Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy hívják az egyiptomi hitet?

Hogy hívják az egyiptomi hitet?

Figyelt kérdés
Ha a mi vallásunk a katolikus/evangélikus /református, az indiaiak a buddhisták,az arabok az iszlámok akkor a régi egyiptomiakat vallás szerint hogy hívták?(akik még a többistenhitben hittek pl Ré,Ozirisz stb)

2016. jún. 16. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írod is, politeista, azaz többistenhívő vallás.
2016. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ennyit én is gondoltam, csak ennyi? O.o

Valamiért többre számítottam,azt hittem volt valami külön neve is.. Köszönöm a választ

2016. jún. 16. 23:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Az indiaiak többnyire nem buddhisták, hanem hinduk. Az arabok muszlimok. Olyan, hogy "iszlámok" nem létezik. Az egyiotomi vallás követői egyiptomiak voltak: arról van szó, hogy régen a vallás államvallás volt. Áthatotta az állam egész létét. A legtöbb arab államban ez még most is így működik.
2016. jún. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nincs rá külön szavuk mivel mivel soha semmihez nem kellet viszonyítaniuk, hanem a köztük felbukkanó más vallásokra kelett szavakat alkotni, ami gyakran csak az illető származási helyét jelölte
2016. jún. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Újabban kemetizmusnak, vagy kemeticizmusnak hívják a mostanában feltámasztott, újpogány vallást. Az ókorban nem volt neve.

Kemetnek (km.t) az óegyiptomiak a földjüket hívták, nem a hitüket.

2016. jún. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3

1. Nem minden arab muszlim/mohamedán.

2. A kérdező NEM a mai egyiptom vallásáról érdeklődött, legalábbis nem tudok róla, hogy ők Osirist vagy Rét tisztelnék. :D


Kedves utolsó válaszoló, utánanéztem a kemetizmusnak, mert én is hallottam róla, de kiderült, hogy...

[link]

2016. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy feltámasztott, ki tudja milyen modern ezo-blablával fűszerezett újpogány vallás. Valami lecsapódott nekik abból amit jelenleg tudunk az ókori egyiptomiak hitéből, és gyúrtak maguknak belőle egy hitet. Jelenleg így hívják az egykori egyiptomi hiedelmeken alapuló (modern) vallást - illetve neterizmusnak.
2016. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van.

A feltett kérdés azért érdekes, mert a mostani vallásoknak ezer változata van (siiták, sunniták stb., katolikusok, kálvinisták, lutheránusok, hogy az újabb, legtöbbször szektaszerű irányzatokról ne is beszéljek), míg komoly történésznek kell lenni ahhoz, hogy a régi (egyiptomi, görög, római stb.) vallások néha helyenkénti és időnkénti változazait ismerjük.

Az asszírok és sumérok különböző isteneiről már nem is szólva.

Van pl. valami link az Ámon- és Aton-imádókon kívüli egyiptomi "irányzatokról"?

2016. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Papi Gonzales ***** válasza:
szerintem összefoglalóan nyugodtan hivatkozhatsz rá egyiptomi mitológiaként...nem egy egységes vallás volt, hanem régiónként eltérő de hasonló alapokon álló hiedelmek
2016. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!