Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Miért vállaljátok...

Ateisták! Miért vállaljátok büszkén ideológiai irányultságotokat, ha azt görögül halljátok (ateista), és miért veszitek sértésnek, ha ugyanazt magyarul (istentelen)?

Figyelt kérdés

2016. aug. 25. 23:22
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Én nem veszem sértésnek ha magyarul mondják.
2016. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
83%
Nem vesszük sértésnek.
2016. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy istentelenül rossz kérdés. Egyrészt nem ezt jelenti, másrészt a magyarban az istentelen szó nem ateistát jelent.

Köznyelvi, szlenges, s azt hangsúlyozzuk vele, hogy valami rossz.

Példa: Egy isteni jó nővel voltam buliban, de istentelen rossz volt a zene.


Én nem vagyok hívő, s nem érzem szükségét annak, hogy büszke legyek, vagy szégyelljem.

Más körökben mozoghatunk, de 58 évem alatt nem találkoztam olyan emberrel, aki ateizmusával kérkedett volna.

2016. aug. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Ozmium42 ***** válasza:
90%
Ez a szó a magyarban pejoratív. Jellemzően nem az ateista ideológia van istentelennek nevezve, hanem az elvetemültség, erkölcstelenség, kirívó gonoszság.
2016. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

1. Az ateizmus a legtöbbeknél nem ideológia.

2. Sok ateistát ismerek, de olyat egyet sem, aki erre büszke lenne vagy kérkedne vele. Egyszerűen csak az.

3. Mert a magyar nyelvben az istentelen szó egész más, negatív, pejoratív jelentéstartammal bír.

2016. aug. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Vree ***** válasza:
100%

Én sem veszem sértésnek.

Még talán jobb is: azt kevésbé lehet félreértelmezni, hogy "azateistaegyvallásblablabla".


És mint ma egy (azóta törölt) kérdésben mondtam: hívhatsz pogánynak, istenkáromlónak, eretneknek, satöbbi, ha emlékezteni akarsz, hogy egykor divat volt elhallgattatni embereket, csak mert mást gondoltak, mint a dogma. :p (Egyes muszlim országokban még ma is az.)

2016. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
Már kérdezted
2016. aug. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
10%

9. válaszoló!


A sótlan,só nélkülit jelent.

Az "isten NÉLKÜLI" ugyanazt,mint az "istentelen".

2016. aug. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

9.válaszoló!


Az antiszemita,szemita ellenest jelent,de SEMMIKÉPEN sem szemita nélkülit!

2016. aug. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%
Egy ,,ateistának'' nagyon sok külömböző ideológiai nézetei lehetnek. Itt nincs megszabva,szabad vagy. Nem veszem sértésnek ha magyarul írják,de nem vagyok istentelen! Nem lehet egy olyan személy istentelen aki nem hisz benne.
2016. aug. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!