Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk miért kerültek el a...

Tanúk miért kerültek el a kellemetlen kérdéseket?

Figyelt kérdés
Ezek a kérdések kiváló lelki tükrök ha elkerülitek ezeket kihagyjátok az életetekből a felismerést.
2017. okt. 6. 11:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom ők is unják, hogy provokálás miatt felteszik ugyanazokat a kérdéseket heti 3x, egy évben pedig 156x
2017. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
Pedig jogos a kérdés. Nemrég olvastam egy beszélgetést egy keresztény és egy tanú között. Előbbi bibliai igék alapján rávilágított egy konkrét tévtanításra, mire a tanú reakciója az volt, hogy lelépett, mert ő nem vitatkozik. A Bibliával nem is lehet, de mivel az őrtorony tanítása lett cáfolva, ezért személyes sértésnek és üldöztetésnek vette. Ezzel nem lehet mit kezdeni. És mindig ez a reakció.
2017. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én értem ezt, de minek utána két napra ugyanazt a kérdést újra feltenni. Ha akarnak, utánanéznek. Egy keresztény ne legyen vitakényszeres, kötekedő.
2017. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem fognak utánanézni, mert az őrtorony alapvető tanítása az, hogy mondhat egy keresztény bármit, hazudik, és azt akarja, hogy a tanú ne legyen a szervezet tagja, ahol viszont nincs üdvössége. Ha Isten akarata az, hogy mindenki üdvözüljön, akkor egy kereszténynek nem kötelessége a sátán szervezetének tagjainak is valahogy kinyitni a szemét?

A kereszténység nem abból áll, hogy ülsz otthon boldog mosollyal az arcodon, hogy de jó neked... vállalni kell az ezzel járó konfrontálódást is, jelen esetben a tanúk részéről, akiknek azt tanítják, hogy TE hazug vagy.

2017. okt. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Nem fognak utánanézni, mert az őrtorony alapvető tanítása az, hogy mondhat egy keresztény bármit, hazudik, és azt akarja, hogy a tanú ne legyen a szervezet tagja, ahol viszont nincs üdvössége."

Nem csak náluk van. Amíg adventista voltam, ott is ilyeneket tanítanak.

2017. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Tudom, de ez a kérdés most a tanúkról szólt. :)
2017. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk te meg máshol vállalod a konfrontálódást, szóval az előbbi mondatom kicsit sem rád vonatkozik.
2017. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Mondjuk te meg máshol vállalod a konfrontálódást, szóval az előbbi mondatom kicsit sem rád vonatkozik."

Nem vettem magamra:) Alapvetően egyetértek Veled.

2017. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem kellemetlen, hanem értelmetlen.


S ha valaminek nincs értelme, az fárasztó, és egyben időpazarló is.


Minek belekeveredni butaságokba?

(Példabeszédek 22:3) 3 Eszes az, aki látja a bajt, és elrejtőzik, . . .

2017. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Akkor a tanúk eszesek ?


Miért nem látják akkor hogy félrevezetések alatt vannak ?

2017. okt. 6. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!