Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell imádkozni?

Hogyan kell imádkozni?

Figyelt kérdés
Szégyellem ezt mondani, de eddig még nem imádkoztam. Most már kezdenem kéne, mert úgy érzem, hogy közelebb akarok lenni istenhez. Bibliából mennyit olvassak és telefonon olvassak vagy inkáb rendes bibliából olvassak? Vagy mindegy?

2017. jan. 22. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Először tisztázd minek a rövidítèse az ima.
2017. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

1. Történt egyszer, hogy valahol imádkozott

és mikor befejezte, így szólt hozzá egyik

tanítványa: "Uram, taníts minket imádkozni,

mint ahogy János is tanította a tanítványait".

2. Ő pedig ezt mondta nekik: "Amikor imádkoztok,

ezt mondjátok: Atyánk, szenteltessék meg a te

neved; jöjjön el a te országod.

3. Add meg nekünk naponként a szükséges

kenyeret.

4. És bocsásd meg bűneinket, mert mi is

megbocsátunk minden ellenünk vétkezőnek.

És ne vígy minket kísértésbe".

2017. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
0%
Szia! :) Elso szabaly : Isten nevet mindig nagy betuvel ird, igy tiszteled ot meg. En mikor jartam templomba 2 eve (Csak a hittan tanar miatt) Akkor rajottem. Minek jarjak? Figyelj az mindegy, h olvasol-e bibliat. Egy a fontos. Higgyel Istenben. En soha nem imadkozok, mivel este mikor lefekszem Istennek megkoszonom, h ma is segitett, szoktam kerni a segitseget. Es o ima nelkul is meghallja amit kersz, es az nelkul is szeret.
2017. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De az őszintesèggel többre mèsz, mondjuk saját imával. Az ima "image" vagyis kèp. A megfogalmazás nem elèg ha nem formálod meg kèpekben. Hiába mondasz száz miatyánkat, ha egyszer sem èled meg. Nem vagyok vallásos ne essen fèlreèrtès. A koncentráció tudatalattira ès az így kiváltott viselkedès a világra van hatással aminek a következmènyei azok a tapasztalatok amikről azt állítjuk, hogy ez az èletünk.
2017. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Ima által személyes érintkezésbe léphet, beszélgethet az ember azzal az Istennel, aki a bűneset óta „hozzáférhetetlen világosságban lakozik”.


Az ima nem valamiféle misztikus varázslat, hanem tudatos, értelmes lelki történés. A Biblia világos magyarázatot ad mibenlétéről és gyakorlati jelentőségéről. Mégis sok minden csoda és titok marad vele kapcsolatban. Titok és csoda mindenekelőtt az, hogy Isten, végtelen nagyságában, kész teljes szívvel figyelni egyetlen emberre, aki bármikor és bárhonnét is, őszinte hittel kíván Őhozzá szólni, Tőle kérni. Jézus így szólt erről: „Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozz a te Atyádhoz... aki titkon néz, és válaszol neked nyilvánvalóan.” (Máté 6,6)


Mindez a legegyszerűbben történik meg, ha az ember az őszinte hit és segítségül hívás lelki magatartását tanúsítja. A valódi imádkozáshoz, vagyis az Istennel való tényleges kapcsolatba lépéshez az ember vágyakozásán kívül csak a következők szükségesek:


– A teljes belső egyszerűség és őszinteség magatartása minden önszuggerálás, önmanipulálás, pózolás, szerepjátszás, önhittség, érzelem- vagy élményhajszolás stb. helyett.


– Isten személyének bizonyos szintű megismerése a hiteles forrás, a Biblia kinyilatkoztatása által, hogy az ember tudja, kihez szól bizalommal.


– A Biblia kijelentései által felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás igaz vágya és kérése.


– Kitartás a gondolatok összpontosításában, a belső ellenérzések, aggodalmak és kételyek leküzdésében. Mintegy belekapaszkodás az imádság általi kapcsolatteremtés és az imameghallgatás valóságára nézve tett isteni ígéretekbe. Sok-sok ilyen ígéret van a Bibliában. Kettő ezek közül:


„Aki énhozzám jön, semmiképpen ki nem vetem.” (János 6,37)


„Közel van a Úr minden Őt hívóhoz, mindenkihez, aki hűséggel hívja Őt.” (Zsoltárok 145,18)


Az imameghallgatás tapasztalatának megörökítésével is gyakran találkozunk a Bibliában. Ezek úgy tárulnak elénk, mint amelyek minden őszinte imádkozó életében megismétlődnek:


„Várván vártam az Urat, és hozzám hajolt, s meghallgatta kiáltásomat. És kivont engem a pusztulás gödréből, a sáros fertőből, sziklára állította lábamat, megerősítvén lépteimet.” (Zsoltárok 40,2–3)


„Mikor kiáltottam, meghallgattál engem, felbátorítottál engem, lelkemben erő támadt.” (Zsoltárok 138,3)


„Megkerestem az Urat és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem.” (Zsoltárok 34,5).


Üdv. Péter

2017. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó. Amit leírtál az az Isteni termèszethez vezető út. Egybeolvadás.
2017. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

En is a mai napon ereztem ingert az imara.

Ugy csinaltam hogy elkezdtem olvasni a bibliat (ossze vissza lapozgatva), amik reszek tetszettek, azokat elkezdtem leirogatni csak ugy, legalabb olyan lelkulettel mintha egy szerelmes levelet irnek valakinek. Aztan amikor ereztem higy mar eleg volt, kertem Istent halat adva az o kegyelmeert, hogy az O Szelleme vezesse bennem az imadatot. Tartott is egy oran keresztul kb. Jol esett.

2017. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Ne szégyelld, meg ne görcsölj rá. Csak lazán :)

2-es egyébként szerintem a Miatyánkot akarta neked leírni, az egy nagyon fontos és perfekt ima, de azt javaslom hogy keresd ki máshonnan, mert tudtommal nagyon nem így van. Persze fordítások kérdése.

Egyébként keresztényként először keresztet vetsz, a homlokodhoz, a szívedhez, majd a bal- és jobb válladhoz érinted a kezed, mondod hogy "Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében, Ámen". Utána vagy elmondasz egy-akárhány megtanult, előre leírt imát, vagy saját szavakkal imádkozol. Az utóbbi nagyon fontos szerintem. Erre szerintem nincsen standard szabály, hanem neki kezdesz, mondod ami jön belőled, szóval hálát adsz valamiért, könyörögsz valamiért, gondolkodsz valamiről, ilyenek. Közben megpróbálsz Istenre figyelni. Aztán lehet olyat hogy saját szavakkal is imádkozol meg elmondasz egy konkrét imát is. A Miatyánk mellett még az Üdvözlégy "híres", vagy a Hitvallás (bár nem tudom azt mennyire imádkozzák otthon), illetve vannak reggeli és esti imák is. De mondom, a saját szavas meg a Miatyánk a "leg", szerintem :) Az önnön gondolataidat ne hagyd ki.

Bibliából nekem hittantanárnőm anno még azt mondta, hogy legjobb az Újszövetséggel, azon belül is az Evangéliumokkal kezdeni. Szerintem annyit amennyit érzel, nem kell egyhuzamban egész könyveket végig olvasni. Ajánlom a napi evangéliumot (írd be ezt és kiadja), ott van egy evangéliumi részlet, egy kis magyarázat - érdemes magadnak is elgondolkodni - meg egy ima.

Hogy telefonról vagy könyvből olvasod, szerintem mindegy, mi lenne a különbség? Ahogy érzed, ahogy neked jobb. De a legjobb szerintem a mise, ha jó a pap, akkor remek magyarázattal egészíti ki az igei részleteket. Sajnos én már két hete ne voltam, de nálunk egyébként jó prédikációkat tartanak.Amúgy javaslom, hogy beszélgess el erről a helyi pappal vagy egy lelkivezetővel, ha van ilyen, ők biztosan okosabbat tudnának mondani nálunk :)

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de remélem segített valamennyit.

16

2017. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Szervusz.


az ima, tisztelet teljes beszélgetés a Teremtővel.


Jézus adott egy mintát, sorrendiséget.

De a saját szavaiddal beszélgethetsz mint egy jó barátoddal.

2017. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


Ha minden úgy van,amint leírtad,akkor Isten Lelke megérintését észlelted,amely felkeltette érdeklődésed Isten,és dolgai iránt.


Isten az Alkotónk,aki a Szeretet.

Amint megízleled ihletett szavait,az egyre fokozódó szomjúságot,és élvezetet okoz.

Olvasd annyit,és olyan forrásból,amennyi,és amilyen forrás ízlik!

Én azért szeretem a netes változatokat,mert ott sok különböző fordítását megtalálom,és amikor egy olvasott szöveg értelme gyanús,összevetve a különböző fordításokat,közelebb kerülhetek megértésükhöz.


Az imádság,nem más,mint beszélgetés mennyei Atyánkhoz.

Nem kell mást mondani,csak azt,ami szíveden van.Jó,ha megismered Jézus imádságait a Bibliából,hisz ő mintát adott annak módjához,tartalmához,de ez az Ő imádsága,nem a tiéd.

2017. jan. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!