Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan van leírva pontosan az...

Hogyan van leírva pontosan az ítéletnap utáni Új Világ?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy ott milyen lesz az élet? Mindenki fiatal marad és egészséges? Boldogság lesz és egyetértés? Testvériesen élünk majd? Együtt lehetünk a párunkkal úgy, mint előtte? Születhetnek majd új gyerekek?

2017. jan. 15. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

2Pét 3:10-13

"...az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.Mivelhogy azért mindezek felbomlanak, milyeneknek kell lennetek néktek szent életben és kegyességben,

A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, a melyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!

De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.

Mt 22:30

"..a feltámadáskor sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben."

Jel 21:4-6

És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.

És monda az, a ki a királyiszéken ül vala: Ímé mindent újjá teszek. És monda nékem: Írd meg, mert e beszédek hívek és igazak.

És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.


Hát kb ilyen lesz az újvilági ember. :)

2017. jan. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%

A szent írásnak hihetünk, hiszen az Isten szava.


Ahogy írja, az idős, újra fiatal lesz, fiatalos erővel él majd, bár a kora megmarad, és nem fog megöregedni újra.

(Jób 33:25) 25 Legyen üdébb a teste, mint ifjúkorában; Térjen vissza fiatalos erejének napjaihoz.«

(Zsoltárok 103:5)  5 Aki jóval tölti be éltedet; És ifjúságod szüntelen megújul, mint a sasé.


Jézus bemutatta kicsiben, hogy mit fog tenni azokkal, akik különböző betegségekkel küzd. Ezeket megszünteti, és valóban mindenki egészséges lesz.

(Ézsaiás 33:24) 24 Egyetlen lakos sem mondja majd: „Beteg vagyok.” A népnek, mely a földön lakozik, megbocsáttatott a vétke.


Igen mindenki boldogan és szeretetben fog együtt élni, egyetértésben, mert nem vallások és emberi uralmak sokfélesége lesz, hanem egy vezetés, és egy imádat.


(Zsoltárok 133:1) 133 Íme, mily jó és mily gyönyörűséges, Amikor a testvérek együtt laknak, egységben!

(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.


Akik túlélik azt a napot, ugyan úgy folytatják az életüket a házastársukkal. S igen gyermekeket is fognak szülni és nevelni.

2017. jan. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mt.22:30

"..a feltámadáskor sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben."


living te honnan veszed, hogy ugyan olyan lesz minden mint most?

2017. jan. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Amint olvashattad, a Bibliából veszem.


Az általad idézett versek nem a Földi reménységűekről szól, hanem azokról a felkentekről, akiket Jehova társ királyként meghív, a fia királyságába.

Két akol van, a kicsiny nyáj akiknek meghatározott számuk van, és a nagy sokaság, akik akár több millióan is lehetnek, Ők maradnak a földön.

2017. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyébként én is szeretném, ha ilyen téren ugyanolyan maradna minden :) Hisz vegyük csak azt, hogy egy csomóan vannak, akik fiatalon meghalnak, neadj Isten gyerekkorukban... Ők meg lennének fosztva a szerelemtől, meg a gyermekáldástól? Másfelől meg ugye ezek a jó dolgok/érzések közé tartoznak és ott az ígéret szerint minden lesz, ami jó, nem? Én valahogy úgy képzelem el, mint Ádám és Éva életét a paradicsomban.
2017. jan. 16. 09:52
 6/14 anonim ***** válasza:

Jól látod, kedves kérdező.


Isten ezért hozta létre a Földet, és mindent ami az életet szolgálja az itt élőknek.

Ő Teremtett magának angyalokat, több milliárd is lehet, és nekik ott van a rendeltetési helyük.


A fizikai élőlényeket pedig ide alkotta, nekünk itt van a rendeltetésünk helye.

S ezt ha hiszi valaki ha nem megfogja valósítani, csak egy kis kitérővel, a lázadás miatt.

Erről szól az a Könyv amit leíratott.

2017. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ők meg lennének fosztva a szerelemtől, meg a gyermekáldástól? "


Elég egyértelmű, hogy Isten azért adta a családot, hogy tanuljunk belőle és megmutassa, hogy mit is jelent vele pontosan a kapcsolat. És igen, hihetünk a Bibliának, hogy olyanok leszünk, mint az angyalok, akik nem szaporodnak. A szaporodás már megtörtént.

Living pedig már megint az őrtorony tanítását hirdeti vsak, amit nem tud a Bibliából alátámasztani.

2017. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az említett ige pedig így szól teljesen:

Volt nálunk hét testvér: az első, miután megnősült, meghalt, és mivel nem volt utóda, a feleségét testvérére hagyta. 26 Hasonlóan a második is, a harmadik is, és így egymás után mind a hét. 27 Végül meghalt az asszony is. 28 A feltámadáskor tehát a hét közül melyiké lesz az asszony, hiszen mindegyiké volt? 29 Jézus így válaszolt nekik: Tévelyegtek, mivel nem ismeritek az Írásokat, sem az Isten hatalmát. 30 Mert a feltámadáskor nem házasodnak, férjhez sem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyben.


Semmiféle kiválasztottról nem beszélt Jézus, a feltámadás utáni helyzetet ecsetelte. Számomra megdöbbentő, ahogy egyesek hazugságokat képesek terjeszteni, ahogy living is.

2017. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

a keresztény Görög íratok első sorban a felkentekről, a felkenteknek szól.

az első századi keresztények szinte mindegyik tagja felkent volt.

De a földön maradottaknak is hasonló életet kell élniük, és támogatniuk, a még földön élő felkent keresztényeket, mert olyan kevesen vannak, hogy nem tudnák az egész földre terjedő munkát elvégezni, ha nem támogatnák a társaik a nagy sokaság tagjai.


Róluk szól, az amit más vallásokban a szegényekre, vagy a nincstelenekre értelmezik.

Szegények mindig lesznek, amíg ez a rendszer van. de a felkentek nem mindig maradnak.

ezért róluk szól ez a vers:


(Máté 25:34–36) 34 Akkor a király így szól a jobbja felől állókhoz: »Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ megalapításától nektek készített királyságot. 35 Mert megéheztem, és ennem adtatok; megszomjaztam, és innom adtatok. Idegen voltam, és vendégszeretően fogadtatok; 36 mezítelen voltam, és felruháztatok. Megbetegedtem, és gondot viseltetek rám. Börtönben voltam, és eljöttetek hozzám.«


(Máté 25:40) . . .»Bizony mondom nektek, amit megtettetek e testvéreim legkisebbjeinek egyikével, azt velem tettétek meg.«


Jézus itt azt mondja, hogy e testvéreivel tették meg.

Milyen testvéreiről beszél Jézus?

(Lukács 22:28, 29) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban; 29 és szövetséget kötök veletek, mint ahogy az én Atyám szövetséget kötött velem, egy királyságra,


Ők a kisebbek, mert kevesebben vannak, mint a nagy sokaság tagjai.És nem az általában vett szegényekről szól, mert amíg ez a világ van, addig szegények mindig lesznek.

De a társuralkodók nem maradnak mindig itt.

2017. jan. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

living,hogy merészelsz ilyeneket hazudni!?

Isten szavát a lábaiddal taposod.


2Kor 5:1 Mert tudjuk, hogy ha e mi földi sátorházunk elbomol, épületünk van Istentől, nem kézzel csinált, örökké való házunk a mennyben.

2Kor 5:2 Azért is sóhajtozunk ebben, óhajtván felöltözni erre a mi mennyei hajlékunkat;

2Kor 5:3 Ha ugyan felöltözötten is mezíteleneknek nem találtatunk!

2Kor 5:4 Mert a kik e sátorban vagyunk is, sóhajtozunk megterheltetvén; mivelhogy nem kívánunk levetkőztetni, hanem felöltöztetni, hogy a mi halandó, elnyelje azt az élet.

2Kor 5:5 A ki pedig minket erre elkészített, az Isten az, a ki a Lélek zálogát is adta minékünk.

2Kor 5:6 Azért mivelhogy mindenkor bízunk, és tudjuk, hogy e testben lakván, távol vagyunk az Úrtól.

2Kor 5:7 (Mert hitben járunk, nem látásban );

2Kor 5:8 Bizodalmunk pedig van, azért inkább szeretnénk kiköltözni e testből, és elköltözni az Úrhoz.

2Kor 5:9 Azért igyekezünk is, hogy akár itt lakunk, akár elköltözünk, néki kedvesek legyünk.

2Kor 5:10 Mert nékünk mindnyájunknak meg kell jelennünk a Krisztus ítélőszéke előtt, hogy kiki megjutalmaztassék a szerint, a miket e testben cselekedett, vagy jót, vagy gonoszt.


Kérdező tudod, hogy a pokol miért nem létezik a tanuk számára?

Azért mert Russell testvér nagyon félt és úgy döntött, hogy a pokol nincs többé!

Pontosan ez a helyzet a jelenlegi kérdésednél is;-nem az számít, hogy nekünk mi lenne a jobb, hanem az számít, hogy Isten mit ítél meg a javunkra.

Hiába szeretném én, hogy ne legyen pokol, vagy hogy a földön folytassuk további életünket, ez nem rajtunk áll!

Isten feketén fehéren és egyértelmüen leíratta tervét, mi vagy ehhez tartsuk magunkat, vagy pedig keresünk kiskapukat amelyek sehova nem vezetnek.

Én csak azt tudom ajánlani, hogy tartsd magad távol az olyan tanításoktól amelyek azt adják meg neked amit hallani szeretnél.


És living!-állítsd le magad és ne vezesd a pokol kapuihoz az embereket!

2017. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!