Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudom Istenhitre...

Hogyan tudom Istenhitre nevelni a kisfiamat ha az édesapja ateista?

Figyelt kérdés

Az édesapa ugyanúgy el fogja mondani a véleményét, hogy szerinte nincs Isten.

Légyszi adjatok tippeket.


2010. ápr. 27. 12:18
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
95%
ne erőltesd! nekem van egy ismerősöm, azért ábrándult ki a vallásból/istenből mert a szülei erőltették. igenis döntse el a gyerek hogy miben hisz. beszélhetsz ezekről a dolgokról neki te is, az apja is. ezt nem tudod helyette eldönteni.. a vallás, a hit az személyes tapasztalat.
2010. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%
Éppen ezt akartam kérdezni. Miért kell ezt egy gyerekre ráerőszakolni? Én is ateista vagyok, de ha a gyerekem hittanra járna nem beszélném le. Ha hívő lennék akkor meg nem tukmálnám rá. Majd eldönti...
2010. ápr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%

Sehogy. Elvégre az apjának ugyanannyi joga van a saját nézetét megosztani vele, mint neked a magadét. Ez pedig tényleg nem olyasmi (mármint a vallás), ami nélkül ne lehetne meglenni az életben, mert bárki bármit is mond, az erkölcs NEM a vallásból fakad, hanem színtisztán az emberi nevelésetekből.


Szóval egyáltalán nincs miért aggódnod, hit nélkül is jobb ember lehet a fiad, mint sok hívő, és hittel is lehet egy utolsó, aljas gazember (pl. Hitler is hívő volt). Ez tényleg olyasmi, ami az ő választása kell legyen.

2010. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
90%

Igen, én is azt támogatom, hogy majd eldönti akar e hinni vagy nem

Anno a nagyanyám azt mondta, hogy úgy nőttem fel mint a dudva, mert nem jártam templomba...stb....

semmivel nem érzem magam kevesebbnek, mint az aki állandóan ott van. Sőt....beszélhetnék még erről...

2010. ápr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem se neveld rá, majd eldönti, én is jártam hittanra, és kb 10 éves koromban döntöttem úgy,hogy inkább nem. Ha anyuék erőltették volna, csak megutálom.
2010. ápr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
90%
Engem megkereszteltek, hittanra jártam, keresztény szülőkkel, akik tanítottak és ateista lettem 23 éves koromra, pedig azt senki nem tanította lehet-e olyan, amit én gondolok... Döntsem már el én mi akarok lenni és döntse már el az a gyerek is. Végül úgy is az ő döntése lesz. Olvasgassa majd a Bibliát aztán, ha elhiszi elhiszi, ha nem, akkor nem. Én ateista lettem mégis szeretem a szüleimet és ők is engem. Elfogadjuk így egymást, nincs erről vita, mert NEM EZ A LEGFONTOSABB az életünkben.
2010. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, én 16 éves múltam és magam döntöttem el, hogy hiszek Istenben. Magam mentem egyházi iskolába is.

Anyáék nem hívők, de ez nem befolyásol, téríteni nem próbálom őket, hiszen minek? Ő dolguk.

Szerintem majd a fiad is el fogja tudni dönteni , hogy igazi hívő lesz e, vagy csak olyan mint nagyon sokan, hogy csak úgy nevelték őket.

Azt is olvastam valahol (már nem emlékszem, de lehet a hittan tanárom mondta),hogy Isten ad hitet, és ha Ő úgy dönt, hogy nem ad, akkor neki nem lesz úgysem.

Szerintem el nem lehet rontani a gyermeket, ha hívőnek neveled, te ezzel minden tőled telhető dolgot megtettél! A későbbiekben úgyis ő fog dönteni, hogy hívő lesz e, vagy sem...

2010. ápr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
78%
ha valóban szereted a gyermeked akkor nem fogod ráerőltetni.ne a te önző akaratod legyen a döntő hanem az ő szabad választásának tiszteletben tartása.nem az a lényeg,hogy melyiket választja,hanem,hogy szeretetben nőljön fel.majd eldönti ő maga ha el akarja.a szülői szeretet kinyilvánítása ne vallási nézőpontoktól függjön.
2010. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!


Itt egy könyv, erről íródott, letöltheted:

Michael & Debi Pearl: Gyermeket Nevelni Isten Felelmeben

[link]

2010. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Beszélj neki hitről, Istenről, Jézusról, és a többiről, de ne erőltesd. Istennek csak gyerekei vannak, de nincsenek unokái.
2010. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!