Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek hogy van ez...

Szerintetek hogy van ez valójában? A Jehova tanúk szerint az Atyát nem láthatjuk meg (nem Jézusra értem) de a Keresztény református egyház vallása azt mondja hogy igen hogy van ez akkor?

Figyelt kérdés
Én református hívő vagyok elhiszem hogy itt most nem láthatjuk meg mert bűnösök vagyunk de azért kár lenne kihagyni legalábbis részemről hogy még az Országában se láthatnánk meg ? Ha már tökéletes állapotban leszünk is.

2016. okt. 23. 10:26
 1/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
50%

ha Jezus t meglatod ott latod


tokeletes allapotban teljes egeszeben is felfogjuk majd istent


vagyis ha te Jezus t most latnad teljes egeszeben nem fognad fel azert hogy mit is jelent az Isten


de ez csak szemelyes velemeny

2016. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
11%
ott = ot vagyis "magat"
2016. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
50%

"Az Atya

Nem tudunk róla, hogy Jézus Krisztus előtt mások is nevezték volna Istent Atyának. A kereszténység egyik legismertebb imája , a " Miatyánk " is Jézustól származik. Jézus nyomán a keresztények Istent, pontosabban az Atyát, nem csak a teremtés Istenének tartják ( deizmus), hanem gondviselő, szerető, és személyes Istennek hiszik.

A teremtésen túl az Atya rejtélyes módon jelen van a történelemben, elsősorban pedig a választott nép (Ábrahám utódai) történelmében.

„Nem hatalommal és nem erőszakkal, hanem az én lelkemmel! – mondja a Seregek Ura.”

– Zak 4,6

Keresztény meggyőződés szerint az Atya "Gondviselése" az üdvtörténet során végül az ószövetségi ígéretek beteljesedéséhez vezetett. Ezt leggyakrabban úgy fejezik ki, hogy az "idők teljességében" az Atya "elküldte" a Fiút, hogy "emberré legyen", és "kinyilatkoztassa" Isten igazi arcát.

Az Evangéliumok szerint az Atyát nem ismeri senki, csak a Fiú, akit az Atya küldött. A negyedik evangéliumban Jézus azt állítja magáról, hogy ő és az Atya egyek, és hogy ebbe az egységbe kapcsolódik be mindenki, aki követi Jézust."


[link]

2016. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
28%
Nem tudom mit szívtál,de adhatsz Nekem is belőle .... és akkor majd együtt kereshetjük Jézust,hátha meglátjuk... :D
2016. okt. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok egyik vallas hivoje sem, de en ugy hiszem, hogy Istent nem latni kell, hanem erezni. Ott van benned, a novenyekben, a foldben, az allatokban, a tobbi emberben... Isten mindenhol ott van.
2016. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
45%

#5 ezeket nem latni mar tokeletlen emberkent is?

de felfogni ettol meg nem tudod

2016. okt. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

latas is egy erzekeles amugy, biblia nagyon sokszor emlit olyasmit hogy hiaba van szeme az embernek nem lat vele

igy az a hetedik erzek vagy nem tudom mire gondoltal hiaba van ha nem mukodik vagy nem elegseges mert a bun elvakitja/megsuketiti/erzeketlenne teszi ahogy tetszik

2016. okt. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Molnár Sándorné ***** válasza:
47%

Szervusz András!

A Mózes II. 33:20 ezt irja: "Orcámat azonban mondá, nem láthatod, mert nem láthat engem ember, élvén."

A János 1:18 - "Az Istent soha senki nem látta: az egyszülött Fiu, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki Őt."

Ugyan itt a 14:9 ezt irja: "Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem Filep? Aki engem látott, látta az Atyát, mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?"

Tehát az Atyát senki nem láthatja. Jézus jelentette ki nekünk, az az Ő beszélt az Atyáról. És ezért mondta a fenti szavakat is: 'aki engem látott, látta az Atyát is...stb.' Mivel Jézus az Atya tükörképe volt. Ugyan ugy gondolkodott, ugyan ugy cselekedett mint az Atya. Tehát aki látta Jézust, az fel tudta fogni, hogy milyen az 'Atya'. Nem fizikai valójában, hiszen az lehetetlen. Hanem megismerhetjük az Ő tulajdonságai révén.

Üdv:Judit!

2016. okt. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2016. okt. 23. 12:17
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy a Testvérem írta, nem szemtől szembe láthatjuk.

hanem a tulajdonságain keresztül.


"szemtől szembe" csak azok fogják látni, akik az égi reménységre a királyságra hivatottak, mivel Ők Jézussal a mennyben lesznek.

2016. okt. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!