Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találó a "farizeus" megnevezés...

Találó a "farizeus" megnevezés a Jehova Tanúira, vagy ez túlzás?

Figyelt kérdés
A tanúknak biztos nem fog tetszeni ez a kérdés, de előre kijelentem, hogy nem provokálni akarok csak egyszerűen érdekel mivel nálatok a(tudás, a logika) a lényeg és nem a hit. Én legalábbis ezt tapasztalom, javítsatok ki ha tévedek!

2015. dec. 16. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem túlzás, csak értelmetlen. Egyszerűen egy tipikus szekta, agymosottak gyülekezete, nem kell ezt túlgondolni.
2015. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azért nem árt tisztázni, hogy Jézus és az apostolok nem pejoratív értelemben használták a farizeus kifejezést, ők csak az álszent farizeusokat bírálták.


Az álszentség meg sajnos általános jelenség ma is, és felekezettől többé-kevésbé független. Nem biztos, hogy a JT-vel kéne kisajátíttatni ezt a kifejezést, nem olyan jelentős csoport az övék :)

2015. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első válaszoló több mint valószínű, hogy igazad van! :)

Második válaszoló lényegében veled is egyetértek, viszont egy annyi ellenvetésem lenne, hogy azért nem elhanyagolható az a tevékenység amit a szervezet tesz a világban. Tehát nem a számok a mérvadó hanem az amit tesznek. Most, hogy mennyire lesz ez a jövőre nézve veszélyes vagy veszélytelen, ezt nem tudom de én azért nem hanyagolnám el az odafigyelést.

2015. dec. 16. 20:23
 4/12 anonim ***** válasza:
A farizeus egy zsidó vallási irányzat, amit egy Hillél nevű rabbi alapított Krisztus születése idején. Ez olyan, mintha téged lesintóistáználak. Lehet, de minek?
2015. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
valóban húzható egy párhuzam, a minden apróságot felnagyítás az erkölccsőszködés és a képmutatás pl, viszont sok dolog meg teljeen más, tehát nem hiszem hogy úgy igazán ekvivalens lenne
2015. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Találó, én is arra gondoltam, hogy ők is sokat törvényeskednek, és emberek által hozott szabályokhoz tartják úgy magukat, mintha Isten parancsolta volna.
2015. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

(Róma 10:17) 17 Így hát a hit a hallottakat követi. . . .


Hitet csak akkor lehet gyakorolni, ha van ismeret,

---ha nem tudod mit vár el, és mit igér a Teremtő, akkor miben hiszel, mi a reménységed?

a szentírás nem választja szét a két dolgot, sőt, az örök élet Jézus elmondása szerint ismeret szerzés által van,


hogyan lehet hitet gyakorolni,ha nincs mögött tett.

(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.

(Máté 28:19) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket,. . .

(Máté 28:20) 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. . . .


Tanítás....vagy is Jézus ismeret megszerzésére ösztönözte az embereket,

2015. dec. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A Farizeusok, félretették Isten törvényét, és szabályokat alkottak bizonyos dolgoknak,

olyannyira,hogy már nem az alapelveket tartatták be, hanem az általuk felállított szabályokat, nem véletlen mondta Jézus, hogy Isten törvényének betartása erőtlenné vált, a szájhagyományokon alapuló Rabbinikus szájhagyományok miatt.


Most sincs másként, az emberek mindent betartanak amiből keresztény hagyományokat csináltak, s úgy gondolják Isten elégedjen meg ezzel.

Ám Isten sok olyat nem mondott, amikre az emberek bólintanak, amit pedig kér, arra azt mondják,

"ilyet nem kérhet Isten"

2015. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Többször bebizonyították már,hogy a saját érdekükben képesek hazudni a hitükről is.Akinek ez jelenti a hithez való hűséget,azt nevezhetjük képmutatónak,igen.
2015. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

A Hazugság, és a téves meglátások között óriási különbség van, egyébként Jézus első tanítványait is lehetne hazugnak nevezni, Mikor voltak téves elképzeléseik, vagy hibákat követtek el életükben, de kiigazították azt.


Kép mutatás az, ha mondjuk de nem tesszük azt a mit tanítunk

Jól lehet követünk el hibákat, mert lehetetlen, hogy ne vétkezzen valaki, nem vagyunk olyan állapotban

e az őszinte megbánás,és helyre igazítás szükségessége készséggel megvan, s ez igen fontos.


(1Királyok 8:46) 46 Ha vétkeznek ellened (mert nincs ember, aki ne vétkezne), . . .

2015. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!