Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Baptisták miért nem fogadják...

Semmi, szinte por.. kérdése:

A Baptisták miért nem fogadják el a Mi atyánkot?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm volt egy Baptista gyülekezetben szervezett Keresztény rendezvényen és ott azt mondták nem tartják legitimnek a Mi atyánkot, hogy miért, nem magyarázták meg. Értem én hogy minden elvetünk csak mert pontosan, szóról, szóra nincs benne a Bibliában, de a Miatyánkot maga Jézus mondja mint tökéletesen összefoglalt imát!

2015. nov. 28. 13:51
 1/8 yuda ***** válasza:
47%

Csak tippelek, mert nem voltam ott, de kizártnak tartom, hogy azt mondták volna, hogy nem legitim.

Inkább szerintem valami olyan kifejezést használtak, ami arra utalhatott, hogy nem ezt az imát kell imádkozni folyton, gépiesen, hanem ez egy imaminta.


A "Miatyánk" rendkívül fontos részekből áll és érdemes elemezgetni (nem ezt kérdezted, tehát nem is teszem), ám láthatjuk akár az apostolok cselekedeteinél, akár más leveleknél, mikor a hívők imádkoztak, soha nem mondták ugyanezt az imát, hanem egészen másokat. Olyanokat, amik egy adott helyzethez illenek.


Úgy fogalmaznám, hogy a "Miatyánk" az egy vezérfonál az imákhoz, de szó sincs arról, hogy ezt és kizárólag csak ezt kell imádkozni.

2015. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Szoktuk imádkozni, hangosan és egyszerre, de nem ez a vezér ima, hanem a saját fogalmazás.
2015. nov. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

"ám láthatjuk akár az apostolok cselekedeteinél, akár más leveleknél, mikor a hívők imádkoztak, soha nem mondták ugyanezt az imát, hanem egészen másokat. Olyanokat, amik egy adott helyzethez illenek"


Ez nem igaz. A Miatyánkot naponta háromszor imádkozták egyénileg, ezt kötelezően elő is írták.


A közös istentisztelet, a jeruzsálemi liturgia is kötött szövegű volt, Jakab apostol írta, az ortodox egyház azóta is végzi.


Emellett az alkalomhoz illő imákat pedig szigorúan a zsoltárokból válogatták. Aztán már az apostolok idejétől szép lassan kialakult a liturgikus himnuszköltészet is.


De semmi esetre sem a spontán ima volt a fókuszban. Spontán ima csak ritkán, magánájtatosságban, és soha sem nyilvánosan lehetett.


Az első keresztények nagyon alázatosak voltak, mindenféle egyénieskedés cikinek számított. Senki nem akart apostolabb lenni az apostoloknál.

2015. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Én nem ismerem a baptista egyházat, de 100%-ig biztos vagyok abban, hogy elfogadják és imádkozzák a Miatyánkot már csak azért is, mert a Bibliában szó szerint szerepel (Mt 6,9-13)
2015. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves harmadik, arra a Jakab apostolra gondolsz, akit Heródes kivégeztetett, János testvérére?
2015. nov. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
félreértésről van szó, esetleg egy szektáról aminek a nevében szerepel a baptista szó a "hagyományos" baptisták elfogadják és mondják
2015. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
69%
én baptista vagyok, és elfogadjuk a Mi Atyánkot. szerintem a rendezvényen arra gondoltak, hogy az imának az a lényege, hogy megszólítod Istent és beszélgetsz vele. Attól viszont, hogy mantra szerűen valaki naponta 25ször elismétli és nem gondolja komolyan, az nem ér semmit.
2015. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Baptista gyülekezetbe járok már nagyon régóta, és ilyennel én még nem találkoztam hogy ne fogadták volna el.


Nagyon gyakran imádkozzák a miatyánkot, mint ahogyan a többi protestáns egyház is.

2016. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!