Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestáns szemszögből van...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Protestáns szemszögből van biblikus akadálya annak hogy valaki úrvacsorát szolgáltasson ki?

Figyelt kérdés

Kálvinista hitelvek szerint, szeretnék egy bensőségesebb "baráti" Istentiszteletet szervezni, amin esetleg az Úrvacsora sákramentumával is élnénk.. Ehhez biblikus alapokon jogunk lenne? Protestáns elvek szerint ugye nincs intézményesített papság..


Egyébként az Istentisztelet a szokásos módon zajlana.. Zsoltárokkal, igehirdetéssel, az igén való gondolkodással, imával, és ha lehet Úrvacsorával..



2016. okt. 14. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom,hogy szükséges egy felszentelt lelkész az úrvacsora szolgáltatására.

A keresztelés,és az úrvacsora felszenteltséghez kötött.Minden egyéb szolgálatot bárki végezhet,az esketéstől,a temetésig.

2016. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De hát a papság nem intézményhez kötött.. Akkor miért kéne bárki felszentelése ehhez az Úrén kívül?
2016. okt. 14. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó kérdés!
2016. okt. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na igen, ez valóban jó kérdés. Kívülállóként engem is érdekelne egy konkrét kálvinista válasz.
2016. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elvben nincs akadája, gyakorlatban viszont, legalábbis Mo-n ne sűrűn hangoztasd
2016. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Volna rá lehetőség, hogy - ha már nyíltan lett feltéve a kérdés - akkor itt erre a baráti találkozóra itt is lehessen jelentkezni?

Persze, választ, privátban.

2016. okt. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
Nem vagyok kálvinista, de a Biblia szerint semmi akadálya.
2016. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak vizsgáztatni akarsz, avagy közöttetek is ott van, netán te vagy az, akinek "a keze, ... van az asztalon"?

Lukács ev. 22:

14. És mikor eljött az idő, asztalhoz üle, és a tizenkét apostol ő vele egyetembe.

15. És monda nékik: Kívánva kívántam a husvéti bárányt megenni veletek, melőtt én szenvednék:

16. Mert mondom néktek, hogy többé nem eszem abból, míglen beteljesedik az Isten országában.

17.

És a pohárt vévén, minekutána hálákat adott, monda: Vegyétek ezt, és osszátok el magatok között:

18. Mert mondom néktek, hogy nem iszom a szőlőtőkének gyümölcséből, míglen eljő az Isten országa.

19. És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

20. Hasonlóképen a pohárt is, minekutána vacsorált, ezt mondván: E pohár amaz új szövetség az én véremben, mely ti érettetek kiontatik.

21. De ímé annak a keze, a ki engem elárul, velem van az asztalon.

22. És az embernek Fia jóllehet, elmegy, mint elvégeztetett: de jaj annak az embernek, a ki által elárultatik!

2016. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# AlexFly


"Nem vagyok kálvinista, de a Biblia szerint semmi akadálya."


A Biblia szerint pont hogy van akadálya, hiszen a felszólítást csak a kiválasztott 11 apostol kapta meg. Még a kiválasztott 72 tanítvány sem lehetett jelen, köztük Márk evangelista sem, akinek a házában pedig az esemény lezajlott. (A protestáns Biblia-értelmezés egy teljesen más kategória.)

2016. okt. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen még soha nem jutott eszembe :) A válaszok alapján elkezdtem gondolkodni, hogy mi van, ha pl. Magyarország belép valami háborúba és nincs református, evangélikus lelkész vagy katolikus pap, aki kiszolgáltatná az Úrvacsorát vagy az Eucharisztiát. Vagy például valaki olyan faluban él, ahol nincs templomi istentisztelet, ezért vasárnap nem tud menni Úrvacsorát venni? Ezek csak szélsőséges esetek, mert a kérdező nincs egyik helyzetben sem. Ha ezekben a szélsőséges esetekben sem lehet kiszolgáltatni az Úrvacsorát bárki részéről, akkor soha és senki sem szolgáltathatja ki.
2016. okt. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!