Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt Jézus üzenete az...

Mi volt Jézus üzenete az embereknek? És Istent nem csak egy elvont dolognak tartotta? Tehát nem lehet, hogy nem így képzelték el, mint ma? Szerintetek ez az egész nem csak valami átvitt értelemben vett dolog?

Figyelt kérdés
2016. márc. 13. 19:35
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy ő nem így képzelte el a vallást? mármint nem ilyen konkrétan.


például a mennyországot ma sokan úgy képzelik,mint egy felhők fölött lévő csodálatos hely,amiben a halottak vannak. Azért ez elég nagy hülyeség (szerintem). Mintha azt mondanánk,hogy teknősök tartják a Földet,stb. Én inkább úgy képzelem el,hogy az emeberek lelke (amit szintén nem úgy kell elképzelni,mint sokan hiszik) megnyugszik ott és aki jó ember volt az kiérdemli a mennyországot,ami igazából nincs.


Lehet,hogy nagyon ateistának tűnök,én nem vagyok az,csak érdekel,hogy miben hiszek,nem csak random kiválasztok valamit vagy ilyesmi,csak azért mert a szüleim is ebben hittek...

2016. márc. 13. 19:43
 2/30 dirtibi ***** válasza:
100%

Egy kicsit nehezen tudom értelmezni a kérdésedet, de ha jól értem, akkor a válaszom az, hogy Jézus üzenete nagyon is valóságos, mert arról szól, hogy ha az ember megszabadul önmagától (önző természetétől) akkor boldog lesz ő és a környezete, és ha a világ ezt elfogadná, akkor az egész világ boldog lenne.

Jézus által megoldódna nagyon sok, sőt minden válsághelyzet.

2016. márc. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

igen,pont EZ a lényeg ebben,a boldogságra,a szeretetre rávilágító tanítások,nem az isteni dolgok.


99.9% az hogy a majmokból fejlődtünk ki,pontosabban az őseikből,mert ugye ez elágazott.

Csak egy kicsivel fejlettebbek vagyunk náluk. De akkor őrájum meg atöbbi állatra miért nem vonatkoznak a dolgok? Miért nem kerülnek a mennyországba ennyi erővel?

2016. márc. 13. 19:50
 4/30 anonim ***** válasza:

Hogy a végén kezdjem, az állatok is a mennyországba kerülnek, de nem rögtön a halálukkor, hanem majd az általános feltámadáskor azaz az utolsó ítéletkor. Az állatok közül mindegyikük a mennybe kerül, mert a földi életükben nem volt szabad akaratuk, vagyis éltek ahogy tudtak, de nem követtek el bűnt. (És még egy fontos tudnivaló: a mennyországban nem lesz ragadozás meg hasonlók, a farkas sem fogja megenni a kecskét, meg a bacik sem fogják fölzabálni mások sejtjeit.)


A kérdésed másik része Jézus Isten-képe. Nos Jézus Krisztus maga is Isten és ugyanakkor ember is, ebből következik az, hogy a mi Isten-képünk nem lehet olyan tökéletes, mint Jézus Krisztusé, az istenemberé.


Röviden összefoglalva viszont azt lehet elmondani, hogy Isten egy elvont fogalom is, sőt, annyira elvont, hogy emberi ésszel fel sem fogható. Ugyanakkor egy konkrétan megtapasztalható, érző-élő szellemi lény is.

2016. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Mennyországot nem úgy képzeljük el, mint a felhők között aranyazott kapu mögötti hely, ahol szép ének szól...


Jézus üzenete pedig az volt, hogy bűnösök vagyunk, ez elválasztott minket Istentől, de van kiút. A kiút pedig hit által van. Illetve a hit következményeként életünket is igyekezzünk minél kevésbé bűnösre formálni, és minél több embert hitre bírni.

2016. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

És ezt csak azért kéne elhinnem,mert valamikor réges régen néhány pap megírt egy Biblia nevű könyvet? Ennyi a bizonyíték? Honnan tudjam hogy Jézus "istenember" volt? Mi erre a bizonyíték?


Bocsánat a stílusom miatt,de kicsit ilyen tudósgyerek,azaz 'hiszem ha látom' ember vagyok.


Győzzetek meg azzal,hogy létezik Isten!

2016. márc. 13. 20:11
 7/30 A kérdező kommentje:
Amúgy a kérdésre visszatérve pl. az Ádám és Évás sztori szerintem nem azt jelenti,ahogy meg van írva,hanem hogy ugye ettek az almából pedig tudták hogy nem szabad nekik,ez ugyan az,amikor a szüleink paráználkodtak,tudták hogy ez bűn,de ebből a bűnből születtünk meg mi is.Ez a része oké,ezt értem... De miért lenne bűn a szex? A lopást,csalást megértem,hogy bűn,de a szex azért önmagában nem valami hűde nagy baj,ha csak az utódok szempontjából csináljuk,meg amúgy sem szerintem.
2016. márc. 13. 20:22
 8/30 anonim ***** válasza:

@Kérdező


"És ezt csak azért kéne elhinnem,mert valamikor réges régen néhány pap megírt egy Biblia nevű könyvet? Ennyi a bizonyíték?"


-->A Biblia keletkezése azért ennél jóval összetettebb. Bizonyos könyveknek több szerzője volt, és hosszú évszázadokon át írták. [néhány pap? Lukács evangélista orvos volt...]


"Honnan tudjam hogy Jézus "istenember" volt? Mi erre a bizonyíték?"


-->Nincs egzakt bizonyíték. A Jézus korabeli vallási vezetők tudták azt, hogy benne teljesednek a messiási próféciák, tisztában voltak a csodákkal is, amiket tett, mégis halálra ítélték. Kifogás mindig van annak, aki nem akar hinni.


"Bocsánat a stílusom miatt,de kicsit ilyen tudósgyerek,"


-->Ha tudósgyerek vagy, akkor azt is tudnod kell, hogy a tudomány nem foglalkozik ilyen kérdésekkel, hanem meghagyja a vallásnak és a filozófiának. A tudományos gondolkodás jellemzője az, hogy az anyagi világról állít fel modelleket, a transzcendenciát pedig kihagyja. Krisztus transzcendenciája nem vizsgálható, így nem foglal állást sem mellette, sem ellene.


"azaz 'hiszem ha látom' ember vagyok."


-->A tudomány nem "hiszem ha látom" alapon működik. Ennyi erővel a Nagy Bumm-ot is elvetheted, hiszen azt sem láttad. Viszont mivel tudjuk, hogy a világegyetemünk tágul, ezért nyilvánvaló, hogy egy közös pontból indult ki, ami valamikor rendkívül sűrű és kicsi volt.

2016. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, kijavítalak, a kereszténység nem tekinti bűnnek a szexet (és szerintem más vallások sem, hiszen akkor pár generáción belül kihalna az adott vallás). A kereszténység a házasság előtti szexet, homoszexualitást, házasságon kívüli szexet (megcsalást, hűtlenséget), stb tiltja.

Jézus üzenete pedig az, hogy a földön jól kell viselkedni, minden ember közös érdekében! Aki ezt csak úgy tudja megtenni, hogy közben imádkozik egy vélt/valós létezésű istenhez, hát felőlem aztán tegye úgy!

Ja amúgy én nem vagyok vallásos keresztény, de kereszténynek neveltek... már amennyire a szüleimtől kapott "nevelést" annak lehet tekinteni :D

2016. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Miért nem kerülnek a mennyországba ennyi erővel?"


Ki mondta,hogy nem kerülhetnek oda?

2016. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!