Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek illik egy templomh...

Szerintetek illik egy templomhoz a belső biztonsági kamera és a számítógép internettel (wi-fivel)?

Figyelt kérdés
Nekem kétségeim vannak, de győzzetek meg !

2016. ápr. 29. 00:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem. A máglya hatékonyabb.
2016. ápr. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Az internetet nem igazán látom be, hogy mire lehetne a templomban használni. Esetleg egy online pps-fájl vetítené ki az aktuális énekszöveget a diavetítő helyett? :D


A biztonsági kamera azért más. Azért sajnos nem bízhatunk meg csak úgy az embertársainkban. Nálunk városban, forgalmas helyen, rendőrök is járőröznek arra, mégis, az elmúlt húsz évben tizenakárhányszor törték föl a templomot. Bizonyos érték fölött már biztosítást sem köt a biztosító, ha nem kamerázod be az értékeidet.

2016. ápr. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
"online pps-fájl vetítené ki az aktuális énekszöveget a diavetítő helyett"-igen, pontosan erre használják....
2016. ápr. 29. 01:11
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Az internettel mi a probléma?

A kamera más kérdés. Ez azt jelenti, hogy ennyire nem bíznak az emberekben, ill. ennyire nem hisznek az istenüknek sem. Más kérdés, hogy nincs is rá okuk, az igaz.

2016. ápr. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

A templomot nem minden esetben templomként használják, mi tartottunk benne színházi előadást is például, de koncertek is rendszeresen vannak. Úgy tudom, régen - főleg protestáns közösségekben - gyakori volt, hogy a templom és az iskola ugyanaz a terem volt (mivel csak egy nagy terme volt a falunak). Az énekszövegeket sok éve számítógépről vetítik (pontosabban most már egy nagy tévé van felszerelve vetítővászon helyett). Protestáns közösségekben sokszor láttam olyat, hogy a prédikáció alatt (vagy ami ott annak megfelel) a lelkész képeket, ábrákat, akár vázlatokat is vetít. A hirdetéseknél is hasznos ez. Nálunk egyetlen alkalommal láttam ilyet, mikor a pap az irgalmasság évének emblémáját akarta megmutatni.


Ez alapján én azt gondolom, hogy sokszor jól használható, ha projektorral, és akár wifivel is fel van szerelve egy templom. Ha megjelenik valami technikai újítás, akkor sokáig tart, amíg megtaláljuk, hogy mi mindenre lehet használni, de ehhez idő kell.


A biztonsági kamera az más, érthető okokból van rá szükség. Nem egy vidám dolog, de sajnos ez van.

2016. ápr. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Trafó1 ***** válasza:
30%

Internet kell, hogyha unalmas a mise lehessen a pad alatt netezni.

Kamera kell mert a pap ha visszanézi a misét látja ki netezik és lehet gyónáskor bünti miatyánkot kiróni.

2016. ápr. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 intrepid ***** válasza:
66%
A biztosági kamera kell, mert komoly értékek vannak egy templomban, és vannak emberek, akiknek semmi sem szent. Én nem vagyok gyakorló templomjáró, de a szépség és nyugalom ami körülvesz egy templomban, azt őriznivalónak tartom. Biztonsági őr jobb lenne?
2016. ápr. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%
Szerintem egyáltalán nem baj, ha a vallás kihasználja a kor vívmányait. Vagy ne legyen se világítás, se orgona (nem csak elektromos, mechanikus sem, 2000 éve még az sem volt), se fűtés (sok helyen van az is), de igazából még freskók se legyenek...
2016. ápr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

"A kamera más kérdés. Ez azt jelenti, hogy ennyire nem bíznak az emberekben, ill. ennyire nem hisznek az istenüknek sem."


Beavatsz minket, hogy ez a nyakatekert ócska gondolatmenet hogy alakult ki?

Sokkal egyszerűbb a dolog:

A templomokban értékek vannak, amelyeket védeni kell. Az alapozásig ellopnának mindent, ha nem vigyáznának rájuk.

Ez van.

2016. ápr. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk van online Istentisztelet, hogy aki épp nem tudott eljönni, az is részese lehessen. Ehhez kell internet és számítógép.

Biztonsági kamera nálunk nincs, de nem tartom rossz ötletnek tudván, hogy rengeteg más alkalom is van az imaházon belül.

2016. ápr. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!