Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában van arról szól,...

A Bibliában van arról szól, hogy emberek, más embereket szenté avathatnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szabad Keresztyén gondolkodású srác vagyok, aki olvassa a Bibliát, és próbál minden kérdésére választ kapni, érdekelne, hogy az ortodox egyházakban, bocsánat ha tévedek, nem tudom több ortodox egyházban is e, de ugye vannak "Szenté" avatott emberek, én úgy tudtam, egyedül Jézus Krisztus lehet szent, de ismét bocsánatot kérek ha tévedek, szóval én még nem találkoztam olyan résszel a Bibliában ami erre utasítást adna, meg pl ott van Szent Johanna, akit máglyán megégettek "eretnekségért" aztán meg Szenté avattak, most ez is pontosan miért történt? Voltak emberek akik elítélték hitéért, aztán ugyanazon egyház emberei meg szenté avatták? Kedves válaszolok, a kérdésemet nem szánom provokációnak, a véleményetek érdekel, és mint mondtam, semelyik egyház tanait sem követem, csakis Jézus Krisztust próbálom. Köszi a válaszokat előre is.
2015. nov. 18. 15:39
1 2
 1/19 Kései Sirató ***** válasza:
26%
Nincs ilyenről szó, ez a katolikus egyház találmánya.
2015. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Roland G. ***** válasza:
36%

Nincs ilyen a Bibliában.A Bibliában az élő keresztényeket nevezték szentnek,ami nem tökéletességet jelentett,hanem a világtól való elválasztottságot Isten számára.

A szentté avatás forrását az első válaszoló helyesen leírta.

2015. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Első, második válaszoló köszönöm, szóval akkor ezt érthetem úgy, hogy ez Isten törvényével való szembeszegülés, hogy emberek más embereket Szenté avatnak? Mert ha ezt jelenti, akkor gondolom, ezt szörnyű vétség az Úr szemében nem?
2015. nov. 18. 16:17
 4/19 szp72 ***** válasza:
92%
Mivel a Biblia minden hívőt szentnek nevez, ezért a példaértékű hívőket is annak nevezni tényleg iszonyú bűn lehet.
2015. nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Vannak bibliai alapok, ha elég mélyre mész, akkor láthatod

[link]

Szentté csak Isten teheti az embert, de bizonyos jelekből a katolikus egyház megpróbálja kikövetkeztetni, hogy kiből lett szent. Bebizonyítják, hogy csoda volt, és ez a csoda nem az ördögtől való volt. A tudományos vizsgálóbizottságban ateista is van.

Mind a csodákat, mind a vértanúhalált leírja a Biblia. Akkoriban formális szentté avatás nem volt, azt ezért nem írták le a Bibliában, de szentnek tekintették például a vértanúkat. Persze ha Jehova tanúja vagy, és tagadod a csodákat, akkor ez neked nem bizonyíték, amiről az ateista tudós bizottsági tag is beismerte, hogy tudományosan megmagyarázhatatlan.

2015. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Továbbá katolikus írás a szentek kultuszáról:

[link]

2015. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Katolikusoknál a Biblia mellett léteznek a hagyományok, amik szintén rendkívül fontosak nekik (szentté avatás, cölibátus, apácák/szerzetesek, papnak való gyónás, a Pápa szerepe, a purgatórium léte...). Ezek a Bibliában nincsenek.
2015. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Roland G. ***** válasza:
50%

Kedves 7-es válaszoló jól írta.A katolikus hagyomány szinte egyenrangú az írott Igével,csakúgy,mint a Judaizmusban a szóbeli Tan és az írott Tan/Tóra ugyanolyan tekintélyű.

A kérdés,hogy elég-e neked a Szentírás,vagy szükséged van-e a hagyományokra,aminek egy része egyezik az Írásokkal,másik része viszont köszönő viszonyban sincs vele.

2015. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Az a Szent, aki Krisztusé, aki be is fogadta őt, ezt pedig csak Isten tudja, hogy kik ezek. Átvenni Isten szerepét kicsit gusztustalan.
2015. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Kedves 5. válaszoló, mint írtam a kérdésem elején, szabad Keresztény vagyok, egyik egyház tagja sem vagyok, egyébként nem értek e Jehova tanúival, így főleg az nem vagyok. Köszönöm a válaszokat, úgy érzem tisztességes válaszokat kaptam, szóval a Katolikus egyháznak fontosak a hagyományok is, nem gondolom, hogy ez teljes egészében elítélendő, mert úgy ahogy egy nemzethez tartozhatnak sajátos hagyományok, szokások úgy az egyházaknak is lehetnek sajátjuk, persze az más kérdés, hogy ez mennyiben ütközik Isten tanításaival. Én nem vagyok ellene se vele, csak saját kis tanulmányozó körutamon vagyok, egyedül :) Köszi a válaszokat még egyszer, meg a linkeket is :)
2015. nov. 18. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!