Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Stephen King milyen vallású?

Stephen King milyen vallású?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 06:17
 1/8 anonim válasza:

Azt nemtudom De a Ragyogás könyve szuper:D

(bocs hogy nemtudtam válastolni:P)

2010. máj. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

[link]


talán itt leírja...nekem sajnos nincs időm végigolvasni...:)

2010. máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel rengeteg művében élesen kritizálja a vallási fanatikusokat, igen jó eséllyel meggyőződéses ateista. (Ami nem zárja ki, hogy gyerekként megkeresztelték és/vagy vallásosan nevelték)



A Carrie-ban például a címszereplő lányt bigottan vallásos anyja terrorizálja.


A Köd-ben, amikor az áruházban rekednek, ott is a vallásos fanatizmus lesz úrrá rajtuk, csak azért, mert nem tudják megmagyarázni a történteket. (Ugyanígy jó példa benne a vallásos őrült nő, aki a többiek fejét tele beszéli - semmitmondó élete volt, képtelen volt az önmegvalósításra, így kapva kapott az alkalmon hogy önjelölt prédikátor lehessen)


Egy harmadik példa is eszembe jutott, de annak sajnos nem emlékszem a címére... Egy anyjával élő kisgyereket akar megölni/megöletni egy flúgos nő, akinek ugyan vannak látnoki képességei, de az egészet vallásos köntösbe bújtatja, a gyereket meg kikiáltja Antikrisztusnak. A történetben előle, és a fanatizált csatlósai elől menekülnek.



Ez csak három példa volt, de sokszor visszatérő elem nála a valláskritika. Remélem segítettem.

2010. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, én is olvastam a Carrie-t.


Sajnos kevés lehetőségem van olvasásra, mert a helyi városi könyvtárba már nincs olyan regénye amit ne olvastam volna.


Köszi a válaszokat.

2010. máj. 16. 19:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Metodista. Az életrajzi könyve elején járok, kiskorában metodista hittanra járt, tehát ha nem váltott vallást, akkor az.
2011. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A " Rémület a sivatagban " c. könyvében is rengeteget foglalkozik a vallással,de legfőképp Istennel...

(A film címe "Sivatagi rémálom").

Hosszan boncolgatja azt a témát, hogyha Isten jó, akkor mégis miért történik velünk emberekkel annyi rossz dolog?

Talán Isten is így akarja, de akkor biztos,hogy jó hozzánk illetve velünk?

2011. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem rég olvastam el a mobil című könyvét és igaz csak pár oldalon szerepel, ott is feltűnik egy vallásbolond nő.
2011. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

És? A Holtsávban is van egy " vallásbolond nő".


Vagy így állít a társadalom elé kritikát?

2011. jún. 20. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!