Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van csillag a református...

Miért van csillag a református templom tetején, nem pedig kereszt?

Figyelt kérdés
2008. szept. 24. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Gondolom, rájöttek, hogy a kereszt ízléstelen jelkép. Ráadásul téves, mivel az az eszköz NEM kereszt volt.
2008. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Így is megkülönböztetik a két keresztény egyházat (katolikus-református) A csillag egyébként a betlehemi csillagot jelképezi, ami a várandós Máriát és Józsefet vezette Betlehembe.
2008. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel vitatkoznék, a betlehemi csillag a napkeleti bölcseket vezette Betlehembe, mert nem tudták hova kellett menniük. Máriának és Józsefnek nem kellett csillag, ők direkt Betlehembe indultak, mert Dávid házából származtak és népszámlálás volt.
2008. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz! Összekevertem, bocs:)
2008. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"a kereszt ízléstelen jelkép. Ráadásul téves, mivel az az eszköz NEM kereszt volt."


Mi volt a baj ezzel a válasszal? Nem volt igaz talán?

Nem én írtam, de tisztelettel megkérdezném, ha nem bánjátok, ez az ember nem írt igazat?


Igaz, a csillag az egy más téma.

2008. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor mond meg ha nem kereszten feszítették meg Jézust akkor min? Érdekelne te erről mit tudsz amit mi nem?
2008. szept. 25. 12:06
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

#1 vagyok.

Nem tudom, érdemes-e válaszolni, mivel szépen lepontoztok mindenkit. Akkoriban T alakú póznákat használtak. Nem keresztet. Egyszerűbb is elkészíteni.

De, ha kereszt lett volna, akkor is ízléstelen ezt jelképnek megtenni. Akkor a zsidók villamosszéket vagy zuhanyrózsát tegyenek a templomba?

2008. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Ez már sok helyen szóba került. Ami számodra ízléstelen, az másokat emlékeztet egy fontos tettre: Jézus életét adta az emberekért.
2008. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szia!

Nem mindig van csillag a ref. templom tetején, van, hogy kakas van.

A csillag nyolc ágú több magyarázata van: szerintem a éegszebb: 4 égtáj, a Szentháromság és a nyolcadik ág: én.

A kakas Péter árulására utal, leginkább azért, hogy emlékezzünk, hogy nem olyan egyszerű megvallani, hogy hívők vagyunk, olyan időkben, amikor szorult helyzetbe juthatunk miatta. És még Péter is megtagadta - holott előtte váltig állította, hogy ő aztán sosem tesz ilyet.

2008. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kzs ***** válasza:
15%

Kereszt, vagy csillag... mindkettő helytelen.

A keresztet azzal magyarázzák, hogy a kereszténység jelképe. Csak arról felejtkeznek el, hogy Jézus az ő békességét hagyta miránk: "Az én békességemet hagyom néktek", valamint a szeretetét (arról ismernek meg titeket, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretitek egymást. Ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást). Szellemi dologról van szó tehát.

Arról nincs szó a Bibliában, hogy valamiféle tárgyat kéne kihelyezni az épület tetejére.

Ugyanígy nincs szó a Bibliában pl. a "keresztvetésről" sem. Ha fontosak lennének ezek, nem gondoljátok, hogy a Bibliában szerepelnének?

2008. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!