Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónhatok úgy, hogy nem is...

Gyónhatok úgy, hogy nem is járok templomba?

Figyelt kérdés

Papíron keresztény vagyok, sőt elsőáldozó is voltam (tehát gyóntam is már egyszer), mégsem tartom magam kereszténynek. Leginkább talán agnosztikusnak tartom magam, tehát olyannak, aki hajlik ugyan rá, hogy létezik felsőbb rendezőerő, de nem egy adott vallás híve. Egyébként szimpatikusak nekem a kereszténység alapelvei, de nem szeretem a dogmákat úgy általában (pl. nem értem, miért fontos Jézus passióját meg a szenteket mindenhova odatenni templomokba, és a kivégzőeszköz látványát sem tartom kellemesnek, azt meg a legkevésbé tartom természetesnek, hogy a papoknak cölibátust kell fogadniuk és pápa nem lehet nő), szóval értékelem a lelki tudást, amit a kereszténység összegyűjtött, csak kissé idejétmúltnak, rugalmatlannak érzem az egész vallást (mindamellett nem értem, miért hirdeti magát, mint kizárólagos üdvözítőt), és mindig is úgy gondoltam, hogy lelki életet élni templomon kívül is lehet. Egyébként szeretnék hinni valamiben, de az én életemből a hit általánosságban is hiányzik.



A lényeg, hogy elég nagy káosz van a fejemben, és úgy érzem, vallásosság ide vagy oda, kell beszélnem valakivel, aki ilyenekben járatos. Holnap találkozni fogok egy pappal, hogy beszélgessek vele. Elképzelhető az is, hogy gyónni is fogok. Csakhogy nem tudom, hogy az én nézeteim, ha mégoly racionálisak is, elfogadhatóak-e egy pap számára. Ti mit gondoltok, lehet így is? (a magamról meg a hibáimról való beszélést amúgy már megszoktam, sokat jártam pszichológushoz)


2016. jan. 10. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak beszélgessetek először, aztán majd úgyis alakulnak a dolgok. Ettől függetlenül templomba járogassál el, és az is majd alakul :)
2016. jan. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az agnosztikus nem azt jelenti, hogy "hajlik ugyan rá, hogy létezik felsőbb rendezőerő, de nem egy adott vallás híve", hanem azt, hogy halvány fogalma sincs arról, hogy mi van vagy mi nincs.

Szerény -egyébként protestáns- véleményem szerint a cölibátus és a nők pappá nem szentelése még védehtő... a probléma ott kezdődik, mikor bizonyos kérdésekben pusztán a tekintélyel akarnak érvelni.

Az egyházi rítusoknak fontos szerepe van, de ezt nem fogom egy kommentben kifejteni. Ha úgy érzed, hogy a lelki életednek a templomon kívül van a helye, az komoly probléma. Próbáld úgy megélni, hogy ez az egész a tiéd. "Rendezkedj be" a vallásodban.

2016. jan. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De én nem érzem úgy, hogy ez az én vallásom lenne. Nem bírok hinni benne. Számomra, úgy érzem, ez egyszerűen nem választás kérdése, csak abban tudok hinni, amit megalapozottnak tartok, így működik az agyam. Elismerem Jézust, nagyon tetszenek a dolgok, amiket mondott (bár kíváncsi lennék a teljes, valós élettörténetére), de abban például már nem hiszek, hogy alászállt a pokolra és feltámadt. Minek ment előbb a pokolra?


Azt sem értem, hogy gyónásnál mit számít, ha isten megbocsát, ha egyszer az, aki ellen vétkeztem, nem bocsát meg. Vagy pl. mi van, ha valaki arra használja a gyónást, hogy megkönnyebbüljön, és utána újra nyugodt szívvel tehessen rosszat? Ennek akkor így mi értelme van?

2016. jan. 10. 10:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyónni lehet akkor is ha nem jársz templomba!

Amit leírtál az a római (nyugati)katolikus egyház jellemzői voltak.

Ha ez nem igazán jön be próbáld meg az othodox (keleti végső soron katolikus) egyházat! Minimális különbségek vannak a teológiában, a szertartások sokkal szebbek!

Én is katolikus vagyok, folyamatban van az áttérésem.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

2016. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem először csak beszélgessetek a pappal,majd ő fog válaszolni a kérdésekre.
2016. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!