könyöknyi zsinór kellett, hogy körbeérjek. Mert nem egy matematikai lexikont írok, és nem egy tervrajzot írok le, hanem egy történetet írok le, hogy az olvasó elképzelhesse a templom méreteit, színét, kinézetét. Qrvára tök mindegy, hogy 5 centivel kisebb vagy nagyobb-e az oszlop. Elképzeltem, hogy egy 4 és fél méteres átmérőjű oszlopok voltak a templomnál. Nem volt kicsi. Az esztergomi bazilika előtt lévő oszlopok cirka 3 méteresek. A leírásnak az a lényege, hogy elképzelj egy olyan templomot, aminek csak az oszlopai bő négy méteres átmérőjűek.
2015. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:

"Két elmélet is van az általad felhozott vádra. Egy egyik, hogy a vastagsága egy tenyérnyi volt, tehát az átló a belső peremre vonatkozott, amire már ki is jön a pi. "

Tehát nem jön ki...


"Gratulálok! Tehát ha a 30 könyököt elosztod az egy könyök, mínusz két tenyérrel, akkor nem jön ki a 3,1415...?

Ebből is látszik, hogy nem számoltál te semmit átváltás nélkül, és csak a szád jár."


szóval nem tudod cáfolni? levezettem eredeti átváltásokkal, nem jön ki amit szerettél volna és hajtod bele magad a magyarázkodásokba. Ezt hívják kognitív disszonanciának.


Abból indultunk ki, hogy a Biblia tévedhetetlen. Mert beszóltál a tudománynak, hogy változtatja az álláspontját.

2015. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
Az a baj, ha saját véleményt kell alátámasztani, akkor a biblia isten szava és pár biblia idézettel le van tudva a bizonyítás. Ebben a helyzetben, ha valami nem jól van benn, akkor jön a magyarázkodás, hogy az nem is fontos, nem úgy gondolták akkor.
2015. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:

„szóval nem tudod cáfolni? levezettem eredeti átváltásokkal, nem jön ki amit szerettél volna”


Ahogy írtam:

"Gratulálok! Tehát ha a 30 könyököt elosztod az egy könyök, mínusz két tenyérrel, akkor nem jön ki a 3,1415...?

Ebből is látszik, hogy nem számoltál te semmit átváltás nélkül, és csak a szád jár."


Első magyarázat: A 4-5 ezer évvel ezelőtti méretrendszert nem ismerhetjük pontosan, nem váltható át hajszálpontosan a mi metrikus méretrendszerünkhöz. Az nem valós megállapítás, hogy az akkori tenyér mérete pontosan 4,7 cm, vagy egy könyök mérete 44,5 cm. Ezt nem tudhatjuk. Ugyanis tájanként, népcsoportonként egy adott országon belül is különböző méretű kellett, hogy legyen a tenyér illetve a könyök mérete, nem beszélve a különböző országok közti eltérésekről!


Második magyarázat: Az átmérő a kitüremkedő felső résszel együtt értendő, melynek a mérete nem ismert, a kerület az az alatti oszloprész kerülete.


Harmadik magyarázat: Ez egy megtörtént építkezés mérete, és nem egy Isten által adott instrukció. Teljesen felesleges Isten tévedhetetlenségét ezzel bizonyítani. Tehát nem lehetséges, hogy egy 10 egységnyi átmérőjű oszlopnak 30 egységnyi hosszúságú a kerülete. Ebből is látszik, hogy nem a pontosság a mérce ebben a leírásban, hanem a méretek elképzelhetősége, egyáltalán nem számít néhány cm.


Negyedik magyarázat: Az itt szereplő szó nem a mérőzsinór kifejezés. קָו קַו (qáv qav), hanem az itt szereplő zsinór kifejezés jelenthet egy díszítő elemet is, tehát 30 könyök díszítő kötél, zsinór is lehet, és nem a kerület meghatározásra vonatkozott, ahogy használtak egyéb esetekben is díszítő motívumokat: 1Kir 7:17 Recés művű hálók, láncmívű zsinórok voltak a gömbökön, amelyek az oszlopok tetején valának; hét volt az egyik gömbön, és hét volt a másik gömbön is.


„Abból indultunk ki, hogy a Biblia tévedhetetlen. Mert beszóltál a tudománynak, hogy változtatja az álláspontját.”


Ebből Te indultál ki, én ilyet nem állítottam, hogy a Biblia tévedhetetlen. Nem a tudománynak szóltam be, hanem a történelem- és eredettudománynak, de ugyan ezt megtehettem volna mondjuk az orvostudománnyal is, de ez itt most egy másik téma. Isten szava a tévedhetetlen. Az általad idézett rész egy templom méreteit volt hívatott leírni, egy szabványosítatlan méretrendszer segítségével.

A történelem- és eredettudomány egy képlékeny, hiten alapuló eszmerendszer, mely méltatlanul nevezzük tudománynak egy olyan vallást, mely tucatszor változtatja az eszmerendszerét, és ezen mit sem változtatott az általad beidézett rész, amivel az égvilágon nem bizonyítottál semmit, mert a leírás nem egy lexikális pontosságú, és nem tudhatjuk a pontos méreteket, illetve azt sem, hogy a méreteket honnan vették, a kitüremkedésnél, vagy alatta, és a körbetekert zsinór sem biztos, hogy teljesen átérte az oszlopot, mert nem a méretvétel volt vele a cél, hanem a díszítés. Ha ezt magyarázkodásnak veszed, akkor az nem engem vagy a leírást minősíti, hanem téged, aki mindebből nem akar megérteni egy szót sem, csak fújja az unintelligens elképzelését, ami már négy oldalról is cáfolva, illetve érdektelenné lett.

2015. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!