Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon ez a két ige tényleg...

Vajon ez a két ige tényleg azt állítja, hogy Jézus nem testben támad fel?

Figyelt kérdés

A Biblia szerint nem, mert az 1Kor 15:50, szerint: „ Azt pedig állítom, testvéreim, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.”

Jézus ezt mondta a tanítványainak:

János 3:3

3 Jézus erre ezt mondta neki: „Bizony, bizony mondom neked, ha valaki újra nem születik, nem láthatja az Isten királyságát.”


Ha valaki nem ismeri az újjászületést, az ezt állítja, az tény. De aki újjászületett, annak mi a véleménye?


2016. jún. 6. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez ma már a harmadik kérdés a feltámadott testről, ugyanazt tudom válaszolni, mint a másik kettőnél. (Klikk oda :)


De egy jótanács: a Bibliát nem mondatokra cincálva kell értelmezni, hanem tágabb szövegkörnyezetben, a párhuzamos igehelyeket egymással is összevetve.

2016. jún. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem érted a kérdést? Ha nem érted, az nem baj, de akkor ne pocsékold az energiád válaszolásra, aminek semmi köze a kérdéshez.
2016. jún. 6. 18:22
 3/4 Roland G. ***** válasza:

Nem!

Jézus testben támadt fel,olyan testben amiben nem volt vér és ami romolhatatlan.


"Megrémülvén pedig és félvén, azt hivék, hogy valami lelket látnak.És monda nékik: Miért háborodtatok meg, és miért támadnak szívetekben okoskodások?Lássátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a léleknek nincs húsa és csontja, amint látjátok, hogy nékem van!" Luk 24:37-39

2016. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szp72 ***** válasza:

@ "Azt pedig állítom, testvéreim, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot." (1 Kor 15,50)


Azt tudjuk, hogy Jézus testben támadt fel, hiszen a sír üres, kifejezetten is állítja, hogy neki van teste:


"Nézzétek meg a kezem és a lábam! Én vagyok. Tapogassatok meg és lássatok! A szellemnek nincs húsa és csontja, de mint látjátok, nekem van." (Lk 24,39)


Amit Jehova-tanúi magyaráznak, hogy Jézusnak igazából csak látszatteste volt, hogy könnyebb legyen elhinni, hogy feltámadt az meglehetősen nagy marhaság. Pál apostol kifejezetten beszél arról, hogy van mennyei test:


"S van égi test meg földi test, de másként ragyog az égi, másként a földi." (1Kor 15,39)


Kifejezetten beszél arról is, hogy a romlandó testünk alakul át romolhatatlanná, tehát pontosan ugyanúgy, mint Krisztusnál:


"Ennek a romlandó testnek fel kell öltenie a romlatlanságot, ennek a halandónak a halhatatlanságot. Amikor a romlandó magára ölti a romlatlanságot, a halandó a halhatatlanságot, akkor teljesedik az Írás szava: A győzelem elnyelte a halált. Halál, hol a te győzelmed? Halál, hol a te fullánkod?" (1Kor 15,53-55)


Az a magyarázata miszerint ha "test és vér" nem is, de "test és csont" már örökölheti az Isten országát az is meglehetősen mulatságos, mintha a vér egészen más lenne, mint a test és a csont.


A "test és vér" egy gyakori kifejezés a Bibliában jelentését jól mutatja a következő ige:


"Boldog vagy, Simon, Jónás fia! Mert nem a test és vér nyilatkoztatta ki ezt neked, hanem az én Atyám, aki a mennyekben van." (Mt 16,17)


Látható, hogy a "test és vér" egyszerűen a mostani emberi természetünket és képességeinket jelenti. Vagyis Péter nem a természetes eszével, hanem isteni kinyilatkoztatásból ismerte meg az igazságot.


A "test és vér" nem örökölheti Isten országát az pusztán csak annyit jelent, hogy az ember jelenlegi természetével nem lehet a menny lakója. Semmiképpen sem jelenti, hogy csak mennyei test van, de mennyei vér nincs. A mennyei testnek mennyei csontja és mennyei vére van, ahogy mennyei keze mennyei lába stb. Miért pont vére ne lenne ha csontja van, ez hülyeség.

2016. jún. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!