Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a muszlimok...

Miért van az, hogy a muszlimok általában vallásosabbak, mint a keresztények?

Figyelt kérdés

A kereszténység a világ legelterjedtebb vallása, ennek ellenére, ha bemész egy templomba, nagyrészt öregeket találsz és nem igazán vannak tele, az emberek se nagyon foglalkoznak azzal, hogy a Biblia vagy a felekezetük milyen életvitelt ír elő, csak mondják, hogy hisznek Istenben stb. tehát nem lehet ateistának nevezni őket, mert hisznek Istenben, csak a vallás parancsolatait már nem igazán követik.


Ellenben ott az iszlám. A világ második legelterjedtebb vallása, és a hívei be is tartanak mindent. Még nem hallottam olyan emberről, aki muszlimnak vallaná magát, hinne Allahban, de mellette ne a Korán szerint élne, nem tartaná az iszlám alappilléreit, disznóhúst enne vagy alkoholt inna. Még a legvilágibbnak mondott törökök is vallásosabbak, mint a legtöbb keresztény európai. Mekka minden évben tömve van a sok zarándoktól, akik betartják, hogy életükben legalább egyszer el kell menniük oda, hiába jár ez pénzkiadással és kellemetlenségekkel.


Szerintetek miért van ez? A muszlimok miért tanúsítanak nagyobb engedelmességet a keresztényeknél a mai világban?



2016. szept. 19. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Minden muszlim betartja hahahaha

Koran irja ne olj khmm terroritak

Irja ne igyal na ha tudnad hulla reszeg torokok marokoiak

Minnel primitiveb egy vallas egy nep annal szigoruban betartjak a vallasi eloirasokat

Ps kereszenyseg nem templomban jatszodik

2016. szept. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Mert, ha igaz keresztényekről beszélünk, akkor azért, mert a keresztények nem vallásosak. :)
2016. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, te ismersz közelebbről is muszlimokat, vagy ezt csak kitaláltad, hogy ők így csináljak, mármint, hogy ennyire betartják a dolgokat? Na most akkor mondok valamit, elég sokat ismerek, és van, aki betartja, van, aki nem. Na erre varrjál gombot!


Egyébként, csak hogy a kérdésedre is válaszoljak, valószínűleg azért, mert a keresztény hitben Isten a megbocsájtó, Allah viszont ezzel szemben büntető.

2016. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Nehez erre valaszolni mivel a te feltetelezeden kivul nincs erre semilyen bizonyitek.
2016. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai muszlimok mintegy harmada tartja a vallási előírásokat,kivéve a napi 5-szöri imát.(azt kb 10%)


Igaz,ez még akkor is többszöröse annak,amit az átlag "kereszténynek",Krisztus követéséből tennie,hinnie kellene.


Az ok,a muszlim,és egyéb-különösen keleti- vallások jellemzői:A temérdek formaság,melyek megszokottá,rutinná váltak,mint a fegkefénk forgatása.Ezeket a formaságokat a megszokás táplálja.

2016. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Igen,a muszlimok sokkal jobban tartják magukat a vallási előírásokhoz,sokkal központibb része az életüknek,mint nekünk a kereszténység.Pl voltam Boszniában,ott reggel-este hangosbemondóban énekelt valami imát a pap(nem tudom,hogy náluk is papnak hívják-e?),azzal hívta őket imádkozni.Kereszténységben hol látsz ma ilyet?Vagy el tudnátok képzelni,hogy nálunk is minden nő egyformán chadort hordjon?Ha nem teszik,szépen megkövezik őket,szélsőségesebb helyeken...a keresztény országok sokkal nagyobb szabadságot adnak,nem erőlteti rád senki a kereszténységet,szíved joga eldönteni hogy miben hiszel.Muszlim országokban nem ilyen egyszerű a helyzet,de az okát nem tudom.Így alakult.
2016. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok esetben,a templomok ürességét nem a város hitetlensége,hanem a templombajárók hitetlensége okozza.
2016. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem ismersz muszlimokat, de torokoket semmikeppen sem :D. A legtobbje ott pont ugyanannyira muszlim mint amennyire itt kereszteny valaki. A tobbi orszagban pedig atlagban nagyobb a kenyszer, ha itt is jonne a vallasi rendorseg es parszor agyon verne, akkor te is mennel harmadjara magadtol imadkozni akarmilyen nyelven.
2016. szept. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tavaly jártam Isztambulban és azt láttam, hogy minden barnább bőrű nő (akik gondolom helyiek, nem európai turisták) hijab-ot, fejkendőt hordanak, bárhol lehet hallani a városban egy közeli minaretből az imára hívást, sokan ilyenkor megállnak az utcán és imádkoznak.

Ültek a török férfiak a kávézók kerti asztalánál és nem söröztek, hanem teáztak vagy kávéztak.

2016. szept. 20. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nagyon elkéstem a válasszal, de ha csak arra gondolsz hogy Kemal Ataturk, minden török atyja májcirózisban halt meg, mert túlságosan szerette a rakit, akkor könnyen valaszt kaphatsz.
2018. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!