Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről? Ti...

Mi a véleményetek erről? Ti is így gondoljátok?

Figyelt kérdés

Azt kapod, amit megérdemelsz. Saját magunk alakítjuk a sorsunkat. Sors, karma, stb. Ha valami rosszat teszel, azt előbb- utóbb visszakapod. De kérdem én, egy pár napos újszülött vagy egy kisbaba, gyerek, mivel érdemli ki azt, hogy bántalmazzák, molesztálják, megerőszakolják, megöljék? Ők mit tettek a világ ellen? Valahol azt is olvastam, hogy "előző életükben" borzalmas dolgot tettek és így bűnhődnek. De ha ez igaz, akkor egyáltalán miért kell megszületniük?

Isten. Sok vitát olvastam már ezen az oldalon a létezésével kapcsolatban. Sokan azzal magyarázták, hogy ez nem Isten műve, hanem a Sátáné. Számomra ez az elfogathatóbb. Nem válaszokat kérek, csak véleményeket. Ha esetleg valaki oltogatós kedvében van, vagy hitetlenkedik, akkor gondolkozzon el, hogy miért is nézi ezt a kategóriát! Ha csak azért, hogy leoltsa az én, és más véleményét, azt nem méltatom válaszra.

Aki normális véleményeket ír, annak köszönöm!


2010. ápr. 2. 14:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"Azt kapod, amit megérdemelsz. Saját magunk alakítjuk a sorsunkat. Sors, karma, stb. Ha valami rosszat teszel, azt előbb- utóbb visszakapod. De kérdem én, egy pár napos újszülött vagy egy kisbaba, gyerek, mivel érdemli ki azt, hogy bántalmazzák, molesztálják, megerőszakolják, megöljék? Ők mit tettek a világ ellen? Valahol azt is olvastam, hogy "előző életükben" borzalmas dolgot tettek és így bűnhődnek. De ha ez igaz, akkor egyáltalán miért kell megszületniük?"


Igen, a válasz arra, hogy miért történik olyan sok szörnyűség már pici babákkal is, a te írásodban is olvasható.


Miért kell megszületniük?

Éppen az ok-okozat miatt. Ha én most valakivel rosszat teszek, az szenved, és ha nem születek meg újra, akkor nem kapnám meg a rossz tetteim gyümölcseit, így bátran mehetnék, és kínozhatnák bárkit. :)


Cél: igyekezzünk minél több jót tenni és kötődés nélkül, illetve igyekezzünk minél kevesebbet ártani. Így előbb-utóbb megtisztul a karma, és akkor eldönthetjük, hogy újra akarunk-e születni,vagy sem.


De amíg van törleszteni valónk, addig újra kell születni.


Én ezt gondolom.


Én is kíváncsi vagyok mások VÉLEMÉNYÉRE is, köztük Tiedre, kedves Kérdező.

2010. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Ha már említetted Istent, közelítsük meg onnan a dolgot. Ha egy kisbaba meghal, az elvileg Neki nem bűntetés, mivel rögtön a mennyországba jut. Aki nem hal meg csecsemő korában, hanem itt él és megöregszik, annak meg kell dolgoznia azért, hogy odajuthasson. Mondjuk ez így elég furán hangzik, de végülis így van. Nem véletlenül szokták mondani, mikor meghal egy kisgyerek, hogy Istennek szüksége volt mégegy angyalra és azt, hogy túl szép volt a Földre.
2010. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Ezt az Istennek szüksége volt még 1 angyalra (meg úgy is halottam már, hogy Isten hiányoltám már az angyalkáját) nem csak csecsemőkre modnják hanem nagyon jó illetve tehetséges emberekre is amikor meghallnak, de én egyikkel sem értek egyett. Milyen hülyeség már, azért hal meg vki (fiatalon vagy túl fiatalon) mert Isten a nagy végtelenségben nem tudott egy picit többet várni? Ez nekem szenyóságnak tűnik és nem fair.


Egyébként logikusnak tűnik az, hogy rosszatt tett vki az előző életében (nagyon rosszatt, pl mondjuk Ő volt Hitler, ez csak példa) akkor újraszületik, csecsemőként bántalmazzák, nagyon beteg lesz és meghal pár hónaposan. Miért? Mert megkellett bűnhödnie és az, hogy lelötték az előzőben nem volt akkora büntetés mint amennyi kárt okozott. Így mgkapta a következő életében, de mivel ebben szenvedet a következőben tiszta lappal indít egészséges gyerek lesz és fel fog nőni), de az előtte lévő élet emléke megmarad (tudat alatiban) és így talán jobb ember lesz mint előbbre.


Szerintem ez így kb igaznak hat, bár a rossz ember mindent megúszik és sose kerül bajba, tehát az se lepne meg ha lennének akik mindig csak szenvednek :(.

2010. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a karma igaz..és hogy miért kell megszületniük?hogy kijavítsák az előző életükben elkövetett baklövéseket...Isten meg nem művel semmit sem,ha valami borzalom történik,azt mi kértük magunknak,hogy megtanulhassuk,hogyan kell megoldani egy adott szituációt.Az élet próbák sora,ha megbuksz újra kell kezdened,ha nem,nagyot lépsz előre a fejlődésben..
2010. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!

Azért kérdeztem, hogy akkor miért kell megszületniük, mert egy csecsemő még tehetetlen. Esélye sincs, hogy megvédje magát. Hogy ha létezik a karma,akkor sem gyermekként kéne átélniük a szenvedéseket. Hanem felnőtt fejjel, hogy fel tudják mérni a tetteik súlyát. És ha már csecsemőként meghalnak, akkor esélyük sincs jóvá tenni az előző életükben elkövetett rosszat. Ez az én véleményem, biztos sokan látják másként.

2010. ápr. 2. 19:23
 6/21 anonim ***** válasza:

valamennyire értem hogy mire gondolsz,de a tapasztalás onnantól kezdődik,mielőtt megszületünk egy -két hónappal..tehát,ha csecsemőről van szó,akkor az lehet,hogy tehetetlen,de pont ez a feladat a legmagasabb nehézségi foka..vagy próbálj meg létezni kezek nélkül,és van ilyen ember!És le tudja élni ugyanúgy az életét..

ezek a rosszak mind a lelket erősítik,nem az akkor élő személyiségedet!De ez bonyolult,majd megérted,ha meghalsz..akkor majd mindenki megérti!amúgy akkor verődhet így vissza a karma,hogy mondjuk csecsemőt kínoznak,ha az a lélek,aki a csecsemőben van,előző életében egy hasonló szituációban volt,csak ő volt a kínyzó..lehetett a kínzott egy nyomorék,vagy szellemi fogyatékos,de mindenképpen védekezésképtelen volt,így neki lehet ez volt az utolsó helyretenni valója,s csak addig kellett megszületnie,amíg ezt visszakapta,hogy kiegyenlítse a harmóniát,a mérleget helyreállítsa,az útját befejezze..akik ilyen szörnyű halált halnak,és ilyen gyorsan,azok már nagyon fejlett lelkek,ami azt jelenti,nemsokára összeolvadnak Istennel.

remélem érted már,úgy naggyából.. :)

2010. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, értem amit írsz. De akkor elég szörnyű bűnöket követhettek el azok az emberek, ha így kell bűnhődniük. Amiket írtál, hogy nyomorék, magatehetetlen embereket bántottak... Ha belegondolok, akkor van benne valami.Köszönöm a válaszod!
2010. ápr. 2. 20:18
 8/21 anonim ***** válasza:

Nero születésekor a barátok kifejezték szerencsekivánságaikat a boldog apának. Aenobarbus)az apa) így válaszolt; Tiu szerencsétlenek nem tudjátok, hogy tölem és Agrippinától csak szörnyeteg születhet?

Már az ókori Rómában is tudták - mindenféle genetikai tudás nélül is - hogy a gének, körölmények stb döntő hatással vannak az ember sorsára.

2010. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
16:56 Azért nincs igazad, mert fordítottan gondolkodsz. A földi élet nem jutalom, hanem bűntetés, hiszen kiűzettünk a Paradicsomból. Az a gyermek, aki a mennybe jut, a legjobb helyen van itt csak rossz lehet neki. Egyébként mikor gyerek voltam, anyukám meg akart ölni. A nagyi mentett meg, pedig már ott voltam a halál szélén. Sokat gondolkodtam rajta, hogy miért menekültem meg. Először azt gondoltam, hogy Isten nagyon szeret azért élek és, hogy kiválasztott vagyok. Aztán kicsit továbbgondoltam a dolgokat és már nem vagyok benne biztos, hogy ez olyan nagy mázli. Ugyanis, ha akkor meghalok, most a mennyben lennék az biztos, így viszont nem tudom, sőt a pokol sajnos sanszosabb.
2010. ápr. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Ugyanis, ha akkor meghalok, most a mennyben lennék az biztos"


Hát én nem értem...

Nem tudja itt (és máshol) ez a rengeteg, vallásosnàl vallásosabb ember, hogy a mennybe csak a feltámadás, tehát Krisztus második eljövetele után kerülhet bàrki is???

Valahogy furcsànak találom, hogy hitetlen létemre jobban ismerem a Bibliát, mint az a sok, engem és másokat is meggyőzni akaró hívő... Olvasgassátok már egy kicsit többször, vagy jobban odafigyelve!

Mert bizony mondom néktek, nem mindig egészen igaz az, amit papbácsi mond!

Ezzel senkit nem akartam megsérteni, vagy megbántani a hitében, Isten látja lelkemet! Csak azt szeretném, ha jobban odafigyelnének arra, amiről beszélnek!

2010. ápr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!