Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi, valóban...

Kedves Jehova Tanúi, valóban úgy van?

Figyelt kérdés
Valóban úgy van ahogyan ti hiszitek, hogy Jézus egyenlő Mihály Arkangyal? Ha igen, legyetek szívesek bemásolni azt a részt, ahol ezt a Biblia valamilyen módon alá támasztja azt. Amire még kíváncsi vagyok: Mért mondjátok azt, hogy Krisztus nem egy az Atyával, holott a Biblia utal és egyértelműen KIJELENTI ezt a TÉNYT. TITEKET KÉRDEZLEK ÉS NEM AZ "ŐRTORNYOT". Köszönöm a megértést, és a komoly válaszokat a kérdésemre. Aprópopó, sokak nem írtak választ a volt kérdésemre, mert CSUPA NAGY BETŰVEL írtam a kérdésem kisbetűs részét. Ezúton szeretném mondani, hogy NE legyen félreértés köztünk, hogy a NAGY BETŰK NÁLAM csak hangsúlyozás! Nem üvöltés, és más egyéb, szóval innen szeretnék mindenkit megkérni, hogy NE gyártsunk ostoba teóriákat, ha nem is tudjuk, mit látunk, inkább kérdezzünk előtte. :) Köszönöm!

2016. dec. 18. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:

# 60

A Jehova tanúk sem különbek a katolikusoktól semmivel sem! Ugyanúgy van mit nálatok is söprögetni, úgy foglalkozz inkább azzal szerintem.

2017. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:

32."Jehova Tanúi néznek,de egy cseppet sem látnak"

Hogy nem látnak?

Meglátják,hogy a háromság hazugság,de te nem látod?

Akkor,mégis ki nem lát?

2017. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 A kérdező kommentje:

"Hogy nem látnak?

Meglátják,hogy a háromság hazugság,de te nem látod?

Akkor,mégis ki nem lát?"


Kedves 9%-os üdv újra a kérdésem alatt, előre szólok, válaszolni fogok a kérdésedre, nem Jehovistázok (amely életemben egyszer fordúlt elő), nem kötekedek a személyeddel és nem személyeskedem (amit nem is tettem eddig sem, de jobb ha ezt az elején tisztázom), és a Biblia alapján fogok válaszolni neked. Itt már ha jól emlékszem megkaptam a válaszomat (ha nem, már akkor sem foglalkoztat) Ennek tudtában légy itt, ha itt akarsz lenni. Tehát, első válaszom az, hogy valóban nem láttok az Őrtornyon túl. :) Az Őrtorony szennylap, eléggé vakít titeket és a gyülekezeteteket, és ha ez nem is lenne elég, ott vannak a Véneitek, akik ugyan úgy megmagyarázzák azt, ami nincs is a Bibliában, mondván ez az úr igéje, persze ahhoz ennek semmi köze nincsen. Jézus, aki valóban a testben való Krisztus, meghalt értem, amelyet ti úgy dolgoztok fel, hogy egy angyal (aki csupán egy szolgája mint te vagy én Istennek) halt meg értem. Nos, szerintem ez nevetséges és nem csak szerintem, hanem a Biblia szerint is. :) Jézus, azt mondja János evangéliuma 10:30-ban, hogy "ÉN és az ATYA egy vagyunk." amiért meg akarták kövezni a zsidók, káromlás és az Istennel való egyenlőségre hozása miatt. Az Isten (nagybetű) a magyarban NEM összetévesztendő a (kisbetűs) isten szóval. Az eredetiben, természetesen nincs kis és nagy betű, van Isten (egyesszámban) és többesszámban isten/istenek. Itt mikor, a Zsidók megjegyzik, hogy Istenné tetted magadat, egyesszámról beszélnek, mikor Krisztus mondja, hogy istenek vagytok akkor Ő többesszámról beszél, még nyílvánvalóvá téve azt, hogy mi emberek, hasonlatosak vagyunk az Úr Istenhez, de nem vagyunk Isten. A Zsidók nem azért akarták/akarják megkövezni, mert ő azt mondta rájuk/ránk, hogy istenek (többesszámban) vagyunk, hanem mert Ő az Istennel (egyesszámban) tette magát egyenlővé. :) Továbbá, azt sem értitek meg, hogy a szentháromság szó mint olyan nincs benne, ezt én nem is állítottam, állítom most sem. Viszont azt sem írja, hogy Jézus nem azt mondta, hogy Ő és Mihály egy, hanem azt hogy Ő és az ATYA egy. Ti nem láttok. :)

2017. okt. 11. 09:43
 64/78 anonim ***** válasza:

63.Üdv,kérdező.

János 10:30."Én és az Atya egyek vagyunk"

Igy irja és igaz is.

János.17:21"hogy mindnyájan egyek legyenek,mint ahogy te,Atyám,egységben vagy velem és én egységben vagyok veled,hogy ők is égységben legyenek velünk,hogy elhiggye a világ,hogy te küldtél el engem"


Na most te azt mondod,hogy mivel Jehovával Jézus egységben van,igy Jézus Isten és egyenlő Jehovával.

De azt irja ,"hogy ők is egyek legyenek velünk".

Kik legyenek eggyek az Atyával és Jézussal?

Akiket az Atya neki adott Jézusnak.

Ezek közülünk bárkik lehetnek.

Sőt Szerinted az egység Jehova és Jézus között azt jelenti,hogy istenek,akkor mi is az emberek istenek vagyunk,mert egységbe vagyunk velük.

Na hát ez nem fog megtörténni,de ebből érthető,hogy az egység nem terjed ki isteni cimre.

Jelzem ezt nem az Őrtoronybol irtam és nem is a vének mondták.

2017. okt. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 A kérdező kommentje:
Én ezt furcsának is tartom és nem is hiszem el, hogy ezt nem a Őrtoronyból tanultad, hogy Jézus Mihályal egyenlő nem pedig Istennel. :) Kettő, te elolvastad egyáltalán, amit leírtam, ugyanis leírtam azt, hogy Őt mért is akarták megkövezni, de nem fogom leírni mégegyszer, inkább olvasd el te újra csak figyelmesebben. :)
2017. okt. 11. 20:03
 66/78 A kérdező kommentje:
3, mi is Mihály arkANGYAL vagyunk, mint Jézus, aki egyenlő az Atyával, de nem egyenlővel mert Ő egyenlő Mihállyal? Így kéne ezt értenem kedves 9%-os? :)
2017. okt. 11. 20:06
 67/78 A kérdező kommentje:
"...de nem egyenlővel mert Ő egyenlő Mihállyal..." helyett: "...de nem egyenlő vele, mert Ő egyenlő Mihállyal..."
2017. okt. 11. 20:08
 68/78 anonim ***** válasza:
Kérdező:Én kimondottan az egységről beszéltem,a Mihályal kapcsolatosan a következő bejegyzésben foglalkozok.
2017. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:

66.Most csak annyit teszek hozzá,hogy Jézust 22 néven szólítja a biblia:megváltó,megmentő,Krisztus,erős Isten,fejedelem,király,győztes stb.

Ugy,hogy nem szoritkozhatunk egy névre.A szövegösszefüggésben és utalásokban tudjuk meg,hogy kiről van szó.

2017. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 A kérdező kommentje:
Így van, és az Erős Isten kire Utal, vagy a Fejedelem, vagy a Király? :) Egy angyalra aki a legfőbb angyal a sok angyal közül, vagy az aki MINDENKI fejedelme MINDENKI ura, és MINDENKI Erős Istene? :) Kedves 9%-os csűrheted csavarhatod, de megmagyarázni ezt nem fogod nekem, aki nézi a Bibliát és arra hagyatkozik, hogy ez EGY fejeldelmre vonatkozik, aki CSAK az angyalok fejedelme és nem az Erős Isten, amely NAGYbetű és egyesszám. :)
2017. okt. 11. 21:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!