Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Élő Ige Gyülekezet, nyelveken...

Élő Ige Gyülekezet, nyelveken szólás. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam ebben a gyülekezetben (egyébként egy jóval konzervatívabb keresztény gyülekezetbe járok)

Jól éreztem magam, jó volt látni, hogy ők hogy dicsőítenek, de amikor elkezd valaki hangosan imádkozni, akkor szinte mindenki elkezdi a "nyelveken szólást" és úgy imádkoznak. Az egész egy nagy morajlássá válik, és ez elég ijesztő volt.


Érdekelne, hogy Ti hogy látjátok ezt a tálentumot (?)


2016. jan. 10. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
nem véletlen ilyesztő, az ilyesmi nem az a nyelveken szólás amit a biblia ír, ez csak egy hazug eszköz a szekták kezében ,hogy elhitessék, náluk van a szentlélek, és csakis náluk, az egyének emg önmaguknak és egymásnak is hazudnak "én már vettem a szentlelket"
2016. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Rákerestem erre a kifejezésre, és sok helyen ír róla a Biblia.

[link]

De akkor is nagyon furcsállom, hogy ilyen sokan kezdenek imádkozni egy nem létező nyelven. A mi gyülekezetünkben ilyenről soha nem beszélt a lelkipásztor.

2016. jan. 10. 16:57
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
igen, ezért is írtam ,hogy itt nem arról van szó amiről a bibliában is olvashatsz, sokféle csalás van, az USA a 90-es években tele volt olyan "vándor prédikátorokkal" akik látszólag érintéssel gyógyítottak, ugye ilyen is van a bibliában, de attól még a csalók nem kapták meg a karizmákat, hanem csaltak
2016. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2016. jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Szent Pál egyértelműen írja, hogy ez nem megfelelő formája a közösségi ájtatosságnak:


"...Így nálatok is, ha a nyelvek adományával nem hallattok érthető szavakat, hogyan értik meg, amit mondtok? Csak a levegőbe beszéltek.


Lám milyen sokféle nyelv van a világon, de egy sem érthetetlen. Ha nem ismerem a szó jelentését, idegen vagyok a beszélő számára, de a beszélő is idegen nekem. Ezért ti is, mivel oly buzgón keresitek a lelki adományokat, törekedjetek arra, hogy az egyház épülésére bőven részesedjetek belőlük.


Aki tehát az elragadtatás nyelvén szól, imádkozzék, hogy meg is tudja magyarázni.


Ha ugyanis valamely nyelven imádkozom, lelkem ugyan imádkozik, de elmém meddő marad.


Mi következik ebből? Imádkozzam lélekkel, de imádkozzam elmémmel is; énekeljek lélekkel, de énekeljek elmémmel is.


Különben, ha csak lélekben dicséred az Istent, hogy mondhatja áldó imádra az ament az, aki a nyelvben járatlan, mikor azt sem tudja, mit beszélsz?


Te ugyan szép hálaadó imát mondhatsz, de a másik nem épül rajta.


Hálát adok Istenemnek, hogy mindnyájatoknál jobban szólok az elragadtatás nyelvén, de az egyházban inkább öt érthető szót akarok kimondani, hogy másokat is oktathassak, mintsem tízezer szót az elragadtatás nyelvén.


Testvérek, gondolkodástokban ne legyetek olyanok, mint a gyermek. Csak a gonoszságot illetően legyetek kisdedek, gondolkodástokban azonban felnőttek.


A törvény azt mondja: „Idegen nyelven és idegen ajakkal szólok majd e néphez, de még így sem hallgatnak rám, mondja az Úr.”


A nyelvek adománya tehát nem a hívőknek, hanem a hitetleneknek szánt csodajel; a prófétálás viszont nem a hitetleneknek, hanem a hívőknek szól.


Ha tehát egybegyűlik az egész közösség és mindnyájan az elragadtatás nyelvén szólnak, s avatatlanok vagy hitetlenek lépnek be, nem mondanák, hogy elment az eszetek? De ha valamennyien prófétálnak, s belép egy hitetlen vagy avatatlan, valamennyien meggyőzik, mindenkitől ítéletét hallja, s kiderülnek rejtett gondolatai, úgy hogy arcra borulva imádja Istent és megvallja: valóban köztetek az Isten!


Néhány szabály az istentiszteletre vonatkozóan. (...) Isten ugyanis nem a zűrzavar Istene."


Ezt írja Szent Pál az első korinthusi levélben, csak el kell olvasni.

2016. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Az egy magamutogató de tök gagyi csapda . Ők nem jelmezekben tévesztenek meg hanem az erőltetett viselkedéssel . Aki nem a csoport tagja azzal nem kell érintkezni mert ördöngös , a házasság is sleppen belül zajlik . A fizetésből adakozik kötelezően a nyáj . Üzlet és a Sanci bácsi ebből létezik , az ostobák fenntartják a jólétét . Nem vagyok vallásos de mit mondott a Názáreti hogy kell imádkozni ? Úgy ahogy ezek a farizeusok ahol voltál ? Jahvét még meg se említi . Ez az Újszövetségben benne van , nem a zsidó propaganda ószövetségben ...
2016. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
5%

Nem hallottam még erről a gyülekezetről ,de 100% ,hogy pünkösdi-karizmatikus.


Nyelveken szólás:


Nem akarok senkit se megsérteni ,de hallucínáció.


Üdv!

2016. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
A nyelveken szólás ajándéka valós és létező dolog. Az egy más kérdés, hogy nem megfelelő módon gyakorolják a pünkösdi gyülekezetekben! De olvasd el az 1 Kor 12. és 14. fejezetét. Szó sincs róla, hogy Pál tiltaná, sőt ellenkezőleg! Pál az ajándékok helytelen használata ellen írt! Többek között pont arról, amit te is láthattál.
2016. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves előző, hol gyakorolják még a nyelveken szólást, ha nem csak a pünkösdi-karizmatikus mozgalomban?


A másik, innen nézve groteszk, ahogy Pál szavaival magyarázzák némelyek, hogy miért nem helyes a nyelveken szólás, de azt soha nem említik, hogy azt is mondta Pál, hogy a nyelveken szólást se tiltsátok, vagy hogy ő maga, saját szavai alapján mindenkinél többet gyakorolta a nyelveken szólást. Sok kritikus, aki szerint nem mindenkinek kell szólni nyelveken, azon nem gondolkodik el, hogy ez vajon tényleg azt jelenti-e, hogy senkinek sem kell szólnia nyelveken.

2016. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Írtam én olyat, hogy máshol is gyakorolnák? Szerintem nem. De a magyarázat nélküli nyelveken szólást Pál tiltotta, és ezért írtam, hogy a pünkösdi gyülekezeteknek ez a gyakorlata nem helyes. A kérdező kérdése az ékes példája annak, hogy ez egy rohadt gyümölcs (nem a nyelveken szólás, hanem az, ahogyan gyakorolják). De javíts ki, ha szerinted ez nem így van.
2016. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!