Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Isten hogyan lehet boldog,...

Az Isten hogyan lehet boldog, miközben milliárd számra szenvednek a gyermekei, örökkön örökké a pokolban?

Figyelt kérdés
Ti tudnátok boldogok lenni, örülni és örvendezni, miközben tudnátok, hogy a gyermekeitek mondjuk egy börtönben szenvedne a bűnei miatt örökkön örökké?
2017. jan. 20. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Neked ki mondta, hogy a gyerekek a pokolba kerülnek?

És hol írja ezt a Biblia?

Én nagyon kíváncsi vagyok erre..

2017. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szp72 ***** válasza:
0%

Pontos számot nem tudunk, s nem is lenne bölcs ha Isten ezt közölné, ugyanis vagy resté (úgy se jutok a pokolba) vagy keserűvé (úgy is a pokolba jutok) tenne.


Aki elkárhozik szerény nézetem szerint se nem véletlenül, se nem Isten gonoszságából kényszerül rá, hanem mert tényleg megérdemeli.


Ha én üdvözültem, vagyis tökéletesen boldog vagyok, akkor vagy nem kárhozik el egyik szerettem se, vagy a szeretteim már nem lesznek a szeretteim. Nem lehetek ugyanis boldog ha szeretteim szenvednek, gondolom ugyanez van Istennél is.

2017. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

NEM LÉTEZIK Pokol, abban az értelemben, ahogy Te gondolod, vagy ahogy tanították neked.


A Teremtő szeretete, igazságossága, bölcsessége és hatalma egyensúlyával egy büntetést szabott ki az embernek.

Ez a halál, vagy is a nem létezés állapota.

Ezt örököltük, ahogy az írás is mondja.


Nem az örökkön örökké való kínzást hanem a halált örököltük, amiből az arra méltóknak lehet feltámadása, akinek nem, az pedig nem létezésben marad.


Ez Isten szava.

2017. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérlek, ha tudsz angolul, olvasd el az alábbi cikket Douglas Jacoby-tól. Ő egy Biblia tanító a Krisztus Egyházában, és nagyon mélyreható Biblia ismeretekkel rendelkezik. A cikk előítéletek nélkül megvizsgálja ezt a kérdést, és arra jut, hogy a pokol nem örök szenvedés.

Akik oda kerülnek, azoknak a lelke egy idő után megsemmisül, ugyanúgy, ahogy a fizikai testet is elpusztítja a tűz. A pokol így is elég félelmetes, de (1) valóban nem lenne senki maradéktalanul boldog, ha a szeretteiről tudná, hogy örökké szenvednek, (2) Isten nem igazságtalan, hogy véges számú bűnért végtelen ideig büntessen, (3) a legfontosabb, hogy a Biblia nem "örök szenvedésről" szól, hanem "örök BÜNTETÉSRŐL". A büntetés pedig az, hogy a gonoszok nem örökölhetik a mennyországot.


[link]

2017. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Isten csak a híveit fogadta örökbe. Rájuk érvényes a megváltás.
2017. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki elutasít, akkor semmi mást nem tehetek, mint megszakítom a kapcsolatot. Az jut a pokolra, aki Isten nélkül hal meg.
2017. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"...ahogy Te gondolod, vagy ahogy tanították neked."


Mert ahogy Te gondolod, vagy ahogy tanították neked, az a jó.

2017. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megunt és eldobott játékszer, nem kötődnek hozzá érzelmek.
2017. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 imakommandós ***** válasza:

Érdekes egy tévképzetre nem világitott rá egyik válaszoló sem.

Az az Isten gyermeke aki Isten dolgait cselekszi. Aki nem cselekszik igazságot az az ördög gyermeke.


1Ján 3:10 Erről ismerhetők meg az Isten gyermekei és az ördög gyermekei: aki igazságot nem cselekszik, az egy sem az Istentől való, és az [sem], aki nem szereti az ő atyjafiát.


Jézus tanitotta a hegyen, hogy az igazságunk több legyen mint az irástudóké. Ezeket sorolta fel: imádkozás, böjt, alamizsna, stb. Isten nem személyválogató. Az kerül ki a krédóból aki a cselekedeteivel rászolgált erre.

2017. jan. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a szeretendő gyermekedet milliószor figyelmezteted,hogy veszélyes utakon jár,de ő csak szid és káromol,állandóan ellen szegül neked,gondolom a végén azt mondanád ,hát legyen úgy ahogy akarod,éljél nélkülem,kedves fiam,azokkal fogok közösségben lenni akik hallgatnak rám,és elfogadják hogy én vagyok az apjuk,és felelőséggel tartoznak.
2017. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!