Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Charles Taze Russell honnét...

Charles Taze Russell honnét tudta hogy neki meg kell alapítania az Őrtorony társaságot?

Figyelt kérdés
2017. jan. 11. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


szerinted, mi alapján kezdhette ezt el?

2017. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hitler honnét tudta, hogy neki pártot kell alapítania. Ez annyira ostoba kérdés....
2017. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ákos13 ***** válasza:

Ákos 13 nevű felhasználó válasza:


Tudta, hogy el kell szakadnia az adventistáktól, mert velük már nem tudott pénzt csinálni. Ezért alapított egy új szektát, hogy egyedül kereshessen sokat a dologgal.

2017. jan. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ördög súgta a fülébe,hogy alapítsa meg az egyházát.

És meg is lett a kívánt hatása a rövidke egy évszázad alatt.

2017. jan. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha Istentől lett volna, akkor már kezdetektől egységes lett volna a tanítás, a mai napig ugyanaz. De nem így történt.
2017. jan. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Istentől lett volna, egységes,.... stb


Hm, milyen jó hogy némelyek Istentől eredőnek tartanak olyat ami nem összeegyeztethető Isten szavával, sőt több támogatókat tudtak szerezni, mert ott mindent lehet....


"De a Jehova Tanúi, azok egy mocskos népség,,,"


az mindegy, hogy nem voltak inkvizítorok, háborút támogatók, és nem engedik a paráznaságot, a homoszexualitást, stb de akkor is egy nyavalyás csürhe,"

Mert nem akarnak ezt meg azt tenni, amit mi is teszünk...."Inkább lennének Reformátusok, vagy bármi más, csak Tanúk nem...., és akkor paráználkodhatnának, hazudhatnak meghalhatnak a hazáért, minden halálra érdemlő dolgot csinálhatnak, nem lenne tiltás..."


Ám azt elfelejtik, hogy akik a más vallásúakat támadják ezekért, akkor azonnal találnak enyhítő körülményt a tetteikre....

Csak a Tanúknak nem!!!

2017. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"mocskos népség....nyavajás csürhe..."!!!


És ezeket ki mondja living!?


Szerintem ezeket csak te képzeled be magadnak mert én még nem hallottam ilyent egyetlen keresztény szájából sem!

Viszont azt többszőr hallottam már ketresztény testvéreimtől, hogy "segítsünk nekik" hogy "bajban vannak"vagy,hogy "félre vannak vezetve" és stb.

De mindezek mellett másvalamiket is többszőr hallottam már ami a tanúk szájából származik mit pl azt,hogy ;

"hitehagyott kereszténység"vagy ,hogy "kiközősített áruló", és ezeken kívűl azt is többszőr hallottam már, hogy; "még egy csecsmő sem fog megmenekülni már csak azért sem mert a szülei úgy döntöttek, hogy nem lépnek be a szervezetbe"!

Nos ezekre van válaszod kedves liwing?

2017. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit írtam abban nem volt káromkodás. Fogd vissza magad. És amit írtam, az igaz. Válaszolni most sem tudsz, csak mocskos szavakat mondani/írni, meg ismét mártírt játszani.
2017. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

living witness és 2. válaszoló!


"szerinted, mi alapján kezdhette ezt el?"

"Hitler honnét tudta, hogy neki pártot kell alapítania. Ez annyira ostoba kérdés...."


Jézus tanítványai gyülekezeteket alapítottak! Russel egy kiadót alapított amely pénzügyi alapokon áll!

2017. jan. 12. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!