Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mihály arkangyal nevét hívhato...

Mihály arkangyal nevét hívhatom segítségűl Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés
A katolikus meg az ortodox vallás szerínt tudom,hogy igen lehet Mihálytól segítséget kérni de,hogy állunk Jehova tanúinál ebben a kérdésben?

2016. aug. 19. 15:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%

Szervusz.


A Szent írás ezt mondja:

(Jóel 2:32) 32 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül;. . .

(Zakariás 13:9) . . .Segítségül hívja nevemet, és én válaszolok neki. Ezt mondom: »Ez az én népem«, az pedig így felel: »Jehova az én Istenem.«”

(Cselekedetek 2:21) 21 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni.’«

(Róma 10:12, 13) . . .. 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”.

2016. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

opendor én nem ezt kérdeztem.

Kérlek válaszolj a kérdésre.

Köszönöm!

2016. aug. 19. 15:45
 3/17 anonim ***** válasza:
31%

Szervusz.


Mivel a Biblia adja meg a választ minden kérdésünkre, úgy gondoltam, ezt írom le.

Mihály nevét sehol nem írja a szent írás, hogy segítségül kell hívni, Jézus is mindig is azt hangsúlyozta, tanította, hogy az imát a segítség kérést Istenéhez intézzük, persze Jézus nevében, mert Ő a közben járó.


ezért Jehova Tanúi a Biblia tanítása szerint, Jehovához imádkoznak, illetve Jehovától kérnek segítséget, Jézus Krisztus nevében.

2016. aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szia opendoor!


" ezért Jehova Tanúi a Biblia tanítása szerint, Jehovához imádkoznak, illetve Jehovától kérnek segítséget, Jézus Krisztus nevében."

Ezt írtad te!

Tehát ami azt jelenti,hogy szeríntetek Mihály arkangyal nevében is fordulhatunk Jehovához,igaz?

De erről ír valamit a Biblia?


Ez volt az első pont,majd jön a második.

2016. aug. 19. 16:54
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

# opendoor


"(Jóel 2:32) 32 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül"


- Valamit elírtál, mert Joel könyve 2. fejezetének nincsen 32-ik verse.


"(Cselekedetek 2:21) 21 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni.’«"


- Az erdetiben az ὄνομα Κυρίου szó szerint az "Úr neve" szerepel.


"(Róma 10:12, 13) . . .. 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”."


- Itt is az ὄνομα Κυρίου szerepel. Az egész Újszövetségben egyszer sem szerepel Jehova, még Jahve alakban sem.

2016. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Opendoor, akkor ezt itt ti hova teszitek?


1Korintusz 1:1-3

"Pál, Jézus Krisztusnak Isten akaratából meghívott apostola, és Szosztenész testvér, Isten korintusi egyházának, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, a meghívott szenteknek, mindazokkal együtt, akik segítségül hívják a mi Urunk Jézus Krisztus nevét, minden helyen, náluk és nálunk. Kegyelem nektek és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és az Úr Jézus Krisztustól."


Jézus nevét segítségül hívták, szerintetek pedig Jézus azonos Mihály arkangyallal, szóval?

2016. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A második pont ami nem tiszta, a következő;


1Kor 1:2

Az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magukén és a miénken:


Na szóval mi a helyzet ezzel, a Biblia nem tiltja,hogy Jézus Krisztus nevét ne lehetne segitségűl hívni.

De,hogy állunk az arkangyallal?

Elmagyaráznád?

2016. aug. 19. 17:13
 8/17 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget testvérek! :)
2016. aug. 19. 17:17
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha jól értem a tanúk szerint Mihály egyenlő Jézussal, magyarán akkor Jehovához a kitalált bálványnévhez, lehet Mihály arkangyal nevében is imádkozni?
2016. aug. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

#9 Sajnos ez így van, igen, ilyen szinten ferdítenek, meg magyaráznak bele félmondatokba bármit, csak hogy szembemehessenek a keresztény tanokkal, ezzel is különbnek képzelve magukat.

Itt konkrétan 1Tesszalonika 4:16-ról van szó: "Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban"

Merthogy ha arkangyal szózatával, szavával támad, az biztos nem azt jelenti hogy mind a Mennyei seregek élükön Mihállyal ott lesznek mellette... nem, a Tanúk szerint ez nyilvánvalóan azt jelenti hogy az Úrnak, jelen esetben Krisztusnak arkangyali hangja van, azaz nyilván Ő is csak egy arkangyal lehet. A logika magasfoka :D

2016. aug. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!