Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csak EGY vallás lehet...

Miért csak EGY vallás lehet az igazi?

Figyelt kérdés
A családom, bár nem ateista, de sosem tartoztunk egyik egyházhoz sem, nem is vagyok megkeresztelve. Ennek ellenére sokmindenben hiszek, minden vallásban találtam eddig olyat ami szimpatikus volt, amivel azonosulni tudtam. Így összességében egy elég "vegyes" kép alakult ki bennem, amibe belefér egy felsőbb hatalom, Jézus, menny ès pokol, reinkarnáció, karma, angyalok, ugyanakkor az evolúciót és a modern tudomány eredményeit is mind elismerem. Éppen ezért, nem értem, hogy a legtöbb egyház miért próbálja bebizonyítani olyan görcsösen ,hogy egyedül nekik van igazuk? Miért próbálják (és ez az ateistákra is igaz) meggyőzni azokat akik mást állítanak mint ők ,hogy tévednek, és egyszerűen nevetséges minden ami az ő véleményüktől eltérő? Szerintem amíg egy vallás inspirál valakit és erőt ad neki,(anélkül persze ,hogy benne vagy másokban kárt tenne) addig teljesen mindegy mi az amiben hisz. Miért kell feltétlenül egyik vallásnak kizárnia a másikat, és miért ne vonhatnánk össze többet, vagy "válogathatnánk ki" melyik az a tanitás ami segít rajtunk, és melyik az amelyikkel nem értünk egyet? 14/l

2016. aug. 26. 11:08
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

"A vacsora tálalva, jó étvágyat!"


Köszi ,de én csak egy óra múlva fogok. :/ Szóval ne hazudjál ,nincs tálalva. :( Még...

2016. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

26: A hithű keresztények ezt már elég régóta nem értelmezik szó szerint. A teremtéstörténet az ókori zsidóság világképét, elképzeléseit tükrözi, annál az egyszerű oknál fogva, hogy Isten nem egy földrajzkönyvet adott gyermekeinek, nem fedett fel benne új tudományos ismereteket.


28: Mint írtam tőled várom az ellentmondások felsorolását, nem a nettől. Valóban rengeteg ilyen oldal van, tele hülyeségekkel, amiket egy igazi ateista soha nem hozna fel. Nem akarok például ilyen lejárt témákkal foglalkozni, mint a "Ne ölj" parancsának kérdése, ahol az eredeti héber szöveg nem magát az ölést, hanem a rosszindulatú, értelmetlen, előre kifundált gyilkosságot tiltja meg. Arról nem is beszélve, hogy Isten nyilván felette áll a saját parancsának...na meg a Jákobos idézetet felhozni....csak egy gyilkosság tervezéséről van szó, könyörgöm, nem azt mondja Isten, hogy gyilkoljatok, hol itt az ellentmondás?:D


30: Én feltételezem, hogy ha kritizáljátok a Bibliát, akkor ismeritek is. Én sem fogok nekiállni szidni a Védákat, mert fogalmam sincs miről szólnak. Pont ezért kérem azt, aki felhozta az ellentmondásokat, hogy olyanokat írjon, amik zavarják őt, nem olyanokat, amiket egy igazi ateista soha nem húzna elő.

2016. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
Ó ez a tipikus deffenzív mód. Sajnos amit belinkelt,azok tények.Csomó hazugságot/ellentmondást találsz a Bibliában! És most ne keverd ide azt hogy szó szerint vagy nem szó szerint veszik-e,mert az már a hit kérdése. Itt az volt a kérdés,hogy a Biblia hibátlan-e. A válasz : Nem! Nagyon nem !
2016. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

"Arról nem is beszélve, hogy Isten nyilván felette áll a saját parancsának..."

"...nem azt mondja Isten, hogy gyilkoljatok"


Csak egyetlen egy bibi van, hogy ezeket a gyilkosságokat továbbra is a választott népnek kellene elkövetnie, akiknek már ott volt a "Ne ölj!" parancsolat (pl a kánaániták kiirtását, amire az a gyengeelméjű válasz szokott jönni, hogy "de hiszen azok bűnösek voltak, saját gyerekeiket áldozzák, stb", nyilván ezért szólítja fel őket, hogy a gyerekeket is meg kell ölni, hogy írmagjuk se maradjon, pedig a gyerekek még biztosan ártatlanok voltak - de igen, Isten biztos jobban tudja, csak hogy JHVH nem Isten és nem is mindenható, csak szerette volna, hogy annak látszódjon!).


És nem csak azt az oldalt linkeltem, pár alapvető ellentmondást is felsoroltam...

2016. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

34#


Ne erőltesd meg magad,úgy sem fogja megérteni/felfogni/elfogadni a tényeket. Csak károsítod az agyadat ! Meg az idegrendszered !

2016. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
19:55: ha egy mag jó talajba hullik, már megérte!
2016. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

36#


De te is tudod,hogy sajnos nem fog :(

2016. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

52%: A Bibliát értelmezni kell, ha tetszik neked, ha nem. Ezt egy igazi ateista elfogadja és megérti, te gondolom ezek szerint csak divatból tagadod Isten létét. A Biblia hibátlan-e? A válasz: igen. A továbbiakban kérlek csak érdemben reagálj (ha nem így teszel részemről téged ignorállak mostantól), vegyél példát a 60%osról, ő legalább próbálkozik.


Ha Isten létezik, akkor ő nyilván felülírhatja saját törvényeit, ezen nem tudom mit nem lehet érteni. Egyébként az Ószövetség háborúra hívásai sem biztos, hogy mind közvetlenül Istentől származtak. A zsidók szerették mindenbe Istent, a Seregek Urát belelátni.


Azokra a hatalmas "ellentmondásokra" se akartam reagálni, mert elég gyenge érvek, de mindegy, akkor tessék:

1. A választott népre azért volt szükség, hogy megismertessék a monoteizmust a világgal és hogy majd később az ő köreikből kerüljön ki a Megváltó. És nem van, hanem volt, most már az egész világ Isten választott népe.

2. Azért különbözteti még a férfit és a nőt, mert különbözőek. Szerintem ez nem szorul további magyarázatra. Attól, hogy lélekben egyformák testük még más.

3. Erről beszélek, ezek olyan elcsépelt kérdések, milyen ateisták vagytok ti? A bűn nem Istentől származik, Isten mindent jónak teremtett. Az ember (ha úgy tetszik a Sátán nyomására) úgy döntött, hogy ellentmond Teremtőjének.

4. Noé bárkájának sztoriját én speciel nem értelmezem szó szerint (azt a részt semmiképp sem, hogy csak Noéék élték volna túl az özönvizet), nem mintha az kizárná a sztori igazának lehetőségét, hogy nem találták meg a bárkát. Az özönvíz pedig szinte 100%, hogy valóban megtörtént.

5. Az Ábrahámos történetben Ábrahám életéért való félelmében adta oda a feleségét a fáraónak, nem a jutalomért (földet egyébként nem kapott, ezt nem tudom honnan veszed). A nő szerepe egyébként egészen más volt akkor, mint mai társadalmunkban. Mindenki a saját korában, környezetében keresi Istent.


Ezek nem hibák, ellentétek, ezek eddig semmik.

2016. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Utolsó ! Egy csomó hiba van a Bibliában! Most felejtsük el hogy valódi-e,vagy sem. Ebbe nem akartam belekötni. Abba kötöttem bele,hogy hibátlan-e. És nem,nem az. Ezt nem kell elhinned,ez így van,úgyhogy ignorálj nyugodtan,de el kell fogadnod a tényt,hogy a Bibliában vannak hibásan leírt dolgok/tévedések !
2016. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Attól hogy a Holdnak fénye van dolgot nem veszik komolyan,meg máshogy értelmezik,attól az még úgy van beleírva a könyve értelmezéstől függetlenül.
2016. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!