Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek, és nem...

Vallásos emberek, és nem vallásosak! Mit gondoltok arról, hogy egy amerikai keresztény azt mondta, hogy a Harry Potter, Star Wars és az Én kicsi pónim démoni filmek/mesék?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről?Mi a véleményetek? Valóban lehetnek ezek démoniak? Azt is mondta,hogy a hupikék törpikék démoniak,és hogy törp papa úgy néz ki,mint Sztálin! Mit gondoltok erről ?


Videó,ahol mondja : https://www.youtube.com/watch?v=LvYQh5xwO4I


(Véleményeket szeretnék mindenkitől,ateistától,kereszténytől,tanútól!Csak kérlek,ne vesszetek össze,tiszteljétek egymást!)



2016. aug. 29. 20:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Egészségére, elég sok hülye van a világon, ezek között már csak a nagy számok törvénye alapján is kell, hogy legyenek keresztények.
2016. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
El kéne zárni a külvilágtól, a Star Wars sérthetetlen, a Próféta ebben ismertette meg az emberiséget az Erővel.
2016. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Azt ,hogy nem egy okés ember. Persze rendbe sok keresztény mondja ,hogy a Harry Potter démoni (érthető módon ,bár az én hitem szerint nincs olyan ,hogy "démoni"). De az azért már nagy sok ,hogy az Én kicsi pónim is.


Üdv ,egy zsidó

2016. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%
Szinte bóknak veszem, amikor ördögtől valónak bélyegzik az ízlésemet vagy a gondolataimat, szóval semmi gond. Az már jobban zavar, hogy valószínűleg van legalább néhány ember (vagy inkább gyerek), akit sikerrel nyomasztanak ilyesmivel. De ez nem az én dolgom.
2016. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

hogy egy idiota


azt hittem ott megáll a neoprotestánsok őrülete, hogy a harry potter káros mert okkultizmusra tanít mindenféle kuruzslást választ majd az orvos helyett és egyebek, de ez...

2016. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Az amerikai kereszténységnek nem sok köze van az eredeti kereszténységhez. Naponta születnek új "keresztény" "egyházak", csak az nem alapít magának egyet, aki nem akar.


A patrisztikus irodalomban sehol sem démonizálják az akkori korok népszerű mesefiguráit, én pedig igyekszem ehhez tartani magam :)

2016. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Van egy osztálytársam, akinek az anyukája szabotálta a karácsonyi filmnézéseket az osztállyal mág régebben, mert szerinte azok rosszra nevelnek???, nem kell ahhoz Amerikáig menni, hogy hülyéket találjunk.
2016. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%

Roppant egyszerű: konkurrenciát lát benne.

Annak idején a Beatles váltott ki hasonló hisztit, ugyanezen okból.


El kell keserítselek: az őskeresztények ugyanígy vélekedtek a mágiáról. Azt hitték, hogy működik, és minden eszközzel üldözték. Kicsit még drasztikusabbak is voltak, mivel a mágiát HALÁLLAL büntették.

Szóval, azt kell mondanom, hogy ez a szegény pap ugyan elmebeteg - de legalább kevesebbet árt a világnak, mint keresztény ősei.

Viszont erről nem ő tehet, hanem a világ, amelyik azóta valamennyire felnőtt.

2016. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

# 8


"El kell keserítselek: az őskeresztények ugyanígy vélekedtek a mágiáról."


El kell keserítselek: szövegértési problémáid vannak :)

Nem a mágiáról van szó, hanem mesehősökről és mesefigurákról.


"Kicsit még drasztikusabbak is voltak, mivel a mágiát HALÁLLAL büntették."


Az ókeresztény korban éppen hogy a keresztényeket üldözték. Írd be a googleba, hogy "keresztényüldözés", vagy kérdezd meg a töritanárodat.


"Szóval, azt kell mondanom, hogy ez a szegény pap ugyan elmebeteg - de legalább kevesebbet árt a világnak, mint keresztény ősei."


A videóban egyetlen pap sem szerepel. Tudod te mi az a pap?

2016. aug. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%

"Nem a mágiáról van szó, hanem mesehősökről és mesefigurákról."

Akkor kicsit pontosítok: az őskeresztények a mágiáról vélekedtek ugyanígy.


"Az ókeresztény korban éppen hogy a keresztényeket üldözték."

Ne haragudj: te hülye vagy, vagy szándékosan terelsz?

Azért kérdezem, hogy hogyan reagáljak.

A kutyát nem érdekli, hogy mit csináltak a keresztényekkel - most arról van szó, hogy maguk a keresztények mit csináltak.

Amúgy elárulom azt is, hogy kicsit később (még az ókorban) ahol hatalomra jutottak, ott ők is ugyanúgy elkezdtek gyilkolni. Ebből a szempontból semmiben sem különböztek pl. az üldözőiktől.


És még ma is ezt tennék, ha időközben a világ fejlett része nem változott volna meg. A muszlimok még nem tartanak itt: ők még mindig hivatalosan, törvényesen is gyilkolnak a vallásukért. És most nem is terrorizmusról beszélek, mert az nem törvényes.

2016. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!