Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországról egy muszlimnak...

Magyarországról egy muszlimnak általában mennyibe szokott kerülni elmenni a Hajj-ra, a mekkai zarándokútra? Hol szerveznek nálunk ilyen utat? Budapesten a mecsetekben?

Figyelt kérdés

2016. szept. 17. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Magyarorszagi muszlomoknal nem lehet "altalaban"rol beszelni mivel gyakorlatilag nincsenek.
2016. szept. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

de nagyon is léteznek, sőt többféle muszlim irányzat is képviselteti magát hazánkban, több-kevesebb toleranciával viseltetnek egymás iránt, de beszéltem már olyan muszlimmal is aki az összes magyarországi muszlim közösséget valamilyen szinten tévtanítónak tartja, az apró tévedéstől a kemény eretnekségig, mikor melyik


ha elmész egy mecsetbe vagy írsz nekik egy e-mailt biztosan okosabbak lesznek mint mi, én már csak távlból igyekszem foglalkozni az iszlámmal

2016. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez alapján minimum 800 dollár, de akár 1350 dollár is lehet (átszámítva) a költség - ezek a szaúdi kormánytól függnek, tehát mindegy, hogy honnan indul az illető. Ehhez jön hozzá az útiköltség, ami ahhoz kell, hogy Magyarországról egyáltalán eljusson Szaúd-Arábiába az emberek - ez még kb. ugyanannyi legalább szerintem (első Google-keresés méregdrága 1 milliós repülőjegyeket adott ki Budapestről Rijádba, de ennél biztos van olcsóbb - nem erőltettem meg magam ilyen téren).

2016. szept. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen a mecsetekben kell érdeklődni. Azt azért tudni kell, hogy a magyarországi muszlimok nagy többsége nem magyar, és szoros kapcsolatot ápolnak otthoni rokonaikkal, tehát egyáltalán nem biztos, hogy Magyarországról mennek a haddzsra. (A magyar helyesírási szabályok szerint "haddzs"-nak kell írni.) De talán mégis szerveznek ilyen csoportot.


Azt azért nem árt tudni, hogy Szaud-Arábiába nincs közvetlen repülőjárat, átszállással az oda-vissza út úgy 500 ezer és 700 ezer forint között van.

2016. szept. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan nem tudom megmondani az árát, de úgy tudom milliós nagyságrendű összeg. Valóban a mecsetekben kell érdeklődni, ott szervezik meg, már csak azért is, mert kvóták alapján működik a rendszer, hiszen véges Mekka befogadóképessége.


Mivel Magyarországon kevés a muszlim, viszonylag könnyű kijutni, csak nem olcsó.

2016. szept. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Ez egy keresztény ország és az is marad!
2016. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!