Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jákob csalással szerezte...

Ha Jákob csalással szerezte meg apjától (Izsáktól) az áldást, és Jahve ezért megdícsérte, akkor Jahve is szereti a csalást?

Figyelt kérdés

Én vagyok Jahve, Ábrahám és Izsák Istene. A földet, amelyen pihensz, neked és

utódaidnak adom" ...."Ezentúl ne Jákóbnak hívjanak, hanem Izraelnek


2017. máj. 23. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
És hol írja, hogy megpaskolta a kis buksiját és megdicsérte?
2017. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Hagyjad a trollokat.

Ez a "Nem ismerjük az ószövetséget, nem is akarjuk megismerni. Gondolkodás helyett inkább hülyeségeket kérdezük" rovat

2017. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Vagy a "Ki tud hülyébb kérdéseket feltenni anélkül, hogy az igazság érdekelné?" rovat.


Majd Mojjo, Pietrosol és Cerviakárki úgyis megvilágosít minket

2017. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És monda Izsák az ő fiának: Hogy van az, hogy ily hamar találtál, fiam? És felele: Mert az Úr, a te Istened hozta előmbe.

21

És monda Izsák Jákóbnak: Jer közelebb, kérlek, hadd tapogassalak meg fiam: hogy vajjon te vagy-é az én fiam Ézsaú vagy nem?

22

Oda méne tehát Jákób Izsákhoz az ő atyjához, aki megtapogatván őt, monda: A szó Jákób szava, de a kezek Ézsaú kezei.

23

És nem ismeré meg őt, mivelhogy kezei szőrösek valának mint Ézsaúnak az ő bátyjának kezei; annakokáért megáldá őt.

24

És monda: Te vagy fiam Ézsaú? Felele: Én vagyok.

25

Az pedig monda: Hozd ide, hadd egyem az én fiam vadászatából, hogy megáldjon téged az én lelkem; és oda vivé, és evék; bort is vive néki és ivék.

26

Akkor monda néki Izsák az ő atyja: Jer közelebb fiam, és csókolj meg engem.

27

Oda méne azért, és megcsókolá őt: s megérezvén ruháinak szagát, megáldá őt, és monda: Lám az én fiamnak illatja olyan, mint a mezőnek illatja, amelyet megáldott az Úr.

28

Adjon az Isten tenéked az ég harmatából, és a föld kövérségéből, és gabonának és bornak bőségét.

29

Népek szolgáljanak néked és nemzetségek hajoljanak meg előtted; légy úr a te atyádfiain, és hajoljanak meg előtted a te anyádnak fiai. Átkozott, aki téged átkoz, és aki téged áld, legyen áldott.



És ímé az Úr áll vala azon és szóla: Én vagyok az Úr, Ábrahámnak a te atyádnak Istene, és Izsáknak Istene; ezt a földet amelyen fekszel néked adom és a te magodnak.

14

És a te magod olyan lészen mint a földnek pora, és terjeszkedel nyugotra és keletre, északra és délre, és te benned és a te magodban áldatnak meg a föld minden nemzetségei.

15

És ímé én veled vagyok, hogy megőrizzelek téged valahova menéndesz, és visszahozzalak e földre; mert el nem hagylak téged, míg be nem teljesítem amit néked mondtam.

2017. máj. 23. 13:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Ismét kérdem: hol van az a rész, ahol meg lett dicsérve? Mert nem látom
2017. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha neki adta a Földet és az utódainak, talán az nem elég dicséret?
2017. máj. 23. 16:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondolj bele kérdező!


Milyen vágyból kockáztatta életét Jákob,talán valami vagyonért?

Azt,már kisakkozta egy tál lencsével.


Hatalomért?

Semmiképpen,hisz Ézsau hatalma fegyvereiben volt csupán.


Isteni áldásért,amit apja közvetítéseként várt.


Ezért az áldásért ott kellett hagynia mindent.

Ott kellett hagynia örökre édesanyját,a család biztonságát,anyagi biztonságát,és menekülni a pusztába néhány szolgával....Egy isteni áldásért.

2017. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

"Ismét kérdem: hol van az a rész, ahol meg lett dicsérve? Mert nem látom"


És hol az a rész, ahol meg lett feddve? :)


"Ott kellett hagynia örökre édesanyját,a család biztonságát,anyagi biztonságát,és menekülni a pusztába néhány szolgával"


Igen, jól el is menekült jó messzire, mindjárt Lébán bácsikához, akinek jól meg is kef... akarom mondani el is vette feleségül a lányait.... vagyis a tulajdon unokatestvéreit. Meg a szolgáló lányokkal is.... uhh. Micsoda kínszenvedéseket kellett kiállnia szegénynek.


"Isteni áldásért,amit apja közvetítéseként várt."


Amit viszont apu egyértelműen Ézsaunak szánt. Becsapni aput, ráadásul a halála órájában. Valláson kívül is mocsok egy dolog.

2017. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szp72 ***** válasza:

Jákob valóban csalt és tulajdonképp ellopta az elsőszülöttségi áldást. Isten persze azt áld meg akit akar, s ha akarta volna érvénytelen marad az áldás. Isten azonban úgy tűnik értékelte Jákob hitét, ambícióit, Isten áldása utáni vágyát, ezért keményen megleckéztette ugyan, de végül engedte beteljesedni az áldást, de egyáltalán nem dicsérte meg.


Először is elveszítette a megszerzett elsőszülöttségi jog anyagi előnyeit, hiszen menekülnie kellett majdhogynem üres kézzel. Majd őt is alaposan becsapják, s 14 éven át gyakorlatilag ingyen dolgozik. Végül azonban teljesen Istenre bízza magát, s teljesen kiszolgáltatja magát Ézsaunak, akit meglopott.


Sorsdöntő nap előtti éjszakán Jákob úgymond Istennel harcol, nem engedi el, hanem követeli az áldást, amit végül Isten teljesít. Másnap Ézsau és Jákob kibékül, Ézsau felhagy a bosszúval, s ezzel szabadon és önként maga is hozzájárul, hogy akkor tényleg Jákobé legyen végérvényesen az áldás.


A történet nagyon megható és mély mondanivalót hordoz. Jákobnak nem kellett volna csalnia hanem csak Istenben bíznia. Isten megbünteti a csalásért, Jákob pedig megtanul Istenre hagyatkozni, s végül törvényesen is megkapja Ézsautól, amit csalárdul ellopott.

2017. máj. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8.Hsz!


Jákob elvette csalása jutalmát.

Lábán bácsikánál szolga volt ahelyett,hogy otthon szolgáknak parancsolgatott volna.

A megszolgált feleségnek való helyett annak nővérét dugosgatta egész éjszaka,s erre,csak reggel jött rá.(becsapták a csalót)

A megszolgált szerelméért ismét meg kellett szolgálnia.(másik átverés)

A megszolgált testvérek után a megélhetésért is meg kellett szolgálnia ismét(palira véve).


Ne felejtsd el,hogy nem csak Jákob volt sémita,hanem Lábán is.

2017. máj. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!