Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A papok nem szoktak fizetni?

A papok nem szoktak fizetni?

Figyelt kérdés
A szomszédom katolikus pap, és kicsit megütötte az autóját. Mivel karosszéria lakatos és festő vagyok, megkért hogy javitsam meg. Három napig dolgoztam rajta, összesen kb 10órát. Igyis naponta a fejmre járt sürgetni, hogy mikor lesz már kész az autója. Végül mikor kész lett, felhivtam, hogy jöhet az autóért mert készen van. Szép munkát végeztem, pont olyan lett az autó mint új korában. Mikor eljött megköszönte szépen, és elbúcsúzott, nem kérdezte, hogy mennyivel tartozik. Nekem csak az anyagöltség volt 14ezer forint amit saját zsebemből vettem. Nem mondtam neki semmit, csak néztem utánna és káromkodtam magamban. Mondom utánna apámnak, hogyan jártam, de azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, mert rossz hirünk megy, csak legközelebb ne csináljak neki semmit. Régebben is mikor a ház előtt füvet nyirtam akkor kijött a szomszéd, és megkért hogy előtte is nyirjam már le, de soha semmiért nem fizetett, csak megköszöni. Vagy 100tyúkot tartanak az udvaron, de még egy darab tojást sem adott soha viszonzásul. Ez most egyszerüen pofátlan, vagy az egyháznál ilyen a szokás?

2016. aug. 23. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

A kérdésed pont olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a szemüvegesek nem szoktak fizetni? Csak mert aki kihasznált téged, az épp szemüveges.


Szólnod kellett volna. Elég nagy és költséges munka egy autón kijavítani hibákat. De már előtte le kellett volna tisztázni az anyagi vonzatát. Ez most a te sarad is, hogy hagytad magad kihasználni.

2016. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
79%
Megfizeti Vatikáni valutában. Isten fizesse meg.
2016. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
79%
hasonlóképpen jártam énis pár éve. Én autószerelő vagyok, és pár éve rendszeresen javitgattam egy helyi rendőr passatját. Sose kértem tőle pénzt, de legalább az alkatrészeket ő vette meg. Összesen legalább 300ezret spórolt rajtam 5év alatt. Aztán történt egy olyan, hogy a keresztfiam ballagásán ittam egy sört és úgy mentem haza autóval. Persze volt akkora szerencsém, hogy útközben megállit az előbb emlitett fakabát és elvette a jogsimat. Igen tudom, hogy ő a munkáját végezte, és én pedig hibás voltam, de ennyi szivesség után megtehette volna, hogy szemet húny. Azóta elvből nem dolgozok rendőrnek, papnak, és jogásznak
2016. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az más kérdés lenne, ha te mondjuk felajánlottad volna, hogy megcsinálod ingyen (mégiscsak szomszéd, meg pap is), de így ez bunkóság volt szerintem, főleg hogyha valóban nem ad soha semmit viszonzásul a szívességekért. Legközelebbi ilyesmit már nem nézném el neki, mert a nyakadra telepszik teljesen. (Privátba esetleg megírod hol laksz?)
2016. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy pap, még fizetnie kellett volna. A boltbór sem távozhat fizetés nélkül. Mért nem mondtad neki, mielőtt elment, hogy akkor ennyivel tartozik?
2016. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vortrekker ***** válasza:
72%
Vagy kamu a kerdes vagy ügyetlen voltal, teljes lelki nyugalomban akár meg MOST is atmehetnel hozza elkérni a lovet.
2016. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Az ilyen szituációkban szerintem az a legegyszerűbb, hogyha előre leközlöd, hogy várhatóan mennyibe fog kerülni a javítás. Ez egyértelműen jelzi a kliensnek, hogy fizetni kell a szolgáltatásért, illetve te is lehetőséget biztosítasz arra, hogy megfontolja a szolgáltatásod igénybevételét.


A szomszédod esetében is így kell eljárnod a jövőben. Te mindkét embernek nyújtottál szolgáltatást, amiért jogosan pénz illet meg, de ők ezt nem tették meg, mert nem hoztad egyértelműen tudtukra ezt. Nem kell szégyenlősködni. Attól nem válsz rossz emberré, ha szépen, udvariasan megmondod, hogy mennyivel tartoznak a nyújtott szolgáltatásért, akár utólagosan is (habár előre a jobb).


Ha ezt nem fogadod meg, egész életben ki fognak használni az ingyenmunkáért.

2016. aug. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ebben az országban mindenki tehet egy szívességet. De komolyan, az emberek tetemes hányada elvárja a másik embertől, hogy ha jóban van, de legalább is nincsenek rosszban, akkor ugyan oldjuk már meg okosban.


Szerintem nyugodtan hívd fel, vagy, ha látod személyesen, mondd el neki, hogy neked sem a fán terem a pénz, te azért a tizennégyezer forintért megdolgoztál. Persze ne ezekkel a szavakkal, de ez járjon a fejedben. Talán bemennél egy munkahelyre dolgozni úgy, hogy tudod, hogy az a nap nem lesz kifizetve? Na látod. Az az idő, amit erre fordítottál, az alatt akár mással is foglalkozhattál volna, amivel pénzt kereshetsz.

2016. aug. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt ugy szokas intezni elore megmondod neki ennyi lesz es 3 nap m,ulva kesz

Nincs vita nincs fereertes te vagy a szakember neked kell arat kozolni es az uzletet lebonyolitani.

De meg ma irsz egy szamlat szepen afa stb stb es bedobod neki

ps a papok iszonyuan keves penzbol elenek ehbert kapnak az egyhaztol a minimalber egy reszet enni eppen eleg

2016. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? Nehogy mar te erezd szarul magad. Hivd fel nyugodtan hogy elfelejtette a szamlat rendezni. Nyugodtan szamitsd fel neki az anyagot es az oradijat. Ha hibasnak erzed magad mert tenyleg ugy jott le a szituacio mintha ingyen csinaltad volna, akkor mondd el neki hogy ingyen volt, de az anyagot neki kell megfizetnie.
2016. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!