Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Attól, mert a világ végében...

Attól, mert a világ végében nem hiszek, nem vagyok jó keresztény?

Figyelt kérdés
A második eljövetelt hiszem és a Feltámadást is, de szerintem a rosszak (de már halottak) elkárhoztatása és a halott jók elragadtatása után is lesz Föld, folytatódik az akkori emberek élete és ők már Istennek megfelelő életet fognak élni, problémák nélkül, a kizsákmányoló kormányzatok megszűnésével, teljes harmóniában a természettel, demokratikusan, védve és szeretve egymást és az állatokat. Ha ebben hiszek, hitetlen vagyok és pokolra jutok? Egyébként unitárius vagyok.
2016. aug. 27. 20:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy pontosan mi lesz, azt csak Isten tudhatja. Az ilyen értelmetlen előre jósolgatások meg úgyis csak az olyan agyamosott szekták mániái, mint Jehova Tanúi, akik köszönőviszonyban sincsenek a kereszténységgel.

Szóval nincs miért aggódnod :)

2016. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, Isten fizesse meg!

Tudom, hogy a megerősítést nem másoktól és főleg nem erről az oldalról kell megkapjam hanem belülről, de mégis kíváncsi vagyok más emberek véleményére ebben a témában. És igen, Isten szuverén és ő maga rendelkezik a Föld sorsáról, de nehezen hinném, hogy csak úgy eltörölné a világunkat. Akkor mégis mi értelme volna annak, amit eddig megalkottunk mi, emberek? Egyszer csak megszűnne? Nehezen hinném. Én inkább abban hiszek, hogy a második eljövetelt jelképesen kell érteni, azaz mindenki érezni fogja, hogy Jézus köztünk van, óriási változások fognak végbemenni a világban, ami a folyamat végén (azaz az ún. ezer év után) megtisztul és már csak tiszta erkölcsű, jó emberek lesznek a Földön (nem feltétlenül csak keresztények, hiszen a zsidó, iszlám, sőt még a hinduista és buddhista vallások is végső soron hasonlóakat vallanak és egy hindu is lehet jó egy katolikus Isten szemében, mint fordítva, éppen ezért nem szükséges, hogy a nem keresztények is kárhozatra legyenek ítélve. Az ezer év után (ami jelképes ezer év szerintem, lehet hosszabb vagy rövidebb folyamat is, amihez akár még a természet is adhat segítséget, mondjuk ezer év éhínség --> ebből fakadóan bűnözés, ami az embereket ráveszi, hogy takarékoskodjanak, ne bűnözzenek és éljenek harmóniában a természettel), tehát majd ezek után pedig a rosszak örökre elkárhoztatnak (lévén hogy az emberek rájönnek arra, hogy jónak kell lenni), a már halottak, akik jók voltak pedig megmaradnak a mennyek országában (mivel már eddig is ott voltak), a rossz halottak pedig a pokolban, ami az ezer év után megsemmisül, vele együtt az ott élő lelkek is.


Vagy ez már nagyon az eredeti kereszténység kifordítása?

2016. aug. 27. 20:23
 3/23 anonim ***** válasza:

Nem juthatsz a pokolra, mivel nem létezik pokol. Ez pont ugyanaz a fajta kamu, mint a világvége/számonkérés történet, azért találták ki a vallási vezetők, hogy hatalmuk legyen a hívek felett (hiszen a bűnök alól feloldozást csak a papok adhatnak).


Használd az eszed!

2016. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Luther Márton pont ez ellen lépett fel 1517-ben. Írtam, hogy protestáns vagyok. És nem, feloldást nem a papok adnak, hanem a halálunk után Isten dönt.
2016. aug. 27. 20:49
 5/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, Istennek nem kell döntenie, azt is elárulom, hogy miért: mert Isten mindenható, legalábbis a Bibliában ezt állítja magáról. Ha mindenható, akkor független az időtől és mindentudó is. Ha mindentudó, akkor a teremtéseddel már tudja azt is, hogy milyen életet fogsz élni (még úgy is, hogy állítólag szabad akaratod van, hiszen te az idő börtönében vagy, míg a Teremtő nem).


Ha ezek után létezne pokol, akkor lényegében azt, aki oda jut, közvetlenül a pokolban történő szenvedésre teremtené meg, amit nem tudok elfogadni.

2016. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"Kérdező, Istennek nem kell döntenie, azt is elárulom, hogy miért: mert Isten mindenható, legalábbis a Bibliában ezt állítja magáról. Ha mindenható, akkor független az időtől és mindentudó is. Ha mindentudó, akkor a teremtéseddel már tudja azt is, hogy milyen életet fogsz élni (még úgy is, hogy állítólag szabad akaratod van, hiszen te az idő börtönében vagy, míg a Teremtő nem). "

A következtetésed helytelen. Hiszen eleve a szabad akarat csak akkor szabad, ha Isten maga sem tudja előre, hogyan fogunk dönteni, mellette vagy sem. Ha előre tudná a sorsunk, az azt jelentené hogy az előre determinált, azaz mégsincs szabad akarat, ekkor viszont értelmezhetetlen lenne az egész keresztény világkép egyik alappillére.

Szóval a mindenhatóságnak nem lehet eleme a mindent előre tudás.

2016. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem látok összefüggést abban, hogy az én életem függ az időtől, ennek következtében nincs pokol. Isten azért csökkentette le legfeljebb 120 évre az életünket, hogy gátat szabjon a gonoszságnak (ld. Özönvíz). Ezért vagyok - ahogy te fogalmaztál - az idő rabja. Az embereknek pedig valóban szabad akarata van. Attól, hogy Isten mindenható és mindentudó, nem ő dönt arról, hogy én hogy élek, csupán tudja, hogy megadta nekem a képességet arra, hogy megfelelő életet élhessek és tudja, hogy ha úgy teszek, akkor üdvözülök, de ha nem, akkor pokolra jutok, majd a Feltámadás után elkárhoztatok (hacsak nem az én életemben lesz a Feltámadás, mert akkor a lelkem ugyan ítéltetik, de majd csak a halálom után lesz az ítélet végrehajtva, ami - mivel akkor Jézus második eljövetele révén jó életet élnék - minden kétséget kizáróan üdvözülés volna). Tehát, Isten mindenható, de én nekem meg szabad akaratom van és én szabad akaratomból kárhoztathatok el. Ha Jézus eljön és ennek ellenére is valaki rossz életet él, akkor ő elkárhoztatik. Ha Jézus az én életemben nem jön el, de megfelelő életet éltem, üdvözülök. Az ezer év után, amikor pedig megszűnik a gonosz, végre a Föld olyan lesz, mint amilyennek nekünk kéne lennünk: a Feltámadás után született emberek harmóniában fognak élni a természettel, jók lesznek, a halál pedig csak ideiglenes búcsúzás lesz szeretteinktől és a halál után automatikusan az üdvözülés fog jönni. A halálra pedig boldogsággal fognak tekinteni. Egyébként azt sem tartom kizártnak, hogy az "új földet és új eget" amit Isten fog teremteni, itt a Földön fogja létrehozni, kvázi nem új bolygót, hanem új társadalmi rendet fog teremteni és eljön a jóság végső győzelme a rosszakkal szemben. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy a végső győzelem után a mennyország leszáll a Földre, így jön létre egy új föld és új ég. A holtak és élők egy azon világban fognak élni, a halál pedig csak az örök élet kezdete lesz.
2016. aug. 27. 21:17
 8/23 anonim ***** válasza:

"Hiszen eleve a szabad akarat csak akkor szabad, ha Isten maga sem tudja előre, hogyan fogunk dönteni, mellette vagy sem."


Tévedés! Ha elve csak olyan lehetőségeket választhatsz a "szabad" akaratoddal, amelyeket a Teremtő megteremtett. Isten időtlen, nem előre tudja, hogy mi fog történni, hanem számára minden egyszerre történik, mert nem köti az idő!


"Szóval a mindenhatóságnak nem lehet eleme a mindent előre tudás."


Ha valaki mindenható, akkor nincsenek korlátai, az idő pedig egy korlát. Csak úgy lehet mindentudó és mindenható, ha nem köti az idő, az felett áll.

2016. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Isten tudja, hogy vagy üdvözülsz, vagy kárhoztatsz. Isten mindenható, mert az ő lehetőségei közül választhatsz, de Isten nem szól bele a választásodba.
2016. aug. 27. 21:21
 10/23 anonim ***** válasza:

"Ha valaki mindenható, akkor nincsenek korlátai, az idő pedig egy korlát. Csak úgy lehet mindentudó és mindenható, ha nem köti az idő, az felett áll."

De most a Bibliai Istenről beszélünk, nem arról hogy ha te elképzelnél egy akármilyen istent, az milyen lenne, ugye? Mert akkor viszont az nem szempont hogy te hogyan értelmeznéd a mindenhatóságot.

A keresztény Istenről az egyetlen forrás a Biblia, szóval ha az Ő mindenhatósága azzal kéne járjon, hogy előre látja bármely döntésünket, erre Bibliai forrást kérnék.

2016. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!