Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az ateista az aki minden...

Ha az ateista az aki minden természetfeletti dolog létezését tagadja, akkor minek nevezzük azt, aki nem hisz istenben, de pl. a szellemekben, démonokban . Stb. igen?

Figyelt kérdés
2016. szept. 13. 00:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Ezoterikus beállítottságúnak, vagy ezotérának. De igazából az ateista az alapvetően csak a keresztény Isten vagy más vallások isteneit nem ismeri el létezőként (és az erős ateizmus, amely egyenesen tagadja ezek bármelyikének létezését). A legtöbb ateista nem is foglalkozik a kérdéssel. Azok akik semmiféle transzcendens lény létezését nem ismerik el, inkább a "materialista" megnevezéssel szokták illetni. Akik Isten vagy istenek létét vitatják, és meg is vannak győződve valami okból a nem isteni jellegű, de természetfeletti lények, jelenségek létezésében, ők az ezotérikusok, vagy ezotéria-hívők.
2016. szept. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Animista.

Ha

2016. szept. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az ateista nem istenhívő, attól még hihetsz egy csomó mindenben.
2016. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Nyelvtani értelemben az ateista csak az istentagadással azonosítható. Tehát attól, mert tagadja valaki Isten létét, még hihet a természetfelettiben.


Különben az ókorban nem csak azt tartották ateistának aki az összes isten létét elutasítja, hanem az is, aki megtagad némelyeket. A keresztények elutasították a görög-római isteneket, ezért a rómaiak ateistának nevezték őket.


Dante

2016. szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ateista vagyok. Egy szinten kezelem a démonokat,szellemeket,és a világokat gyártó szakálas bácsikat (na jó most kicsit hülyeséget mondtam )
2016. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
'l
2016. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kedves Dante, és pár ember aki félreérti.


Aki ateista NEM tagadja Isten. Az ateizmus helyes definíció szerint a hit hiánya, és a kettő nagyon különbözik. Az igazi ateisták nem hihetnének semmiféle dologban ami nincs eléggé bebizonyítva, és tényekkel alátámasztva, így aki ateistának mondja magát, és az is, az nem fog természetfeletti dologkban hívni. Aki az ellenkezőjét állítja, de ateistának mondja magát, az nem.


Ezért van az, hogyha valaki be akarja bizonyítani hogy nincs Isten és tagadja, arra ugyan olyan furán nézek mint valakire aki hitgyülis.

2016. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

16:53-as:


Mint ahogy az előbbi kommentben utaltam rá, az "ateista" szó jelentése kultúránként változott. Ma, a 21. században rendszerint azokat nevezzük ateistának, akik:


1. Tagadják Isten létezését

2. Nem hisznek a természetfelettiben


Ha a 2. pont nem is egyetemes, az 1. az, ebben a tekintetben. Ha nem hiszed el.


Ajánlott olvasmány a témával kapcsolatban: Richard Dawkins: Isteni téveszme.


Dante

2016. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Az ateizmus helyes definíció szerint a hit hiánya, és a kettő nagyon különbözik."


->Butaság. Wiki:


"A korai ógörög nyelvben az atheos (άθεος) melléknév (ami a theos, isten szóból jött létre az a- fosztóképzővel) istennélküliséget vagy istenekben való hit nélküliséget jelentett."


Nem is értem, hogy kevered bele ebbe az egészbe a hitet, amikor a koiné görögben a "hit" szóval a "pisztiszt" jelöljük [lásd az eredeti, görög nyelvű Újszövetségben]. Etimológiailag hol látod te ezt a szót itt? Sehol! Itt bizony istennélküliségről, istentagadásról van szó. Ma is ebben az értelemben használják a szót az ateisták.


Dante

2016. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Itt valami óriási tévedés van ebben a fogalomkörben.

Először is, az ateista nem ellentéte a teistának. Annak az ellentéte az antiateista. Az "a" itt fosztóképző, isten nélküli, nem pedig isten tagadó.

Az ateista nem látja bizonyítottnak természetfeletti erő létezését.Egyben cáfoltnak sem látja. Az ateista nem tagadja istent, hanem nincs rá szüksége.

Ezen kívül vannak még azok, akik ateistának hiszik magukat, de nem azok. Ők szokták primitívnek nézni a vallásosakat, mert fogalmuk sincs nemcsak az ateizmusról, de a vallásról se. Képtelenek megérteni, hogy isten létezését sem bizonyítani, sem cáfolni nem lehet.

2016. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!