Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi nálatok milyen a...

Jehova tanúi nálatok milyen a Karácsony? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Voltam háromszor Jehova tanúi királyságteremben.Volt egy Biblia tanulmányozásom is amivel leálltam.Lényegében apám úgy viselkedett,hogy kerülte a Biblia tanulmányozás alkalmaival azt a férfit aki eljött hozzám.Ezért álltam le a Biblia tanulmányozásal.De azóta sok mindent másként látok.Valahogy mostmár érzem,hogy jó az,hogy a Jehova tanúinál nincsen karácsonyi ajándékozgatás.Gyakorlatilag egy nyomást érzek magamon,hogy elvárják tőllem az emberek az ajándékozást,jól tudom,hogy nem az ajándékról kellene ennek az ünnepnek szólnia ,de mégis erről szól.Lehetne ajándékozás nélkül is kölcsönös tisztelet,és családi kapcsolatok,de a rokonaim mégis az ajándékozást várják el...Érzem,hogy ez így nem jó.Mármint az hogy azért szeret mondjuk a keresztfiam,mert karácsonykor telefont kap ajándékba. 37 F

2015. dec. 21. 09:28
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
74%

Szervusz.


Sokszor beszéltünk már erről, itt is a gyakorin.


Mi nem foglalkozunk a karácsonnyal, olyan nap mit bármelyik nap a naptárban.

Mivel ilyenkor a világban le áll a munka ezekre a napokra, ezért mi sem dolgozunk, mert egy emberért nem fog egy üzem kinyitni

Persze vannak olyan munka helyek, ahol testvérek cserélnek kollégákkal, és bemennek mások helyett, hogy amikor nekik van szükségük ilyen napra, akkor vissza kapják.

Mi is megszoktuk egymást ajándékozni, az év bármelyik időszakában bármikor. Mindössze nem kötjük egy olyan ünnephez, vagy naphoz, ami nem keresztény eredetű, és nem tanítja, nem írja a Biblia hogy Isteni elrendezés volna


Ezen a napon mi is otthon vagyunk, és pihenéssel, elmélkedéssel, társasjátékkal, sétálással vagy valamilyen módon kikapcsolódunk.

2015. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
58%
Nem ünneplünk, de nem végzünk fizikai munkát. Tiszteletben tartjuk, hogy az emberek ünnepelnek.
2015. dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Jó pár hónap után,most újra megnyitottam a jw.org oldalt.Megtudtam,hogy valójában ez egy pogány ünnep,és azt,hogy nincsen bizonyíték arra,hogy Jézus karácsonykor született.Ebben az az érdekes,hogy szinte minden Jézusal kapcsolatos filmben karácsonyra van időzítve ez.Most azt a részt hjallgatom,hogy Jézus mikor született ? A jw.org szerint Ősszel.
2015. dec. 21. 10:16
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

"Gyakorlatilag egy nyomást érzek magamon,hogy elvárják tőllem az emberek az ajándékozást,jól tudom,hogy nem az ajándékról kellene ennek az ünnepnek szólnia ,de mégis erről szól."


Nálunk sem erről szól a Karácsony, pedig mi nem vagyunk jehova tanúi. :)


Ajándékot csak a gyerekek kapnak. Értékesebbet (például telefont) a szüleiktől, mert ők tudják, hogy minek örülne a legjobban, a többi rokontól csak valami kisebb értékűt (például könyvet de nem telefont). Mi felnőttek meg nem ajándékozzuk egymást, örülünk hogy végre együtt vagyunk és hogy végre nem kell rohanni sehova.


Sose értettem azokat, akik a karácsonyi ajándékőrületre panaszkodnak. Maguknak csinálják, ha meg csinálják, akkor meg ne panaszkodjanak.


Olyan meg nincs, hogy elvárják. Ha úgysem kapnak, akkor előbb utóbb úgyis muszáj lesz megszokniuk, hogy nem kapnak. :)

2015. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Konkrétan az nyomaszt pár napja,hogy talán jó lenne elmenni a nővéremhez akinek van két fia.Az egyik fiú a kereszt fiam.A gyerekek már szakmunkás suliban tanulnak,és össztöndíjat is kapnak.De ismerem őket annyira,hogy tudom,hogy várják az ajándékot.A sógorom italos.Én már nem iszok alkoholt.Ez is zavarna,hogy azt mondaná,igyál sógór.És ha nem innék megsértve érezné magát.Családi vita is a levegőben van,mert a sógorom puffogni szokott.Ha meg igazi dolgokról beszélgetnénk,pl megemlíteném,hogy újra közeledek a Jehova tanúi felé,akkor valami áruló félének tekintene.Érdekes,hogy én nem szólnék rá,hogy ne rúgjon be,de ő kritizálna engem.
2015. dec. 21. 10:44
 6/46 A kérdező kommentje:
Az ajándékokról: A keresztfiamnak tudnék adni olyan könyvet ami segítené a nyelvtanulásban,de nem értékelné.Mert azt nézné,hogy ááá hát ezt a könyvet olvasni kell.Tudom,hogy nem olvasná el.Átvenné,kibontaná,azt mondaná,hogy köszi,és sosem olvasná ki.A másik fiúbnak is tudnék olyan könyvet adni ami a motorozással,és a kreszel kapcsolatzos.(le szeretne vizsgázni motorból) de ő sem olvasná el.Segíteni is tudnék neki a kresz megértésében.De ő úgy gondolkozik,hogy nem akar másokra tekintzettel lenni.18éves lázadó,és csak húni szeretné a motornak a gázt,de a közlekedésben nem akarna partner lenni a többi közlekedővel.Pedig pont ez lenne a kresz lényege.Ez a gond...Tehát a szerintem hasznos és normális ajándék csak szerintem normális,szerintük nem.
2015. dec. 21. 11:03
 7/46 anonim ***** válasza:
42%

ha megfigyeled az írásokban, nem egymást ajándékozták meg az emberek, hanem amikor megszületett a megváltó, neki vittek ajándékot, mert így akarták kifejezni hálájukat, hogy elkezdődtek ezek az események, amik a megváltáshoz vezet majd.

És nem a születés napjára vitték, hanem azon esemény tiszteltére, hogy az Isteni gondoskodás a megváltásra elkezdődött.

2015. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
10%

talán még annyit, hogy nem azonnal az nap értek oda, mert először Heródeshez vezette őket Sátán csillaga, és mivel akkor nem volt még vasútvonal, meg autópálya, stb bele tellett párnapba míg oda értek,

Ha Isten csillaga lett volna, akkor egyből Jézushoz vezette volna, nem a királyhoz, aki megakarta öletni a megváltót.


A karácsony eredete a Rómaiakhoz kötődik, akik a napfordulót ünnepelték ezen a napon, /Saturnália ünnepe/

A hitehagyott egyház csinált belőle "keresztény ünnepet" hogy sok nem "keresztény" vallású ember kereszténnyé legyen.


Vagy is a keresztén tiszta tanításba imádatba olyan elemeket tettek bele, ami tisztátalan Isten szemébe, csak azért, hogy minél több keresztényt "csináljanak.


Ezt mára már sokan tudják, II. János Pál is egyszer egy beszédében elmondta, de nem érdekli őket, mert megszokták, és tetszik nekik, s úgy gondolják, hogy egy kis hamis dolog nem árt, csak az emberek a "keresztény" valláshoz tartozóvá váljanak, ne máshova


Ám egy keresztény nem alkuszik meg, és igazságban akar Isten imádója lenni, ahogy Jézus is mondta, fontosnak tartotta

(János 4:23) 23 Mindamellett eljön az óra, és az most van, amikor az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, hogy imádják őt.


s gondolj bele, hogy ha annyi tisztelet nincs az emberekben tudva, hogy Jézus születése nem akkor volt, akkor mennyivel inkább nem tartják fontosnak betartani mást sem ami írva van, egy kicsit hígítani, hogy kedvezzenek maguknak


Más részt gondolj abba, hogy a hazugság, kinek a száját hagyta el először?

Jézus a hazugság Atyjának nevezi ezt a személyt, aki nem állt meg az igazságban. Mindig is a szemet, a csillogást, használja megtévesztésre, hogy kedvezzen az ember egojának.

Ezért Istennél nincs kis hazugság, vagy nagy hazugság.

Hazugság van és ennyi. Azért pedig nem megoldás hazudni, hogy ideiglenesen, "ne okozzunk" fájdalmat másnak, vagy leplezzük a saját hibáinkat.

2015. dec. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
87%

Én se helyeslem,hogy némelyek túllicitálják egymást az ajándékozással,de szerintem a Karácsony nem is erről szól.Jehova tanúk közt nőttem fel,és hadd ne irjam le mit éreztem amikor visszamentünk a téli vakációról és az osztálytársaim Karácsonyi élménybeszámolót tartottak.

Most a katolikus párommal és a gyerekünkel megünnepeljük a Karácsonyt,nem veszünk értékes ajándékokat,de az ünnepi családias hangulat mindennél értékesebb.

2015. dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én nem tartozok közétek.

Szeretném megkérdezni hogy egymás között (a közösségetekben) egyébként van-e egyetértés a testvérek között, ebben a karácsony ill. ajándékozás dologban?

Gondolok itt a kisgyermekes családokra, hogy ők mit szoktak tenni ilyenkor? Mit mondanak a gyerekeknek mert azért ők látnak mást is.

2015. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!