Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek végtelenül sok...

Szerintetek végtelenül sok isten van?

Figyelt kérdés
A vallásban gyakran felmerülő probléma, hogy ki teremtette istent. A problémát évezredeken át nem sikerült megoldani, de úgy gondolom, rájöttem a titok nyitjára. Szerintem végtelenül sok isten van, minden istenhez hozzárendelhető egy pozitív egész szám. Az univerzumot az 1-es számú isten teremtette, és minden istent az egyel nagyobb sorszámú isten teremtett. Felmerülhet a kérdés, hogy akkor ki teremtette az első istent. Viszont végtelenül sok isten van, ezért nincs első. Mit gondoltok az elméletemről?

2016. szept. 10. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

szervusz


Nem. Egyetlen van.

Persze az emberek kreáltak maguknak "Isteneket" a saját elképzelésük alapján, ezért úgy tűnik, hogy sok van.


Csak példaként, az Egyiptomiak több millió Istenséget imádnak, minden dologhoz fűznek valamilyen Istenséget.


az igaz Isten pedig egyedül is képes mindenre nem kell neki segítség.

2016. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ezt az istent akkor ki teremtette?
2016. szept. 10. 16:06
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
# Pont erről volt dokumentumfilm a tévében, a spektrumon tudomány vagy Isten címmel, amelyben arról volt szó hogy a tudósok ezt a kérdést teszik fel a legtöbbször. Istent nem teremtette senki Isten maga a teremtő, ő teremtet mindent, ezért neki nem lehetett teremtése
2016. szept. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező.


A Teremtő nem emberi lény, és nincs kezdete.

Olyan kifogyhatatlan energia forrás, aki az anyagot életre tudja kelteni.

2016. szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

"De ezt az istent akkor ki teremtette?"


->Ez az, amire nincs válasz. A klasszikus magyarázat az, hogy öröktől fogva van. Ez azonban már egy időmértékhez viszonyított magyarázat, ami szintén Istenhez köthető, hiszen mindent ő teremtett. Ilyen szempontból jogos az érv, hiszen amióta idő létezik Isten is van, volt, lesz tehát örökkévaló. Isten viszont már az idő "előtt" is létezett (hiszen az is tőle eredet). A Szentháromság tagjainak létezése kívül esik mind az időn, mind pedig az anyagi világon. Hogy ők honnan vannak, arra nincs egzakt válasz szerintem.


Dante

2016. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek istenek, csak az Erő.


Az Erő legyen veled.

2016. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem tok lenyegtelen ez a kerdes. Nem ertem, miert erdekli ez meg az embereket a 21. szazadban. Miert nem lehet elfogadni, hogy csak megszulettunk, aztan egyszer meghalunk, a ketto kozott pedig csinalhatunk, amit akarunk?
2016. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KZitus ***** válasza:
25%

Szia


Nem én szerintem, a Biblia szerint is sok isten van:

1Korintusz 8:5, 6

Mert még ha vannak is, akiket „isteneknek” neveznek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok „isten” és sok „úr”, számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala.

2016. szept. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

# 7


"Miert nem lehet elfogadni, hogy csak megszulettunk, aztan egyszer meghalunk, a ketto kozott pedig csinalhatunk, amit akarunk?"


Mert nem csinálhatunk, amit akarunk. Hova vezetne az, ha mindenki az csinálna, amit akar? ;)

2016. szept. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező!


Nem sokat tévedtél.

Annyi a különbség,hogy az isteneket,Isten,és a következő istenek,hanem az emberek teremtették saját képükre,és hasonlatosságukra.

2016. szept. 13. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!