Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találhatok olyan biblia...

Hol találhatok olyan biblia fordítást ami héber/görög -> magyar?

Figyelt kérdés
Akár e-bookban, akár könyv formában keresek, de nem találok olyat ami két oszlopban egyik héber vagy görög ugye ezen a két nyelven íródott eredetileg, és a másik oszlop magyar. Valaki tud ilyet?

2016. aug. 13. 14:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

8#.Még egy kevés ízelítő az UVF kapcsolatosan az ígéretek szerint.


Allen Wikgren a Chicagói Egyetem professzora példaként hozza fel az Új világ fordítást,mint olyan modern nyelvezetü fordítást,amely nem más bibliaforditások alapján készült,és amely sok helyen"egyedi megoldásokat tartalmaz"(The Iterpreter's Bible,1.kötet,99.oldal)

2016. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
8#.-nak.A Keresztény Görög Iratok Új világ fordításáról Alexander Thomas brit bibliakritikus ezt írta."Nyilvánvalóan hozzáértő és ügyes tudósok munkája ez a fordítás,akik a görög szöveget igyekeztek olyan híven vissza adni,amennyire csak az angol nyelv kifejezőkészsége megengedi"(The Differentiator,1952.áprilisi szám,52.oldal.)
2016. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

1$.Csak pènzèrt lehet a linken megadott bibliákat fellapozni,mert probáltam de ha megvásárolom akkor tudom fellapozni.Akinek nincs rá pènze,hogy üdvözül.Mert a kerskedelemből nem.Jèzus azt mondta "ingyen kaptátok,ingyen adjátok".Vagy a kereskedès fontosabb a Jèzus tanácsánál?

Dánte,ha legalább pènzèrt adjátok a neten mièrt nem nyitható meg ès aki akarja olvasni olvashassa?

Ja.most már tudom ha itt elolvassuk nem tudtok pènzt kivenni a kezemből.Szègyen!Szegèny ember nem üdvözülhet!


Gratulálok.

2016. nov. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!