Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért gyűlölitek...

Jehova Tanúi miért gyűlölitek a Katolikus egyházat?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozni szeretném, hogy nem a hívekre gondolok hanem magára az egyházra!

Tehát miért gyűlölitek magát a katolicizmust, van rá magyarázatotok?



2017. jan. 13. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Nem gyűlölök senkit.


Mindössze nem értek vele egyet, mert messze eltértek Isten szavától, s ami a legszörnyűbb, hogy a hatalom és az évszázados hazugságok annyira az életük részévé vált, hogy ne közel.

2017. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
nem vagyok JT, de egy darabig jartam a gyulekezetukbe. az tulzas, h gyulolnek, igazan nem gyulolnek semmit. szimplan mas nezeteket vallanak, mint a katolikusok. naluk nincs szent haromsag, hanem kulon szemelyek a szt haromsagban levok.
2017. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem hinném hogy tényleges gyűlöletről van itt szó. Egyszerűen csak Jehova Tanúinak annyira kiforgatott tanai vannak, amik többségét gyakorlatilag lehetetlen bizonyítani a Biblia alapján, a saját igazukat gyakorlatilag nincs mivel alátámasztani, mert mindig csak belemagyaráznak olyan dolgokat különféle igékbe, amiket valójában sosem írt a Biblia. Ennélfogva, mivel a saját igazuk bizonyíthatatlan, az önigazolásra egyetlen lehetőségük maradt, ha másokat próbálnak befeketíteni.

Mondjuk a katolicizmusnak tényleg vannak olyan dolgai amit a reformáció idején mások is megkérdőjelezhetőnek tartottak, így ők, hogy úgy mondjam, könnyű célpont, ha valaki kötözködni akar. De nem csak velük szemben ilyenek. Volt már olyan vitám, ahol amint szóba került hogy baptista vagyok, a Tanú "érvrendszere" a vita következő kommentjeiben kimerült abban, hogy a baptistákat próbálta gyalázni.

2017. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Vidiripi


Gabriel.Tailor!


"Volt már olyan vitám, ahol amint szóba került hogy baptista vagyok, a Tanú "érvrendszere" a vita következő kommentjeiben kimerült abban, hogy a baptistákat próbálta gyalázni."


S vajon miért tette ezt? A tanítások alapján amiben részesül a Királyság Teremben esetleg azok hatására?

2017. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt a tanúknak kell tudni.
2017. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszadó nem gyűlöl senkit, tényleg nem? Anélkül ír mindenki mással kapcsolatban gyűlölködő válaszokat, és nem különb privát üzeneteket mert nem gyűli őket?
2017. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
A tanuk nem gyülölnek senkit,èn is az vagyok.Söt lehet,hogy jobban szeretem minden vallás Tagjait mint ök maguk között,ez nem azt jelenti,hogy egyetèrtek olyan tanitásokkal amelyet a bilia nem támogat.
2017. jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést fel lehetne fordítva is tenni. Bár teljesen felesleges volna. A gyk. rengeteg választ ad rá.
2018. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező: A Tanuk nem gyülölik a Katolikus vallást sem a híveket.Sőt felebaráti szeretetet ápolnak minden ember iránt,aki igényl azt.

De nem türik meg a tévtanitásokat,hamis tantételeket,a biblia félremagyarázását a hamis tantételek megvédésére.

2018. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!