Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 2016-ban hogy kell, illik...

2016-ban hogy kell, illik köszönni egy papnak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok templomba járó, de ateista sem. Elég a jó reggelt, stb, vagy kötelező a Dicsértessék (a Jézus Krisztus)
2016. szept. 14. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mi papunk mindenkivel tegeződik, őt is mindenki tegezi, korosztálytól függetlenül. Így a Szia!, vagy a Szervusz!, esetleg az Üdvözöllek! a szokásos köszönés, de sokan hozzáteszik a Dícsértesséket is.
2016. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Szia! :-)


Üdv. Péter

2016. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Kötelező a Dícsértessék, különben 50-100 ezer közötti bírság szabható ki.
2016. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Uramnak kell szólitani, az nagyon hizelgő. Engem ma szólitottak igy, és bevallom, jól esett, de normálisan és szenvtelenül, köszönöm viszláttal távoztam. További szép napot is kedves, és amúgy normálisan beszélgess vele, már amennyire tudsz. Egy méltó pap elött, nagy ember elött illik zavarba jönni, azért mert ha tényleg méltó, akkor méltányosan, alkalomhoz illőn is reagálja le. Az ilyen ember a kinézeted alapján látja az érdemeidet, alkalmazkodik hozzád könnyen, mindig udvarias, figyelmes... mindezekért biztosan jól fog esni, és tetszést kelt ami ritka. Ritka az ilyen ember is, ennélfogva feltünő, és tiszteletre méltó, szép. Mivel highos pro, könnyen megláthatod benne a leendő önmagad, de mégis máshogy mint elképzelted, de stimmeli bőven. Valamiért fel kell rá nézni, különleges, gyors de mégis nagyságos, egészséges kisugárzása van. Nagyon sok jelző illik rá, elképzelések tömegének képes egyszerre megfelelni, nála van a Szent Lélek ereje, pap de nem csicsás, giccses hanem hatalmas, hideg, nem megszokott. Egyátalán nem olyan mint ahogy az ember elképzeli, hisz tudása minden pillanatban meghaladja a képzeletét, és valós szituációkba is tud viselkedni.
2016. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan helyzet, amikor illik dicsértessékkel köszönni. Pl. templomban én így szoktam.

De egyébként meg teljesen megfelelő a napszaknak megfelelő köszöntés, pl. jó reggelt. Én így köszönök, ha máshol találkozunk, pl. egyszer egy konferencián találkoztunk.

Én olyanról még nem hallottam, hogy egy papot csak úgy letegez valaki. A pap nem azért tegez, hanem mert mint gyermekéhez beszél. Persze, ha valamilyen közvetlenebb kapcsolat van, pl. rendszeresen jár valaki olyan közösségbe, csoportba, ahol a pappal együtt beszélgetnek, tevékenykednek, akkor lehet tegezés is.

2016. szept. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Én református vagyok. Nálunk úgy köszönnek, hogy Áldás, békesség! Napszaktól függetlenül.
2016. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dícsértessék-kel szoktunk köszönni. Ha a boltban találkozunk, ott is.
2016. szept. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
Cső vaze!
2016. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ugyan úgy mint ahogy egyébként köszönnél, akkor köszönj dicsértesékkel amikor a többi embernek is
2016. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én Dicsértessékkel szoktam, de én hívő vagyok. Néha latinul, ha olyan kedvem van.

De ha nem szeretnél így, akkor nyugodtan köszönj neki Jó napot kívánok-kal, megszokták azt is. Egy csomó nem vallásos emberrel is találkoznak.

2016. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!