Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én pogány-keresztény...

Ha én pogány-keresztény akarok lenni akkor lehetek?

Figyelt kérdés
Elvileg vallás szabadság van. Hiszek a kereszténységben és kereszténynek tatom magam, de nem érdekel az egyháziaskodás. Akkor én pogány-keresztény vagyok?

2015. dec. 12. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A pogánykeresztény azokat a keresztényeket jelöli, akik pogány vallásba születtek bele, de megtértek kereszténynek.


Az ókorral kapcsolatos ez a kifejezés kb. a 4. századig, amikor nyelvi és kulturális különbségek voltak a zsidóságból megtért zsidókeresztények, és a pogányságból megtért pogánykeresztények között.


Ez a különbség a 4. századra megszűnt, a két társaság minden tekintetben összeolvadt, azóta nem beszélünk külön pogánykeresztényekről.


A kereszténységhez pedig hozzá tartozik az "egyháziaskodás". A keresztények Krisztus egyházának a tagjai. Ezt jelenti a szó. :)

2015. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem alkosd újra az egyházzal kapcsolatos fogalmaidat, az egyház kb annyit jelent, hogy olyan keresztények közössége, akik egyet értenek bizonyos dolgokban, ha te és a haverjaid egyet értetek bizonyos tanításokban és keresztények vagytok, ha jogilag nem is, de "egyház vagytok"

persze ha sokan lesztek pl több ezren akik ezekben a gondolatokban egyet értetek, biztos lesz pár korrupt alak is, ilyen az emberi természet, és akkor már "a ti egyházatok is korrupt"


az a szó amit mi egyháznak szoktunk fordítani a görög ecclesia, ha emlékszel a töriórára ugyan ezt szót használták a népgyűlésre is, néha ezt a szót "gyülekezet"-nek fordítjuk


tehát olyan emberek közössége, akik valamilyen ügy érdekében gyűltek össze, ennyi "az egyházasdi"

2015. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szeretnék venni egy kocsit. A színe Fehér-fekete lesz. Sötétvilágos űléshuzattal. A műanyagfém műszerfal érzékeny, ézért tűzhideg vízes ronggyal kell törölni. Az előző tulaj pogánykeresztény volt.
2015. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pogány-keresztény felekezetről még nem hallottam ,de viszont pogány-zsidóról már igen.


Am ,hogy válaszoljak:


Nem , így se leszel pogány-keresztény (szerintem).

2015. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Inkább tanulj.
2015. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem pogány-keresztény, hanem csak pogány! :)
2015. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel a pogány = falusi, igen. Lehetsz falusi keresztény. Paganus=falusi, vidéki. Mostanság a pogányt azt a hitetlennel teszik egyenlővé. Born Gergelytől hallottam.
2015. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy tisztában a pogány szó jelentésével. Egyébként NEM leszel soha egyszerre mindkettő. A két hitrendszer homlokegyenest ellenkezik egymással.
2015. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

vallás szabadság van

azt a kifejezést hogy "pogány-keresztény" még soha az életben nem hallottam de ha ahhoz van kedved akkor megalapíthatod ezt a vallást

2016. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!