Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megérdemeljük-e azt a hatalmas...

Megérdemeljük-e azt a hatalmas áldozatot, amit Jézus Krisztus hozott értünk? Méltók vagyunk arra, hogy kegyelemben részesüljünk, ha megbánjuk benne bűneinket?

Figyelt kérdés
Szerintem (néhány kivételtől eltekintve) nem.
2010. ápr. 2. 22:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%

Milyen áldozatot hozott mégis? MIlyen kegyelemben részesültünk?


Én nem látok ebből semmit.

2010. ápr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%

'67%-"


"Ha vakok volnátok, nem lenne bűnötök, mivel azonban most azt mondjátok: látunk, megmarad a bűnötök."

Jn 9,41

2010. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, erről nem te döntesz, és hogy Isten hogyan dönt, azt nem tudhatod, lehet, hogy te se érdemled meg, és lehet, hogy olyanok is megérdemlik, akiket te nem kedvelsz valami felületes okból.
2010. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
23:01: A megérdemeljük, értünk, vagyunk, részesüljünk, megbánjuk és bűneinket szavakat T/1-ben írtam, és nem állítottam, hogy én méltó vagyok a kegyelemre. Ettől függetlenül a másodikkal együtt köszönöm a választ.:)
2010. ápr. 2. 23:20
 5/23 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy Jézus ha jól tudom nem önszántából került fel a keresztre, szal akkor hol itt az áldozat? Így is úgyis felrakták volna.
2010. ápr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2%
és még a kősírból is megszökött, csak úgy áldozatból.
2010. ápr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
És ha már sikerült megköszönnöm a második válaszoló nevében is a harmadik választ, akkor most megköszönöm a a második válaszolónak, hogy kiállt az igazság mellett.:)
2010. ápr. 2. 23:35
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Jézus nem azért halt meg így, mert ez volt az egyetlen út, egyetlen csepp vére is megváltotta volna a világot, ami az asztalosműhelyben serken ki az ujjából egy szálka miatt. Azért volt ez, mert ezzel Isten az embereknek meg akarta mutatni, hogy ő mindenben végtelen, nem ismer határokat, nem akar méricskélni, olyan határtalan a nagysága, amit mi nehezen tudunk felmérni, és fogjuk már fel, hogy bízhatunk benne, mert kész bármire értünk.
2010. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

23:26. Jézus Isten fia. Azért csak lett volna más választás. Isten megmenthette volna de:


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.”

2010. ápr. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó előtti: ott a pont.


Szerintem nem érdemeljük meg. Az isteni kegyelmet nem érdemeink szerint kapjuk, hanem azért, mert Isten szeret minket.

2010. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!