Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy kommentben olvastam, hogy...

Egy kommentben olvastam, hogy a Biblia kimondja, hogy a férfinak kötelessége a nőknek örömet szerezni szexuálisan, igaz ez?

Figyelt kérdés
Milyen fajta örömszerzésről beszél a Biblia? A női orgazmusról? Abban az időben még nem tudtak a női orgazmus létezéséről, igaz? Akkor?

2017. jan. 20. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Üdv! Szerintem erről van szó


1 Korintus

7,1 A mik felől pedig írtatok nékem, jó a férfiúnak [vers 26.] asszonyt nem illetni.


7,2 De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje.


7,3 A feleségének adja meg a férj a köteles jóakaratot; hasonlóképen a feleség is a férjének.


7,4 A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; hasonlóképen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége.


7,5 Ne foszszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok.


7,6 Ezt pedig kedvezésképen mondom, nem parancsolat szerint.


7,7 Mert szeretném, ha minden ember úgy volna, mint én magam is; de kinek kinek [Mát. 19,12.] tulajdon kegyelmi ajándéka vagyon Istentől, egynek így, másnak pedig úgy.


7,8 Mondom pedig a nem házasoknak és az özvegyasszonyoknak, hogy jó nékik, ha úgy maradhatnak, mint én is.


7,9 De ha magukat meg nem tartóztathatják, [1 Tim. 5,14.] házasságban éljenek: mert jobb házasságban élni, mint égni.

2017. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Abban az időben még nem tudtak a női orgazmus létezéséről, igaz?"


Miért ne tudtak volna. Max másképp nevezték

2017. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

"Abban az időben még nem tudtak a női orgazmus létezéséről, igaz?" - ezt az orbitális baromságot honnan szedted? Szerinted a női orgazmus az elmúlt 50 évben alakult csak ki, vagy mégis hogyan gondolod?

Ilyen bibliai idézetről amúgy konkrétan nem tudok, de olyat több helyen ír Pál apostol is, hogy "ne fosszátok meg egymást", vagyis a férfi sem dönthet úgy, hogy innentől nincs szex, az Énekek éneke meg valahol végig erről szól.

2017. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A nöi orgazmus egyidejü az emberiséggel - szóval re´gebben is volt.
2017. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A női orgazmus létezésénél arra gondolok, hogy ha az asszony odament az emberhez, és kérte, hogy szerezzen neki örömet, elkezdte-e a csiklóját simogatni, orgazmus céljából, vagy csak berakta neki. XD
2017. jan. 20. 13:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A női orgazmus létezéséről természetesen tudtak. Az viszont igaz, hogy a női csikló létét csak 1559-ben ismerték el, miután egy orvos, bizonyos Realdo Columbo kiadta a "De re anatomica" c könyvét.
2017. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még ezt is találtam a férfiak kötelességéről a házastársuk iránt:


Ef 5,25-33

"Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, miképen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért; (...) Úgy kell a férfiaknak szeretni az ő feleségöket, mint az ő tulajdon testöket. A ki szereti az ő feleségét, önmagát szereti. Mert soha senki az ő tulajdon testét nem gyűlölte; hanem táplálgatja és ápolgatja azt, miképen az Úr is az egyházat; (...)"


Szerintem ebben minden benne van...ha konkrétan nem is ír orgazmusról...

2017. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 How Arrow ***** válasza:

Kérdező


"hogy a Biblia kimondja,"


Sokmindent kimond a Biblia többek közt azt is hogy ne paráználkodj,

2017. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hogyha valaki újonnan vesz feleséget, ne menjen hadba, és ne vessenek reá semmiféle terhet; egy esztendeig szabad legyen az ő házában, és vidámítsa a feleségét, akit elvett." (5Móz 24,5)


Talán van valaki, aki szerint itt stand up comedyről van szó, de az valóban modern találmány, noha nem előzmény nélküli. Én inkább arra hajlok, hogy itt nem feltétlen viccelődésre utal a Biblia a vidámítás alatt.


Amúgy talán valóban csupán a középkorban ismerték el tudományosan a csikló létezését, ám emellett emberemlékezet óta műtik ki leánygyermekekből a világ számos táján, amelyeket kevésbé civilizáltaknak tart a nyugati kultúra, mégis tudatában vannak a szerv létezésének, éppen ezért vágják ki, hogy ne legyen oka egy jövőbeni félrelépésnek. Amúgy igen, én is barbár és gonosz dolognak tartom ezt, csak egyben bizonyíték arra, hogy régen is tudtak róla, azt is, hogy mire való. Ahogy Salamon monja:


"Ami volt, ugyanaz, ami ezután is lesz, és ami történt, ugyanaz, ami ezután is történik; és semmi nincs új dolog a nap alatt. Van valami, amiről mondják: nézd ezt, új ez; régen volt már száz esztendőkön át, melyek mi előttünk voltak. Nincs emlékezet az előbbiekről; azonképpen az utolsó dolgokról is, melyek jövendők, nem lesz emlékezet azoknál, akik azután lesznek." (Préd 1,9-11)

2017. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mindenféleképpen !!! ☆.☆
2019. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!