Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az angyalok tényleg segítenek?...

Az angyalok tényleg segítenek? Az ezotérikusok hisznek Istenben?

Figyelt kérdés

Ha igen,akkor miért nem közvetlenül Tőle kérnek segítséget,miért az angyaloktól? Hiszen végülis őket is teremtette valaki. Miért van szükség arra,hogy a teremtményeihez forduljunk?


Kérem a hozzászólókat,kíméljenek az olyan válaszoktól,hogy " Isten nincs,és angyalok se". Én most az ezotérikusok hitére vagyok kíváncsi,az eredetére,és,hogy miért hisznek abban,amiben hisznek,azt meg egy ateista nem hiszem,hogy pontosan meg tudná határozni. Köszönöm előre is :)



2016. aug. 6. 01:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést,rossz kategóriába tettem,még kezdő vagyok itt :) Ha valaki tudja,hogy kell áthelyezni máshova,és szólna róla,azt is megköszönném! :)
2016. aug. 6. 01:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ezotériát ne vallásként képzeld el, hanem egy olyan témakörként, amelybe a te vallásod is belefér.

Másrészt függetlenítsd az Atyát attól a világtól, amelyben élsz. Az Atya mindannyiunk atyja, mentes a pillanatnyi ítélkezéstől... egy olyan személyt próbálj elképzelni, aki egylényegű a léteünkel. A léted egy az atyával...

az angyalok az atya segítői... de a létük nem emberszerű.

2016. aug. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ezoterikusok hite nem egységes. Az eredetét valahol a neoplatonizmusban kell keresni... amikor az őskereszténység összeolvadt a gnoszticizmussal.
2016. aug. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Az ezoterikusoknak mást jelent Isten, mint a hívőknek. A hívők személyesítik:Allah, Atya, Judea stb. Az ezoterikusok szerint nem egy személy, hanem egy Teremtő intelligens energia, ami mindannyiunkban benne van. Most megköveznek érte, de Jézus volt az első ezoterikus gondolkodású ember. Mondotta, Isten nem kőből épített házakban létezik, hanem bennünk lakozik. Az angyalok nagyon kommunkikatív "lények", inkább entitások. Könnyű velük kapcsolatot teremteni.
2016. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Igen,itt is rossz kategóriába tettem,mert eredetileg a vallás kategóriába akartam egy kérdést kiírni,csak közben megfogalmazódott ez,de a kategóriát elfelejtettem megváltoztatni. :D

Úgy igazán az utolsóban volt a válasz a " miért nem közvetlenül Tőle kérnek segítséget" kérdésemre. :)

2016. aug. 6. 09:15
 6/7 anonim ***** válasza:
#4# vagyok. Hidd el, megtalálják így is az eroterikusok a kérdésedet, ahogyan én is. Ezen ne rágd magad. 😊
2016. aug. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ugyanazt mondom, mint az előttem lévők. Az ezoterikusokat és angyalaikat ne keverd a vallásba. Nem biztos, hogy hisznek Istenben, csak az angyaloknak nevezett természetfeletti lények létezését fogadják el. Egy kis pluszként itt ez a link, egy érdekes cikk az angyalokról, és a velük történő kapcsolatba lépésről.


[link]

2016. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!