Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Muszáj napi 5x...

Muszlimok! Muszáj napi 5x imádkozni egy muszlimnak?

Figyelt kérdés

Vagy megengedett a napi egy imádkozás is?

Valaki kifejtené nekem?

:)



2016. júl. 28. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Így van ez. Az imádkozás ezen hit egyik legfontosabb alappillére. Meghatározott időben meghatározott rítusokkal végzendő el, nem lehet változtatni, arabul történik stb, iszlám ellen való ha valaki megsérti ezen szabályokat.
2016. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Osszevonni lehet az imakat bizonyos helyzetekben (az hogy nincs kedvem, dolgoznom kell etc. nem indok!), de akkor is minimum 3-szor kell imadkozni. Nem biralhatod felul istent, hogy te majd eldontod, mikor ohajtasz imadkozni hozza. Az az ima, aminek az idejet te valasztod, nem elfogadott.
2016. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó, de ha összevonod, az tulajdonképpen az a két ima, amit valami miatt muszáj volt kihagynod. De nem hagyható el, ez a lényeg.
2016. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha suliban vagyok akkor hogyan?

2016. júl. 28. 18:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresel valahol egy csendes helyet, es csinalhatod. Nagyjabol 4-5 percet vesz igenybe. Millio embert lattam mar repteren imadkozni pl.
2016. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És minden ima előtt meg kell mosakodni? Mert olvastam olyat is, hogy csak akkor, ha valaki hazudott, menstruál stb
2016. júl. 28. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden ima elott wudut kell vegezni, kulonben az ima nem ervenyes. A wudunak pedig megvannak a maga lepesei hogy ervenyes legyen (hanyszor kell arcot mosnod, labat, fulet, nem lehet rajtad ima alatt smink, koromlakk stb.).
2016. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Molyember ***** válasza:
0%
A TEK már figyel téged. :)
2016. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki a válaszát, főleg a tiédet utolsó, nagyon hasznos volt a válaszod :):)
2016. júl. 29. 21:08
 10/10 anonim válasza:
Amigy a sunniták imadkoznak 5-szor, a siiták csak 3szor. Barhol imadkozhatsz, a baratnom muszlim, igy tole lattam. Kb 2-3 perc az egesz, parszor leborulsz, meg arabul mondod a szoveget. Keresni kell vmi csendesebb sarkot, azt annyi
2023. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!