Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ha valaki...

Keresztények! Ha valaki álmodik valamit, amiben valami olyat csinál, ami igazából bűn a Biblia szerint, akkor ezzel az a valaki bűnössé válik?

Figyelt kérdés

2017. jan. 20. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Születésed óta bűnös vagy, nemde?
2017. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, lehet az szimplán csak egy előrejelzés is Isten részéről.


Amúgy a bűn behatárolása személyes véleményem szerint nem nagyon behatárolható csupán az igére tekintve. Bizonyságként osztom meg, de történt már velem olyan, hogy a biblia szerint bűnt követtem el, ám az ég mégse szakadt rám.. max a hajamba kaptam egy kis kénköves esőt mint szomora és gomora.


De a viccet félretéve (tudom hogy vicces volt ne vigyorogj az orrod alatt!!:3) szerintem az nagyobb bűn, ha az ember olyan hülyeséget csinál, amivel elrontja a dolgokat az életében.. annak úgy következményei is vannak..

2017. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában az ember nem szánt szándékkal álmodja azt, amit, tehát nem követhet el bűnt tudatosan. Vagyis a válasz a kérdésre, határozott nem.
2017. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem.


Bűn = Tudva és akarva Isten akarata ellen tenni.

2017. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Álmodni nem bűn.


Négyféle módon lehet bűnt elkövetni, mint ahogyan a szentmise eleji bűnbánatban is elmondjuk:


Gondolattal, Szóval, Cselekedettel, Mulasztással


A Gondolatbűn a legérdekesebb.

Az embernek vannak önkéntelen gondolatai, pl ha nős vagy férjezett vagy és meglátsz egy vonzó nőt/férfit és megtetszik neked, az még nem bűn.


Ám ha azon kezdesz el gondolkodni és tervezgetni, hogy hogyan találkozhatnál vele, hogyan csábíthatnád el, hogyan követhetnél el vele házasságtörést, akkor az gondolatbűn, még akkor is, ha soha nem csinálsz semmi konkrét cselekedetet.

2017. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"...ha valaki vágyakozással tekint más asszonyára..."esetről van szó.


Az álom,a tudatalattink tevékenysége.Azt hozza elő belőlünk,ami bennünk van.Ha bűnt álmodunk,bűn van bennünk,ami lázadás Isten szeretettörvénye ellen.


Krisztus azért halt meg,hogy váltságot szerezzen bűneinkből.

2017. jan. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, de tisztátalanná igen.
2017. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem!!az álommagyarázás az okkultizmus(spiritizmus),habár József Egyiptomban meg tudta fejteni emberek álmait,de az ő esetében -ahogy az ige írja-ezek isteni kijelentések voltak,vagy Dánielnél is.véleményem ha még csak ha bűnről álmodsz azt nem kell megtenni ,ennyire egyszerű.esetleg imádkozz,mielött elalszol ha sokszor vannak ilyen álmaid,pl 91 -es zsoltárral megvallod E/1-személyben.
2017. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem nem válik bűnössé!
2017. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!