Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan zajlik felnőtteknek a...

Hogyan zajlik felnőtteknek a keresztelkedés folyamata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felnőtt fejjel úgy döntöttem, hogy szeretnék megkeresztelkedni. A családban, szüleimnek volt templomi esküvőjük, meg is voltak keresztelkedve, de a gyerekeknél, sajt magukra bízták a döntést. A két testvérem, jóval idősebbek, ők már megkeresztelkedtek még középiskola alatt. Római katolikusoknál szeretném felvenni a keresztséget, egyeztettem már a helyileg illetékes plébánián (kisvárosról van szó), ahol elmondták, hogy kb. 2 év míg valaki felnőttként megszerzi. Ahogy eddig tájékozódtam olyan 10-12 hónapot hallottam. Nálunk úgy van, hogy a keresztelkedéssel együtt sor kerül az elsőáldozásra és bérmálkozásra is. Kérdeznélek Titeket, hogy nektek is ilyen hosszú idő volt ez a folyamat? Illetve, még nem aktuális, de egy év múlva szeretnénk összeházasodni, vagy 2018 folyamán. Ez így nagyban tolná a dolgokat.

Előre is köszönök minden választ. 24/N



2016. szept. 6. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

A két év hosszú idő, a legtöbb helyen 6-12 hónap szokott lenni a felkészítés. De ha a ti plébániátokon ez van, akkor ez van. Viszont átmehetsz másik plébániára, ha meg tudod oldani.


A görögkatolikusoknál a pap a kereszteléskor meg is bérmál, és a legközelebbi alkalommal lehet már áldozni is.


Római katolikusoknál viszont a pap csak keresztel, legközelebb már lehet áldozni is, de bérmálni csak a püspök bérmálhat, azt külön le kell szervezni. (De az nem akadálya az egyházi esküvőnek, ha csak a keresztelő volt meg, a bérmálás még nem.)

2016. szept. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A közeljövőben nem tudom sajnos nem megoldható, hogy átmenjek másik plébániára, de ha ez van, akkor ehhez kell alkalmazkodni. Csak gondoltam, érdeklődök itt Gyakorin. Még most nem is tudjuk elkezdeni, mivel nincs meg a kellő létszám. Csak abban az esetben szoktak rövidíteni, ha közelgő esküvőről van szó. Tavaly voltam legjobb barátnőm esküvőjén, a polgárin és a templomin is én voltam a tanú. A templomihoz nem kellett, hogy én is meg legyek keresztelve. A párja sem volt bérmálkozva, de ez nem volt akadálya az esküvőnek. Hát majd kialakul. :)
2016. szept. 6. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Kislányom megkeresztelése hozzávetőleg 6 hetet vett igénybe.(14 éves volt akkor)Felkészítése könnyű volt,mert otthon,és az egyházközösségben gyakorlatilag mindent megtanult akkorra,s így a felkészítést végző lelkésznek,csak kérdeznie,és meghallgatnia kellett őt.


Melyik településen élsz?

2016. szept. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit csodálkozom,hogy hitoktatáshoz miért kell 1-nél nagyobb létszám nálatok!

Jézusnak elég volt az egyetlen Nikodémus is,bár Ő nem volt Római Katolikus,s így nem kötötték dogmák,hagyományok,és a szeretetről,Istenről autentikus tanítást adhatott egyszerűen.

2016. szept. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azóta már konkretizálódtak a dolgok, eddig csak én jelentkeztem, az atya nagyon rendes volt, két hét múlva kezdünk. :))) De alapesetben 2-3 főtől szokták "indítani". Illetve korábban nálunk más tartotta, és ő ragaszkodott ehhez, a mostani viszont már nem. :)
2016. okt. 1. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök a változásnak!


Isten áldja tanulmányotokat,és elhatározásotokat!

2016. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. okt. 7. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!